تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۲ پوریا شفیعی
نحوه قرار دادن تصاویر و داده‌های دیگه در Json
لقمان آوند حل شده توسط لقمان آوند

استاد اوند عزیز وقت بخیر 

اول ببخشید من سوالمو اینجا مطرح میکنم چون این جلسات رایگان رو دیدم.(که مفید بود برای ما اندرویدی‌ها هم)

متشکرم بابت این اموزش خوب

ما در جیسون صرفا اطلاعاتی میتونیم قرار بدیم که DataType شو در زبان‌های برنامه نویسی داریم؟مثلا هیچ جوره نمیشه داخلش عکس قرار داد ؟یا پیشنهاد نمیشه؟

اینکه چطور عکس قرار بدیم مثلا یک سری ادرس عکس اپلودشده به صورت String  ی داخل value‌های جیسون قرار بدیم و به صورت response به اپ بفرستیم(نمیدونم چرا این راه حل به ذهنم خورد خواستم بپرسم ایا درسته همچین کاری؟)

بهر حال کنجکاو شدم این سوال رو بپرسم که ایا امکان پذیره یا خیر!

متشکرم

سلام

همون دیتاتایپ‌های که توی json قابل استفاده هست رو می‌تونید به کار ببرید.

عکس‌ها و داده‌های دیگه رو می تونید به صورت base64 به رشته تبدیل کنید (image to base64 رو سرچ کنید) و داخل json قرار بدید. یا اینکه url اون‌ها رو داخل json نگهداری کنید.  پیشنهاد میکنم url نگهداری کنید.

بهترین پاسخ
لقمان آوند ۲۵ فروردین ۱۳۹۹، ۱۳:۱۸

سلام.

من اینو اضافه کنم، اگر واسه استفاده توو اندروید این سؤالو پرسیدی، من فک میکنم سمت اندروید به مشکل parse کردن محتوای جیسون بخوریم. چون وقتی محتوای تصویرو تبدیل به base64 میکنیم حجم داده، خیلی سنگینتر میشه و باید این حجم بالارو در سمت اندروید در JsonObject تجزیه اش کنیم و فک میکنم جدای ازینکه اینکار واسه گوشی زمانبره و رو پرفورمنس تاثیر میذاره، حتی ممکنه حافظه ی رم هم اجازه ی همچین پردازشی رو نده و داده بصورت ناقص دریافت بشه و تصویرو بصورت ناقص داشته باشیم.

حالا من میخوام تست کنم و نتیجشو میگم.

محسن موحد ۲۵ فروردین ۱۳۹۹، ۱۷:۵۸