رونمایی از پخته‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات آموزشی سون‌لرن با کلی آفرهای ویژه🔥
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ محسن محمدی رهنما
کلاس StatefullWidget و StatelessWidget
جامعه فلاتر ایجاد شده در ۰۹ تیر ۱۴۰۲

عرض سلام و ادب خدمت مدرس محترم و دوستان عزیز، خواستم عرض کنم یکی از مواردی که من توی این بخش از دوره متوجه شدم اینه که StatelessWidget زمانی کاربر داره که مقادیر کلاسمون به نوعی داینامیک نیست و صرفا مقدار ثابتی که داخل کلاس تعریف شده رو به عنوان خروجی برمیگردونه برعکس StatefullWidget . حالا سوالی که اینجا مطرح میشه اینه ، ما که اومدیم کلاس MyHomePage مون که تبدیل به StatefullWidget کردیم ولی چرا نیومدیم کلاس Skill رو هم تبدیل کنیم به StatefullWidget ؟ میدونید منظورم چیه ؟ چون این خاصیت کلیک ( onTap و ... ) توی خوده همین کلاس Skill هست ولی این کلاس StatelessWidget تعریف شده و در واقع کلاسی که توش فراخوانی میشه (MyHomePage ) میشه StatefullWidget خواستم بدونم علت چیه ؟ پیشتر از راهنماییتون سپاسگذارم ?

سلام وقت بخیر

ببین کلاس skill جزیی از کلاس home هست و بنابراین وقتی کلاس home به صورت  StatefullWidget تعریف میشه وقتی rebuild بشه تمام widget‌های درون home که یکیشون همون کلاس skill هست دوباره از اول ساخته میشن همچنین

کلاس skill یک کلاس پایه هست که از اون بتونیم چندین بار استفاده کنیم اگر اون کلاس بخواد  StatefullWidget باشه و هر بار rebuild بشه چندین بار شما تمام ویجت هارو rebuild میکنید در حالی که نیازی به انجام این کار اصلا نیست

بهترین پاسخ
محمد حسین سخایی ۱۰ تیر ۱۴۰۲، ۲۰:۵۶