تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۲ امیر حسین پرندین
نبودن فایل style.xml
پوریا شفیعی حل شده توسط پوریا شفیعی

سلام

من فایل style.xml رو پیدا نمیکنم و به جای اون یه پوشه به اسم themes وجود داره 

چطور باید رنگ‌های primary  ، praimary dark , accent رو تعیین کنم؟

سلام امیر حسین جان

در ورژن جدید اندروید استودیو که یک هفته پیش منتشر شد ساختار این پوشه values کمی تغییر کرد و styles.xml حذف شد و جای خودشو به پوشه themes که حاوی دو فایل themes.xml هست (یکی برای تم دارک و یکی برای تم لایت) داد

زین پس برای تغییر primary  ، praimary dark , accent و دیگر attr‌های موجود مربوط به styles.xml (قدیم) از themes.xml بدون night برای تم پیشفرض (البته تم پیشفرض میتونه دارک هم باشه)استفاده کن .

یک سری attr‌های دیگه ای هم به صورت پیشفرض نظیر colorSecondery و.. هم اضافه شدن که دلیل آن اضافه شدن لایبرری متریال دیزاین به صورت پیشفرض به اندروید استودیو جدید هست(قبلا باید دستی لایبرری متریال رو implements میکردیم که در سر فصل متریال دیزاین خواهی دید)

<item name="colorPrimary">@color/purple_۵۰۰</item>
<item name="colorPrimaryVariant">@color/purple_۷۰۰</item>
<item name="colorOnPrimary">@color/white</item>

با این سه attr موجود در themes.xml بدون night میتونی اون مقادیری که ذکر کردی رو تغییر بدی 

و این نکته هم خدمت شما عرض کنم که عملا چیزی تغییر نکرده و صرفا تغییرات جزیی بوده اند و نگران نباشید .

موفق و پیورز باشید

بهترین پاسخ
پوریا شفیعی ۲۷ مهر ۱۳۹۹، ۱۶:۴۶

اصلاح پرسش:

بسیار ممنون از پاسختون . فقط الان به مشکلی که برخوردم اینه که وقتی primary color رو رنگی مثل سفید قرار میدم ، متن درون status bar همچنان سفیده و قابل رویت نیست . چطور باید حل بشه این مشکل؟

و اینکه second color دقیقا برای چی استفاده میشه؟

امیر حسین پرندین ۲۷ مهر ۱۳۹۹، ۱۶:۵۸