با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ majid javan
ترتیب دوره ها
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۰۷ تیر ۱۴۰۲

وقت بخیر

آیا ترتیب دوره‌های برنامه نویسی میتونه مهم باشه ؟ تا به مرحله طراحی سایت در حد آماتور بعد حرفه ای برسیم

امکان این وجود داره راهنمایم کنید که با چه ترتیبی دوره‌های برنامه نویسی ببینیم ؟

چون هنوز دوره php خرید نکردم آیا نیازه این دوره تکمیل کنم بعد وارد دوره طراحی سایت بشم یا خیر ؟

که من البته فعلا الفبای برنامه نویسی خرید کردم و نمیدونم کفایت میکنه برام تا دوره طراحی سایت شروع کنم ؟یا خیر

(برای اینکه کد نویسی مسلط نیستم نیاز هست دوره‌های برنامه نویسی جاوا اسکریپ و php تکمیل کنم؟

سلام،

بله ترتیب دوره اهمیت داره و چون پیش زمینه ای ندارید و تازه میخواهید ورود کنید چنین ترتیبیرو پیشنهاد میدم.

این دوره کمک میکنه از مقدماتی تمام مسائل رو یاد بگیرید و با ابزار مختلف آشنا بشید و شروع به یادگیری کدنویسی قالب کنید یعنی شما در بخش فرانت اند فعالیت رو شروع میکنید.

نیمی از مسیر تخصص فرانت اند رو با همین دوره وب دیزاین خواهید رفت و بالای 90 ساعت دوره بهمراه نمونه پروژه‌های مختلف همراه استاد تمرین میکنید و یاد میگیرید. منتها اگر بخواهید تخصص فرانت اند رو تکمیل کنید به این شکل باید ادامه بدید:

• دوره جاوااسکریپت خالص
  • دوره React
  • TypeScript

یک متخصص فرانت اند حداقل یکی از کتابخونه‌ها و فریمورک‌های جاوااسکریپتیو باید بلد باشه و پیش نیازشون خود جاوااسکریپت خام هست.

بنابراین شما اگر ری اکت رو بخواهید آموزش ببینید، قبلش نیاز دارید جاوااسکریپت رو یاد بگیرید.

ممکنه این مسیر یک سال کمتر یا بیشتر زمان ببره.

اینکه سمت بک اند بروید یا خیر، یا در چه مقطعی به بک اند ورود کنید(مثلا بعد از دوره وب دیزاین ورود کنید یا بعد از تکمیل تخصص فرانت اند) تصمیم خواهید گرفت و در ادامه مسیر آگاهی مناسبی برای انتخاب خواهید داشت. برنامه نویسی که هم متخصص فرانت اند هست و هم متخصص بک اند رو FullStack میگن.

برای زبان بک اند کافیست یک زبان یا تکنولوژی رو یاد بگیرید. مثلا PHP یا node.js که پلتفرمی جاوااسکریپتی است یا Python یا ...

در حال حاضر نیاز نیست به بک اند فکر کنید، در مسیر یاد گیری تحقیق میکنید و کم کم اطلاعاتتون رو کامل میکنید.

بهترین پاسخ
محسن موحد ۰۷ تیر ۱۴۰۲، ۰۹:۰۲

دوره جاوا اسکریپت خالص فکر کنم تو سایت نیست درسته

majid javan ۰۷ تیر ۱۴۰۲، ۱۱:۱۷

دوره جاوااسکریپت خالص در این لینک موجود است.

محسن موحد ۰۷ تیر ۱۴۰۲، ۱۲:۱۲