رونمایی از پخته‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات آموزشی سون‌لرن با کلی آفرهای ویژه🔥
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ senator
توضیح پرو خفن در مورد شی
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۲۷ اسفند ۱۴۰۰

سلام بچه‌ها چطورید بعد چند ماه دوری از سون لرن اومدم دوره اندرویدمو تکمیل کنم و اینکه اومدم مفهوم شی رو واستون توضیح بدم اقا یک مثال میزنم واست یک کلاس رو در نظر بگیر یک سری متغییر داریم که دو تاش از نوع String هست که ب ترتیب اسم و فامیل یارو چی توش ذخیره میکنه یک متغییر دیگ هم داریم ااز نوع int که سن داخل اش ذخیره میشه .اوکی این تا اینجا. خب اقا ما کلاس امونو ساختیم حالا بیایم یک مثالی بزنم از زندگی واقعیمون تاحالا فروشگاه رفتید که دیگ الحمدلله خب شما فکر کن واسه عید رفتی کلی سبد خرید اتو پر کردی رفتی پای صندوق قلب رو هزاره میگی خدایا الان دومیلیون باید کارت بکشم میری پا صندوق صندق دار هم یک دستگاه داره ب اسم بارکدخوان میاد میگیره رو بارکد یک محصول حالا اسم محصول خاصی رو نمیبرم تبلیغ نشه که بشه یا نشه هم چیزی به من نمیرسه ?? مثلا شامپو گلرنگ اینو بارکد اشو میخونه رو سیستم نشون میده که اقا فلان بارکد مربوط ب محصول شامپو گلرنگ میشه با این قیمت با اسم شرکت گلرنگ تو دسته بندی مواد بهداشتی و .... درستت تا اینجا شما با یک بارکدی ک رو محصول بود تونستید کلی اطلاعات از جمله اسم محصول قیمت محصول شرکت محصول و... رو چی بدست بیارید حالا شی در جاوا رو همون بارکد محترم در نظر بگیرید که با اون میتونیم ب سایر اطلاعاتش مثل اعضای کلاس (حالا خواستم خیلی باکلاس حرف بزنم اقا اعضای کلاس همون متغییر‌ها وثابت‌ها و متد هایی هست ک تو کلاس مینویسیم هست تو مثال ما اعضای کلاس همون اسم و فامیل و سن بود که متغییر بودن ) . حالا تصور کن هر محصولی ک تو فروشگاه هست خب یک سری خصوصیات‌های مشترک دارن مثلا پوفک با وایتکس خنده دار نه اصلا ربطش چیه امیر خب جفتشون قیمت دارن جفتشون اسم کالا دارن جفتشون اسم شرکت تولیدکننده دارن درسته!؟ این تا اینجا پس ما یک کلاس درست میکنیم به اسم کلاس محصول داخل این کلاس اعضایی مثل اسم و قیمت و نام شرکت سازنده محصول رو تعریف میکنیم (این سه تایی ک گفتم متغییر ان) حالا میریم تو کلاسی مثل کلاس Main از کلاس محصول امون نمونه گیری میکنیم واسه ی دوتا محصول امون ک پوفک و وایتکس هست ب مثال پایین یک نگاه مشتی بنداز

;() Product pofac =new Product

;() Product Vaitex =new Produc

ببخشید اگر انگلیسی ام داغونه از استاتید اهل فن عذر میخوام ببین ما دوتا محصول داریم که با همون بارکدخوانه ک بگیریم رو مثلا پوفک اسم و قیمت وشرکت محصول رو میده و واسه وایتکس هم همینطور همینطور ک میدونید خب اسم شرکت پوفک با اسم شرکت وایتکس یکی نیست مثلا پوفک مال چی توزه وایتکس هم مثل ماله شرکت بازم گلرنگ ?? میبیند دوتا محصول هستند و یک سری ویژگی‌های مشترک دارن که همون قیمت و اسم محصول و شرکت سازنده اشونه پس وقتی ما یک کلاس مینویسسم نمیایم مثلا یک شی خاص از اون رو واسش متغییر تعریف کنیم یک چیز عمومی مینویسیم که بتونیم همه ویژگی‌های مشترک مثل محصولات مثل قیمت و اسم وشرکت سازنده ک بین همه محصول هات(تو مثال ما پوفک و وایتکس بود) هست رو داشته باشه که هرموقع خواستیم یک شی بگیریم مثل مثال بالا که پوفک و وایتکس شی ما بود بتونیم از اون کلاس استفاده کنیم و اون کلاس ب ما اطلاعاتی رو بده نمیدونم چقدر واست مفید بوده یا نه سعی کردم به زندگی واقعی مفهوم رو نزدیک کنم که خوب مطلب رو بفهمی همین با عشق کد بزن شعار منه ....

موفق باشی مخلصیم- ∞ . . . . . .(birth.death). . . . . . + ∞.Senator

خیلی ممنوون

مهدیه خیرخواه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۰۷:۵۷