تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱۰ 7Learn Student
ارور هنگام build
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۲۷ فروردین ۱۴۰۱

هنگام ران کردن برنامه، این ارور داده میشه

Caused by: org.gradle.api.internal.artifacts.ivyservice.DefaultLenientConfiguration$ArtifactResolveException: Could not resolve all files for configuration ':app:debugRuntimeClasspath'.

سلام امیدوارم عالی باشید در اکثر مواقع ارور‌های هنگام بیلد بخاطر نبود اینترنت پایدار یا مشکل vpn هست .

از یک وی پی ان بهتر استفاده کنید

یشنهاد وی پی ان : windscribe

پوریا شفیعی ۲۷ فروردین ۱۴۰۱، ۱۲:۳۲

امروز با وی پی ان و اینترنت مناسب هم امتحان کردم، یعنی راحت سرویس‌های SDK رو دانلود میکنه

ولی بازم این ارور هست، وقتی از تب بیلد گزینه rebuild project رو هم میزنم این ارور رو مینویسه:

Task failed with an exception

* What went wrong:

Execution failed for task ':app:compileDebugJavaWithJavac'.

> Could not resolve all files for configuration ':app:debugCompileClasspath'.

> Failed to transform customview-1.1.0.jar (androidx.customview:customview:1.1.0) to match attributes {artifactType=android-classes-jar, org.gradle.category=library, org.gradle.libraryelements=jar, org.gradle.status=release, org.gradle.usage=java-api}.

> Could not find customview-1.1.0.jar (androidx.customview:customview:1.1.0).

Searched in the following locations:

https://dl.google.com/dl/android/maven2/androidx/customview/customview/1.1.0/customview-1.1.0.jar

* Try:

Run with --stacktrace option to get the stack trace. Run with --info or --debug option to get more log output. Run with --scan to get full insights.

7Learn Student ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۰۸:۱۵

سلام مجدد همچنان بخاطر مشکل وی پی انتون هست

از windscribe استفاده کنید یا proton vpn

و سپس مجدد sync کنید

پوریا شفیعی ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۰۸:۳۹

چندتا وی پی ان رو امتحان کردم بازم نشد! یعنی واسه دانلود sdk مشکلی نیست و حتی میشه لایبریری رو از بخش dependency سرچ کرد، این کار بدون وی پی ان نمیشه ولی بازم موقع بیلد کردن اون ارور رو میده.

این ارورم وقتی از بخش dependency ریسایکلرویو رو اضافه کردم بعد از بیلد نمایش داد:

Failed to resolve: customview-1.1.0

Affected Modules: app

7Learn Student ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۰۶

سلام مجدد امیدوارم عالی باشید

ایا با وی پی ان هایی که بهتون پیشنهاد دادم امتحان کردید؟

برای وایندسکرایب ابتدا لازم هست شما اکانت داشته باشید سپس اپشو نصب کنین و ترجیحا به usa وصل شید لینک

نکته ای که هست اینکه بتونید با وی پی ان به بعضی جاها متصل شید لزوما دلیل بر اوکی بودن اون وی پی ان نیست به عنوان مثال ممکن هست با یه وی پی ان خیلی ساده بتونید به تلگرام متصل بشید (چون اینجا مشکل فیلتر وجود داره) اما ممکن هست با همون وی پی ان نتونید برای اسپاتیفای اکانت درست کنید (به این دلیل که در اینجا مشکل تحریم وجود داره)

خب از طرفی هم گوگل ما رو تحریم کرده پس نیاز هست که vpn قدرتمند‌تری داشته باشید و ترجیحا با usa متصل بشید + اینترنت پایدار

این اروری که ارسال کردید هم بخاطر مشکل کانکشنتون یا وی پی ان هست اگر لینک رو به رو هم مطالعه کنید دوستانی که پاسخ دادند این موضوع رو گفتند : لینک

در نهایت اگر با windscribe هم نتونستید که خیلی عجیب هست از شکن استفاده کنید لینک

پوریا شفیعی ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۴:۵۲

بله هم از شکن استفاده کردم هم از windscribe و هم کشور رو آمریکا قرار دادم بازم این ارور میاد

7Learn Student ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۵:۳۲

خب مشکلی نیست

با من در تلگرام در ارتباط باشین تا با هم درستش کنیم @pouriashafiee

پوریا شفیعی ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۶:۰۲

ظاهرا مشکل حل شد، من یه فایل گردل از قبل داشتم کانفیگ اون رو نگاه کردم چهار مورد تفاوت داشت با گردل الانم اون چهار خط رو جایگزین کردم و برنامه ران شد، ولی دلیل اینکه چرا با این کار مشکل حل شد رو نمیدونم.

7Learn Student ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۷:۲۴
implementation 'androidx.appcompat:appcompat:1.4.1'
implementation 'com.google.android.material:material:1.5.0'
implementation 'androidx.constraintlayout:constraintlayout:2.1.3'
testImplementation 'junit:junit:4.13.2'
--------------
implementation 'androidx.appcompat:appcompat:1.3.1'
implementation 'com.google.android.material:material:1.4.0'
implementation 'androidx.constraintlayout:constraintlayout:2.1.1'
testImplementation 'junit:junit:4.+'

خطوط پایین رو جایگزین بالا کردم...

7Learn Student ۲۸ فروردین ۱۴۰۱، ۱۷:۳۱