تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۴ شهریار حسین زاده
تم و رنگ‌ها داخل theme
جامعه فلاتر ایجاد شده در ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱

سلام و درود متاسفانه من متوجه یک موضوعی نمیشوم اونم قسمت theme هست , یعنی میدونم چه اتفاقی داره میافته ولی سوالم اینه که :

مثلا جناب شاهین میگن خب حالا از colorSchem استفاده میکنیم , خب چرا ؟

یا مثلا از کجا متوجه میشن که باید از header5 استفاده کنند و از header4 استفاده نکنند ؟

این قسمت theme برای من گمراه کننده هست و منوجه نشدم

سوال دوم اینه که آیا جایی هست که بشه فهمید متد‌ها و یا اتربیوت‌های مثلا ویجت elevation button چیا هست ؟ چون واقعا سخته فهمیدنش

یا باید حفظ کنیم ؟

سلام روز بخیر.

جواب سوال دوم: پارامترهای ویجت‌ها معمولا شبیه هم هستن و به مرور و با تمرین در ذهنتون ثبت میشن، پیشنهاد من برای راحت‌تر شدن این کارها یکی استفاده از نرم افزار mass code هست و یکی هم استفاده از user snippets در ادیتور خودتون

جواب سوال اول: در ابتدای پروژه ما میایم یه تم میسازیم برای پروژه و مثلا خصوصیات headline6 مثل رنگ متن و سایز و فونت رو مشخص میکنیم تا توی پروژمون هر جا خواستیم ازش استفاده کنیم که دیگه نیایم برای هر Text این ویژگی‌ها رو تنظیم کنیم و فقط بگیم این Text هم مثل headline6 همون خصوصیات رو داره و خود کلمه headline6 فقط یه اسمه که ما خودمون مقداردهیش کردیم

محمود محمودی ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۰۵:۲۱

سلام محدد ببینید این یک مثال بود

اصلا به چه صورت میتوانیم attribute‌های یک متد را ببینیم که چی دارد و چی کار میکند ؟

مثلا وقتی از MaterialButton استفاده میکنیم از کجا باید داکیومنتشو بخونیم ویک مثالی داشته باشه که ببینیم مقادیرش چی هست و چه کاری میکنه و یک example ببینیم ازش به صورت دیداری

شهریار حسین زاده ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۱۴:۳۴

؟؟؟؟؟

شهریار حسین زاده ۲۷ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۱۰

سلام شهریار جان

یه راه آسون این هست که شما اون متد سرچ کنی و استک‌ها و سورس‌های مختلف راجبش بخونی

یک راه دیگه این هست کلمه flutter بنویسی داخل گوگل و بعد اون ویجت رو بنویسی مثال:

Flutter ElevatedButton

و همچین سایتی برات میاد:

آدرس سایت

و سخت‌ترین راه حل این هست رو ویجت کلید کنترل بگیری و کلیک کنی بری تو فایلش و داخلش کامنت هاشو بخونی که من اینو ترجیح میدم

متین عفتی ۲۹ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۱۰