تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ مهدي رحيميان
روش کار با اهرم‌های بیان شده در ویدیو
جامعه طراحی رابط و تجربه کاربری ایجاد شده در ۱۱ مرداد ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر ببخشید من سوالاتم رو خیلی با تاخیر جواب میدید مجبور میشم برای یک سوال از یک جلسه گاها چند روز انتظار بکشم لطفا سریع‌تر پاسخ سوالات رو ارسال بفرمایید تشکر.

من در نسخه ای ویندوز بعد از کشیدن یک شکل با ابزار pen هم نقطه ای رو ایجاد کردم که زاویه نداشت و هم نقطه ای ایجاد کردم که زاویه داشت و اون اهرم‌های دو طرف همراهش بود ولی هرچی نکته ای که در ویدیو اشاره کرده بودید رو تست کردم اون نتیجه رو نگرفتم

گفته بودید alt+click muose نقطه ای که زاویه داره رو به حالت بدون زاویه بر میگردونه و نقطه ای که زاویه (اهرم) نداره رو اهرم دار میکنه من تست کردم چند بار اما هیچ اتقاقی رخ نداد تنها با کلیک و درگ کردن دیدم از اون نقطه کپی میگیره ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام و درود

وقت بخیر

مهدی جان ، ابزار پن تو فیگما یه مقدار محدودیت داره نسبت به ابزارهاي مشابه مثل ایلوستریتور

وقتی داری با پن ترسیم میکنی اینجوریه که اگر روی یه نقطه کلیک کنی و Drag کنی یه خط منحنی رسم میکنه . حالا اگر بدون نگه داشتن دکمه ای روی همون نقطه کلیک کنی ، ادامه خطی که‌ میخوای ترسیم کنی دیگه منحنی نیست

حالا اگر یه شکلی رو رسم کردی با دابل کلیک به حالت ادیت میره و با نگه داشتن دکمه Ctrl و drag کردن ابزار Bend tool فعال میشه و میتونی منحنی ایجاد شده روی نقطه هارو مجددا تغییر بدی

اگر ctrl رو نگه داری و یه کلیک کنی روی نقطه ، از حالت منحنی خارج میشه

اگر میخوای یکی از اهرم‌های منحنی نقطه رو ادیت کنی ، روی اون نقطه یه کلیک بکن ، اهرم هاش نمایش داده میشه و بعد با نگه داشتن Alt میتونی یکی از اون هارو جابجا کنی

مورد دیگه ای هم هست ؟

Arman Dadmehr ۱۱ مرداد ۱۴۰۲، ۱۹:۵۷

سلام خیلی ممنونم ازت آرمان جان نکات تون الان تست کردم و کاملا متوجه شون شدم دستت درد نکنه

ابزار Bend tool داخل این جلسه بهش اشاره ای نشده بود و میانبرش هم که شما گفتی اشتباها استاد بجای ctrl گفته بود alt بخاطر همین من گیج شده بودم چون بعد از انتخاب نقطه و گرفتن alt مختصات اون نقطه رو به من نشون می‌داد با drag کردن هم ازش کپی می‌کرد

مهدي رحيميان ۱۶ مرداد ۱۴۰۲، ۱۸:۳۹

سلام،

میتونید روی دکمه تایید پاسخ جناب دادمهر کلیک کنید تا تاپیک از پیگیری خارج بشه.

موفق باشید.

بهترین پاسخ
محسن موحد ۱۶ مرداد ۱۴۰۲، ۲۰:۰۵