رونمایی از پخته‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات آموزشی سون‌لرن با کلی آفرهای ویژه🔥
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ حسن ابراهیمی
Encapsulation
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

8355-Screenshot (5).png

با سلام من وقتی گتر و ستر را ایجاد میکنم به شکل پیش فرض getter از نوع long میشه در این صورت اگر بخوام چیزی وارد کنم به چه صورت میشه وقتی گتر از نوع long باشه باید مقدار به صورت عددی باشه یا کلا باید تغییرش بدم به string

سوال دومی که دارم اینه که من یک متغییر برای شماره تلفن درست کردم الان میخوام بدونم اگر بخوام مثلا شمار تلفن من با +98 شروع بشه باید این رو به getter اضافه کنم به چه صورت این کار کنم ؟

و اینکه برای شماره تلفن اصلا نیازی به setter داریم ؟

d31b-Screenshot (6).png

سوال اخرم این هست که اصلا اعدا به بزرگی شماره تلفن را اجازه نمیده که در main بنویسم باید چیکار کرد

سلام،

1. شما باید ببینید به چه نوع داده ای نیاز دارید، همون نوع رو بعنوان تایپ داده انتخاب میکنید. اگر نیاز به رشته داشته باشید، بنابراین نوع خروجی getter باید string باشد البته اگر نوع خود متغیر string باشد. getter/setter ای که بصورت اتومات نوشته میشه براساس تایپ متغیرها ایجاد شده است.پ
  2. شماره تلفن چون با 0 یا +98 شروع میشود و همچنین اکر عددی هم باشد داده ی بسیار بزرگی خواهد بود، بنابراین در یک رشته ذخیره خواهد شد که در تعریف متغیرها هم بدرستی String داده شده. برای شماره تلفن هم setter نیاز دارد. اصولاً هر چیزی که بخواهید وارد کلاس کنید و پراپرتی (متغیر کلاس) رو مقداردهی کنید از بیرون، براش setter مینویسیم. ضمن اینکه در تصویر دوم هم phone رو دارید مقداردهی میکنید.
  3. باید داخل یک دابل کوتیشن بعنوان یک رشته بنویسید.

بهترین پاسخ
محسن موحد ۲۴ مرداد ۱۴۰۲، ۲۱:۰۴