تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۴ -NaViD
کامپوننت مشترک در کل پروژه و دیتای داینامیک
مجتبی سوری حل شده توسط مجتبی سوری

سلام
ممنونم استاد بابت تدریس عالیتون
یک مشکل که برای من پیش اومده اینه که layout پروژم یک سری دیتا داینامیک داره
من باید داخل هر page این درخواستو بزنم یا راه حل بهتری هم وجود داره؟
ممنون میشم جوابمو بدین.

سلام

اگر امکانش هست یکمی اطلاعات بیشتر در مورد مشکلی که دارید رو بگید که بهتر بشه راهنمایی کرد

مجتبی سوری ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۳۱

سلام
استاد من یک فوتر دارم که یک سری اطلاعات (اطلاعات رو از api دریافت میکنم)  رو باید نشون بدم داخلش و خوب فوتر رو داخل فایل _app.js گذاشتم که همه صفحاتم این کامپوننتو داشته باشن.مشکلم اینجاست که این  اطلاعات  رو چه جوری به فوتر پاس بدم 

-NaViD ۲۹ مرداد ۱۴۰۰، ۱۷:۳۹

اون api بر اساس هر صفحه اطلاعات متفاوتی رو بر می‌گردونه؟ آیا Data تغییر میکن یا ثابت؟ 

شرایط باید کامل‌تر و دقیق‌تر بررسی بشه  و این نظرم رو نمیشه ملاک عمل قرار داد 

ظاهرا باید client-side اطلاعات رو دریافت بکنی (منظورم همون به صورت عادی مثلا با استفاده از useEffect) که حالا میتونی این لاجیک رو بازم با توجه به شرایط در جاهای مختلفی قرار داد مثلا داخل footer یا Layout

مجتبی سوری ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، ۰۶:۰۸

در نسخه فعلی nextJs از getInitialProps و getServerSideProps  فقط داخل page میشه استفاده کرد (حالا اینکه در نسخه‌های بعدی اون رو در جاهای دیگه هم استفاده کرد شاید اضافه بشه) چون که این دو تا رو در دسترس نداریم یکمی کار سخت میشه! میشه از getInitialProps کرد (که البته شدیدا nextJs توصیه میکنه که دیگه از این متد استفاده نشه و در حال منسوخ کردن اون هست چون که اگر از اون استفاده بکنی یکسری بهینه سازی هایی رو که nextJs به صورت اتوماتیک داره انجام میده رو از دست میدیم)

اگر این مورد تاثیری بر روی سئو نداره و عملیات سنگینی هم نباشه اینکه منتقل بشه سمت فرانت خیلی مشکلی فکر نکنم ایجاد بکن! 

بهترین پاسخ
مجتبی سوری ۳۰ مرداد ۱۴۰۰، ۰۸:۵۴