تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ ناره دروغکاسیان
سوالات کلی
جامعه طراحی رابط و تجربه کاربری ایجاد شده در ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر استاد چند تا سوال داشتم

1.مثلا من برای اندروید طرحی زدم برای ایفون هم باید جدا طراحی بشه یا همون طرح میشه استفاده کرد؟

2.من دیدم بعضی از طراحان موقع طراحی سایز گرید بندی رو عوض میکنن خواستم بپرستم این تغییر سایز بر چه اساسی هست واز کجا میشه استاندارها رو دید؟

3.حتما باید loandspace طراحی بشه؟و من قسمت break point متئجه نمیشم!!!

4.در xd قسمت سمت راست یه دکمه هست نوسته responvise این چه کاربردی داره؟

5.منظور از variant چیه؟

6.من ریسپانسیو کردن متوجه نمیشم

سلام

۱- بستگی به پروژه شما داره

به طور کلی چون پترن‌های اندروید با ios تفاوت دارن بهتره جدا طراحی بشند

ولی یه جایی هست که براشون خیلی اهمیت نداره و یه دیزاین برای جفتشون زده میشه

۲- معمولا اینجوری سایزبندی میشه که از چپ و راست به اختیار خودشون فاصله ۱۶ یا ۲۴ فضای خالی میزارن

بعد ۴ تا ستون براش در نظر میگیرن و فاصله بین ستون‌ها (گاتر) رو ۱۶ یا ۲۴ در نظر میگیرن

۳- چی باید landscape طراحی بشه

landscape یعنی افقی باشه

صفحه موبایل عمودیه و portrait به حساب میاد

break point یعنی نقاط شکست

شما اگر توی دسکتاپ یه وب سایت که ریسپانسیو شده رو کوچیک کنید، توی یه اندازه‌های خاصی یوهو صفحه کامل لی آوتش تغییر میکنه

اون نقاط که وب سایت تغییر میکنه رو بهش Break point میگن که شما اگر بخواید ریسپانسیو طراحی کنید باید برای اون نقاط دیزاین خاصی در نظر بگیرید.

۴- بهتره دیگه از adobe xd استفاده نکنید

چون خود شرکت adobe اومد و فیگما رو خرید و عملا xd دیگه بی استفاده شده

۵- ورینت توی فیگما به این شکله که قبلا یه کامپوننت ساخته میشد و شما از اون عادی استفاده میکردین

مثلا یه کامپوننت دکمه داشتین که داخلش پر بود

یه کامپوننت دکمه دیگه داشتین که دورش فقط خط داشت

و چند مدل دیگه دیگه

اینجوری چند تا کامپوننت مختلف واسه دکمه داشتین

با ورینت که فیگما اضافه کرده میتونید کامپوننت‌های مختلف و مرتبط باهم رو یه دونه کامپوننت کنید و خیلی امکانات دیگه که پیشنهاد میکنم در موردش یه فیلم آموزشی توی یوتوب ببینید یا به زودی دوره جدید براتون میاد اونجا آموزشش رو ببینید.

۶- ریسپانسیو رو توی سوال ۴ بهتون جواب دادم

شما باید وب سایتی که طراحی میکنید، توی موبایل و تبلت و دسکتاپ با طراحی‌های مختلف باز بشه

مثلا دیدین که یه وب سایتی رو توی موبایل باز کردین و همون مدلی که توی مانیتور میدیدین همونجوری توی گوشی باز شده

باعث شده نتونید راحت ازش استفاده کنید

ولی یه سایتی رو توی مانیتور دیدین که یه جور بوده و توی موبایل باز کردین یه جوره دیگه بود

این یعنی ریسپانسیو

یعنی وب سایت بر اساس جایی که باز میشه انعطاف داره

پوریا محمدرضایی ۱۴ خرداد ۱۴۰۲، ۱۶:۰۵