۳۵٪ تخفیف روی تمامی دوره ها🔥 + دوره زبان تخصصی و مهاجرت با ارزش ۵ میلیون تومان بصورت هدیه
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ محمد مجرد صومعه
راه اندازی پروژه با سرور
جامعه فلاتر ایجاد شده در ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سلام وقت شما به خیر من یک سوال داشتم با توجه به ویدیو‌ها من تونستم یک پروژه از کارفرما بگیرم که با استفاده از hive اون رو به اتمام رسوندم حالا یک پروژه دیگر از یک کارفرما دیگر گرفتم که نیاز هست اطلاعات به یک سرور در دیتابیس mysql ارسال ذخیره و نمایش داده بشه که این پروژه خیلی بزرگتر از پروژه قبلی است و از سمتی راه اندازی کل پروژه به عهده من هست سوالم اینه که آیا الان برای این کار نیازه که بکند نوشته بشه یا نه فقط با استفاده از پکیج sqflight به mysql کانکت شد و کار را جلو برد از سمتی اگر نیاز به بکند هست آیا شما node.js رو پیشنهاد می‌کنید یا python ؟

سلام. وقت شما هم بخیر. بله بکند لازم هست. برای انتخاب زبان در برخی موارد تفاوتی نداره گاهی هم ممکنه پروژه نیازمندی‌هایی داشته باشه که با یک فریم‌ورک راحت‌تر انجام بشه. این مورد رو خودتون باید بررسی کنید.

یلدا محصلی ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۴۳

ممنون از پاسخ شما من فقط متوجه منظور شما از این بخش “ممکنه پروژه نیازمندی‌هایی داشته باشه که با یک فریم‌ورک راحت‌تر انجام بشه.” نشدم امکان داره کمی شفاف‌تر به من توضیح بدهید

محمد مجرد صومعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۰۵

منظورم این بود مثلا اگر در بکند نیاز هست با داده‌ها کار کنید پایتون گزینه مناسب تریه. سرچ کنید اطلاعات بیشتری بدست میارید. مثلا این مقاله:

بازار کار جنگو تحت تاثیر موارد استفاده‌ی خاص آن و محبوبیت زبان پایتون قرار دارد. در این‌جا به نکات کلیدی درباره‌ی جنگو اشاره می‌کنیم:

محبوب در صنایع خاص: جنگو به دلیل استحکام و امنیت بالا، اغلب در صنایعی مانند روزنامه‌نگاری، تجارت الکترونیک و آموزش ترجیح داده می‌شود.

همراه با محبوبیت روزافزون پایتون: با رشد پایتون در حوزه علم داده‌ها و یادگیری ماشین، توسعه‌دهندگان جنگو می‌توانند در این زمینه‌ها نیز فرصت‌های شغلی خوبی پیدا کنند.

تقاضای باثبات: تقاضای ثابتی برای توسعه‌دهندگان جنگو وجود دارد، به ویژه در شرکت‌هایی که به راه‌حل‌های امن و مقیاس‌پذیر برای وب‌سایت‌های با حجم ترافیک بالا اهمیت می‌دهند.

قابلیت‌های چندمنظوره و عملکرد بالای Node.js باعث شده تا این فریم‌ورک در بازار کار بسیار مورد توجه قرار گیرد. در ادامه به برخی از نکات درباره‌ی Node.js اشاره می‌کنیم:

مناسب برای برنامه‌های لحظه‌ای: ماهیت رویدادمحور Node.js آن را برای توسعه‌ی برنامه‌های لحظه‌ای مانند چت آنلاین، سرویس‌های استریمینگ و وب‌سایت‌های تعاملی ایده‌آل می‌کند.

رشد در استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری: بسیاری از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناوری به دلیل مقیاس‌پذیری و کارایی بالای Node.js، آن را برای توسعه‌ی وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مدرن ترجیح می‌دهند.

قابلیت‌های متنوع، فرصت‌های شغلی متنوع: انعطاف‌پذیری Node.js در کار با دیگر فریم‌ورک‌ها و کتابخانه‌های جاوااسکریپت، باعث ایجاد فرصت‌های شغلی گسترده‌تری برای توسعه‌دهندگان این فریم‌ورک می‌شود.

یلدا محصلی ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۳۹