۳۵٪ تخفیف روی تمامی دوره ها🔥 + دوره زبان تخصصی و مهاجرت با ارزش ۵ میلیون تومان بصورت هدیه
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ رامین
راهنمایی انتخاب مسیر
محسن موحد حل شده توسط محسن موحد

سلام وقتتون بخیر درخواستی داشتم لطفا من رو در خصوص انتخاب مسیر راهنمایی کنید، خودم یه مدت در حوزه وب فرانت خیلی مقدماتی فعالیت داشتم و با وردپرس هم کاملا آشنا هستم و قالب وردپرس کدنویسی کردم، بعد یه مدت رها کردم و الان مجدد میخوام شروع کنم اما در بین سه تا مسیر خیلی مردد هستم حوزه وب، موبایل و طراح ui/ux امکانش هست از تجربیات خودتون بگید و راهنمایی کنید چطور به گزینه مناسب‌تر برسم و شروع کنم، ممنونم از پاسخگوییتون و وقتی که میزارید.

سلام،

در مورد این سه مسیر خلاصه ای میارم:

حوزه وب

شامل: طراحی و توسعه وب‌سایت‌ها، برنامه‌نویسی فرانت اند و بک اند و ...
مهارت‌های مورد نیاز: HTML، CSS، JavaScript، زبان‌های برنامه‌نویسی بک اند (PHP، Python، Java، و ...)
مزایا: تنوع شغلی بالا، تقاضای زیاد در بازار کار، امکان کار فریلنس

حوزه موبایل

شامل: طراحی و توسعه اپلیکیشن‌های موبایل، برنامه‌نویسی اندروید و iOS
مهارت‌های مورد نیاز: زبان‌های برنامه‌نویسی اندروید (Java، Kotlin) و iOS (Swift، Objective-C)، فلاتر، ری‌اکت نیتیو و ...
مزایا: حقوق و مزایای بالا، تقاضای زیاد در بازار کار، امکان کار فریلنس

طراح UI/UX

شامل: طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها
مهارت‌های مورد نیاز: اصول طراحی، نرم‌افزارهای طراحی (Adobe XD، Sketch، Figma)، آشنایی با روانشناسی

با توجه به شناخت این سه حوزه حالا باید علاقه و اهداف و همچنین مهارت هاتون رو بررسی کنید تا در نهایت به یک جمع بندی برسید. ضمنا میتونید بررسی کنید که ایده هایی که در ذهن دارید به چه حوزه ای نزدیک‌تر است. مهمترین ملاک انتخاب علاقه و میزان انگیزه شما نسبت به یک حوزه خواهد بود.

بهترین پاسخ
محسن موحد ۲۶ بهمن ۱۴۰۲، ۰۲:۳۱