تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ محمدرضا
اصول تعامل با کارفرما و روند انجام پروژه
پوریا محمدرضایی حل شده توسط پوریا محمدرضایی

سلام بر استاد و دوستان عزیز 
ببخشید من چندتا سوال دارم ممنون میشم تجربه هاتون رو بهم بگید که استفاده کنم

1 - پروژه گرفتن و تعامل با کارفرما و قرارداد شما از چه اصولی پیروی میکنید ؟ 
منظورم اینه روند کاری تون به چه شکل هست 
در نوبت اول فیچرلیست پروژه رو از کارفرما می‌گیرید و بعد بررسی اولیه می‌کنید بعد پروپوزال خودتون رو ارسال می‌کنید برای کارفرما و بعد از تایید پیوست قرارداد می‌کنید ؟

2- قبل از شروع طراحی چه سوال‌ها و درخواست هایی از کارفرما دارید ؟

من نیت م از این سوال اینه که روندی که تجربه کردین رو بهم بگید جهت اینکه تعامل و کار با کارفرما با کمترین چالش و دغدغه باشه

ممنونم از راهنمایی تون

سلام محمدرضا جان

ببینید این پروسه یه سری موارد مشابه داره ، ولی بقیه اش بر اساس تجربه به دست میاد

به صورت عادی زمانی که یه نفر به شما برای انجام پروژه اش رجوع می‌کنه شما یه brief از پروژه اش میگیرید

و میخواید تمام نیازهاشون رو اونجا کامل ذکر بکنند.

وقتی هم قراردادی میبندید یا کلا کاری رو شروع می‌کنید بر اساس همون brief که فرستادن پیش میرید و اگر چیزی رو خواستن اضافه کنند و تمایلی نداشتید اون موقع انجام بدید میتونید به brief اشاره کنید که همون اول تاکید بر کامل بودنش بوده.

وقتی brief رو گرفتین میتونید بررسی بکنید و چیزی که قراره پیاده سازی بشه چطور قراره اتفاق بیوفته و یه پورپوزال نسبتا خوبی بهشون ارائه میدین که در جریان چیزی که در اخر بهشون تحویل میدید باشند.

بحث تسویه حساب و پرداخت و اینا هم که مباحث حقوقی هست که مربوط به حوزه کاری ما نیست و شما باید از طریق کسانی که توی این حوزه تجربه دارند پیگیری کنید.

ولی به طور کل میتونید یه مبلغی رو پیش پرداخت بگیرید و توی بازه‌های زمانی مختلف مبالغ دیگه ای رو بگیرید و در انتها هم یه مقداری رو برای تایید کامل پروژه در نظر بگیرید که اگر اوکی بود بهتون پرداخت کنند.

بهترین پاسخ
پوریا محمدرضایی ۰۷ مهر ۱۴۰۰، ۰۹:۳۳