تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۴ Toghrol Rc
ایجاد لیست‌های شبیه به اپ مایکت و دیجیکالا
پوریا شفیعی حل شده توسط پوریا شفیعی

سلام و وقت بخیر خدمت دوستان. اگر دقت کرده باشید در آخرین نسخه‌های اپلیکیشن دیجیکالا یا مایکت یکسری لیست افقی اضافه شده که به نظر صفحه بندی شدن. در هر صفحه هم 3 آیتم به صورت عمودی نشون داده میشه و لبه ی آیتم‌های صفحه بعد هم نشون داده میشه. (توضیحش یکم سخته باید خودتون ببینید)

تا جایی که من میدونم اپ دیجیکالا با ری-اکت نیتیو نوشته شده ، اما اپ مایکت اینطور به نظر نمیرسه و با زبان نیتیو هست. میخواستم ببینم این لیست‌ها چجوری پیاده سازی شده آیا مبحث Recyclerview هست یا Viewpager و به چه صورت باید پیاده سازی بشه.

ممنونم میشم استاد شاهینی یا هریک از دوستان دیگه که اطلاعاتی راجع به این موضوع دارن به اشتراک بزارن.

سلام و احترام 

دی جی کالا در حال حاضر فکر میکنم دیگه دوباره روی جاوا رفتن . 

اما سوال شما بله این RecyclerView هست که در متد setLayoutManager بجای new LinerLayout میتونین ازGridLayoutManager استفاده کنید و به عنوان پارامتر تعداد ستون هاشو مشخص کنین.(که اشاره ای در همین سر فصل بهش شده است)

البته همچین مثالی در سر فصل فایل‌ها در قالب پروژه فایل منیجر اموزش داده شده که در اونجا ایتم‌ها میتونن دو نوع نمایش به خودشون بگیرند.

لینک اموزش در یوتیوب

پیروز باشین

بهترین پاسخ
پوریا شفیعی ۰۷ تیر ۱۳۹۹، ۲۱:۱۹

سلام خدمت شما

پاسخ پوریا اوکیه

برای تکمیل صحبت‌ها این پاسخ رو ارسال می‌کنم

در پروژه‌های بزرگ به دلیل استفاده فراوان از این مدل ویو‌ها یککاستوم ویو متشکل از ویو‌های پرتکرار ساخته میشه

مثلاً ProductListView که شامل یک TextView برای تیتر بخش دکمه مشاهده همه و آیتم‌ها به همراه آدپتور و سایر موارد مورد نیاز این مورد در جایی آموزش خاصی نداشته و استاد شاهینی در آموزش‌های پیشین اون رو آموزش دادن

وحید گروسی ۰۸ تیر ۱۳۹۹، ۰۴:۲۰

ممنون از پاسخ هاتون. اون قسمتی که مقداری از آیتم‌های بعدی نشون داده میشه رو چطور باید انجامش داد؟ 

Toghrol Rc ۰۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۰:۴۶

من روی همون اسکرین شات با مستطیل قرمز مشخص کردم. میخوام ببینم چطوری وقتی آیتم 1 و 2 و3 نشون داده میشه ، کمی از تصویر آیتم‌های 4 و 5 و6 هم در همین صفحه اول مشخص بشه.

Toghrol Rc ۰۸ تیر ۱۳۹۹، ۱۳:۳۳