با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ محمدمهدی رحمتی
زبان مورد نیاز من؟
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام خسته نباشید

من برای حدود سه سال نیاز به درامد از برنامه نویسی در ایران را دارم و اینکه بعد از ان قصد مهاجرت را دارم

سوال من این هستش سه سال که اینجا هستم چه زبانیرو یاد بگیرم که هم در اینجا برایم درامد داشته باشه وهم بعداز مهاجرت

سلام،

ابتدا باید حوزه ای که میخواهید در اون فعالیت کنید رو مشخص کنید.

با توجه به توضیحاتی که در پکیج الفبا اومده، مزایای هرکدوم رو بشناسید و در کنار هم قرار بدید تا در نهایت به یک جمع بندی برسید.

فرض میکنیم حوزه ی وب یا موبایل رو انتخاب کردید،

حوزه وب:

باید مشخص کنید سمت فرانت اند یا بک اند میخواهید تخصص کسب کنید.

اگر فرانت باشه، سه زبان html, css, javascript رو باید یاد بگیرید و متعلقاتشون. شروع شما دوره طراحی وب خواهد بود.

اگر تازه میخواهید شروع کنید از پایه شروع کنید و تخصص فرانت میتونه براتون شروع ساده‌تری داشته باشه.

مسیر: دوره طراحی وب، دوره جاوااسکریپت خالص، دوره ری اکت

برای بک اند هم انتخاب هایی مثل php, python, nodejs, asp.net, ... وجود دارد که یک زبان یا فریمورک رو میتونید انتخاب کنید. برای یادگیری بک اند و تولید خروجی به آشنایی با html نیاز دارید.

حوزه موبایل:

در موبایل هم فرانت و بک وجود دارد.

اگر بعنوان اولین فیلد برنامه نویسی فرانت موبایل رو انتخاب کردید، دو انتخاب براتون میتونه مفید باشه.

یک، یادگیری فریمورک اندروید(زبان‌های جاوا/کاتلین)

دو، فریمورک فلاتر(زبان دارت)

که بین این دو هم باید مقایسه هارو انجام بدید و مزایای هرکدوم رو بررسی کنید و در نهایت یک فریمورک رو انتخاب کنید.

در مورد بک اند بالا توضیح داده شد.

بقیه حوزه‌ها و فیلدهارو میتونید بهمین شکل در کنار هم بذارید و در نهایت به انتخاب نهایی برسید.

البته دو حوزه ای که معرفی کردم جزو پر رونق و پر تقاضا ترین‌ها هستند.

بهترین پاسخ
محسن موحد ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۲۱:۱۲