تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ راضیه کارگر
سوال در مورد interface
جامعه فلاتر ایجاد شده در ۰۹ آذر ۱۴۰۰
<p>با سلام و قت بخیر</p><p>با توجه به صحبت‌های استاد interface کلاس Abstract ای است که فقط متدهای abstract دارد.پس نباید بدنه داشته باشد یا حتی فیلد داشته باشد . درسته؟ اما برای آموزش interface و <span style=\"color: rgb(73, 94, 116);\">implements </span>کردن کلاس Animal میبینیم که هنوز متد Sleep در <span style=\"color: rgb(73, 94, 116);\">کلاس Animal بدنه </span>دارد . درسته که در کلاس Horse همه متدها و حتی فیلد را override میکنیم. <strong>سوال من این است که در کل باید این بدنه را حذف کنیم. </strong> یا اینکه نه، این بدنه را <strong>نگه داریم </strong>شاید کلاس دیگه ای بخواهد از آن extend کند. درسته. فقط دلیلش همین میتونه باشه؟ یعنی در زبان دارت کلمه کلیدی با عنوان interface نداریم. و فقط کلمات کلیدی implements و extends هستند که مشخص میکنه کلاس abstract در حال حاضر قراره چه نقشی بازی کنه. آیا آن لحظه abstract هست یا interface. </p><p>با سپاس از شما</p>

سلام وقت بخیر،

اون متد sleep داخل کلاس Animal کار نمی‌کنه وقتی از Implement استفاده کنید. توی ویدیو دیدید که من متد sleep رو در کلاس Horse هم override کردم، در غیر این صورت کامپایلر خطا می‌داد.

بهترین پاسخ
سعید شاهینی ۱۱ آذر ۱۴۰۰، ۰۴:۴۲