با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۶ Haider
برنامه نویسی وب و مهاجرت
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۰۷ فروردین ۱۴۰۲

سلام وقت بخیر

رشته تحصیلیم IT هستش و قبلا کلاس‌های برنامه نویسی ++c رو گذروندم و نتونستم باهاش ارتباط بگیرم و اون موقع از برنامه نویسی زده شدم ولی خب الان بعد از گذشت چند سال دوباره میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم خیلی دوست دارم تو زمینه وب باشه ( مثلا طراحی وب سایت و....) و برای مهاجرت هم خوب باشه و بازار کار ایران و خارج داشته باشه.

حالا اگه امکان مهاجرت هم نبود حداقل بتونم با شرکت‌های خارجی پروژه ای کار کنم و بازار ایران هم داشته باشه.

لطفا کمک می‌کنید که از کجا شروع کنم و چه دوره هایی رو بگذرونم (مرحله به مرحله) و برای موارد بالا بهتره بک اند کار کنم یا فرانت اند؟

ببخشید تو قسمت قبلی اشتباها دکمه "پاسخم رو دریافت کردم" رو زدم برای همین نتونستم ریپلای کنم

من ۳۰ سالمه

متشکر

درود

سن تون برای آیتی و مدیریت شبکه به شدت مناسبه به خصوص که مدرک مرتبط هم دارید در استخدام خیلی کارتون راحت میشه. پیشنهاد میکنم اگر هنوز علاقه دارید پایتون در امنیت و همچنین مباحث شبکه رو پیش برید، حتما شده به صورت کارآموز و بعد استخدام رسمی مشغول به کار بشید تا سابقه کاری مرتبط رد بشه، بعد مدارک بین المللی شبکه مرتبط مثل ماکروسافت و... بگیرید و در نهایت برای مهاجرت کاری اقدام کنید.

از مسیر برنامه نویسی کارتون سخت‌تر هست چون سابقه کاری ندارید و استخدامی خیلی سخت قبول میکنند. باید فریلنسری پیش برید که معمولا در ایران درآمد خوبی نداره مگر اینکه بتونید در سایتهای خارج از کشور ثبت نام کنید و حساب پی پال داشته باشید تا درآمد دلاری باشه. درآمد بک اند پایتون و فرانت جاوا اسکریپت + html + css اوکی هست. اما اینکه کدوم رو انتخاب کنید، از لحاظ حوزه بهتره اول پیش خودتون فکر کنید چرا از سی پلاس خوشتون نیومده بوده. بک اند از لحاظ حل مساله ای و نوع تفکر خیلی شبیه سی پلاس هست. اما اگر مشکلتون صرفا با نوشتار و قواعد سی پلاس بوده نگران نباشید، پایتون بسیار متفاوت هست.

امیدوارم با توجه به موارد بالا بتونید بهترین تصمیم رو بگیرید.

نازنین کریمی مقدم ۰۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۳:۵۸

ممنون بابات اطلاعاتتون.

حدود ۵ سال مدارک شبکه رو گرفتم ولی متاسفانه نتونستم ادامه بدم،

۱- الان طبق گفته شما زبان پایتون میتونه کمکی بکنه تو رشته شبکه‌های کامپیوتری و کاربردی داره؟

۲- با پایتون میشه تو وب و طراحی وب سایت کاری انجام داد؟

۳- اگه اون سه تا زبان فرانت که بالا فرمودین هم یاد بگیرم میتونم در کنار پایتون پیش ببرم و درآمد خوبی داشته باشم؟

۴- و اینکه سنم دیگه مناسب برای مهاجرت با یادگیری برنامه نویسی نیست؟

Haider ۰۷ فروردین ۱۴۰۲، ۱۴:۴۴

خواهش میکنم.

۱ و ۲ بله.

۳. بله در این صورت برنامه نویس فول استک شناخته میشید، منتها زمان یادگیریش طولانی‌تر هست و بعدش اگر نمونه کار نداشته باشید تضمینی در درآمد بالا نیست.

۴. نمیشه قطعی گفت بستگی به سابقه کاری و میزان مهارت و مصاحبه تون داره. اما در کل بالای سی سال مهاجرت خیلی سخت میشه و هزینه‌ها بالا میره. مدرک مرتبط و سن خیلی مهمه. بنظرم حتی بررسی کنید اگر بخواید ارشد کامپیوتر بخونید و بلافاصله برای دکتری اپلای کنید، محدودیت سن داره یا بورسیه میشید یا نه و... شاید این مسیر هم مناسب باشه.

نازنین کریمی مقدم ۰۸ فروردین ۱۴۰۲، ۲۳:۳۷

ممنونم از جوابی که دادین،

خلاصه اگه بخواییم جمع بندی کنیم و *مهاجرت رو بخواهم از هدفم حذف کنم*، با در نظر گرفتن شرایط سنی بنده آیا *برنامه نویسی تحت وب* (اول یادگیری فرانت و بعدش بک اند پایتون برای برنامه نویس فول استک شدن) مسیر خوبی هست برای یادگیری و بعدش برای درآمد خوب یا اینکه باید بیخیال دنیای برنامه نویسی بشم؟

در صورت تایید مسیر برنامه نویسی لطفا راهنمایی کنید که چه دوره هایی رو بگذرونم و چه بک اندی رو کار کنم بهتره و چه مسیری رو پیش بگیرم که تو این زمینه برنامه نویسی درآمد خوبی داشته باشم؟

متشکر

Haider ۰۹ فروردین ۱۴۰۲، ۰۲:۰۸

درود

بله مسیر خوبی هست. البته در این حالت چون هدف بازار داخلی هست وردپرس هم عالیه میتونید موازی با طراحی وب یاد بگیرید و بعد تصمیم بگیرید که بک اند با پایتون اوکی هستید یا پی اچ پی.

مسیر شماره یک (وردپرسی): دوره طراحی وب (html و css) و دوره وردپرس (اگر علاقه به کدنویسی صفرتاصد داشتید بهتره در این حالت بک اند با php باشه)

مسیر شماره دو: دوره طراحی وب (html و css) - دوره جاوا اسکریپت و احتمالا یادگیری یک فریمورک مثل ری اکت - دوره پایتون وب برای بک اند

با توجه به پروژه‌های موجود در سایتهای فریلنسری یکی از این دو مسیر رو برای فول استک شدن انتخاب کنید.

بهترین پاسخ
نازنین کریمی مقدم ۱۰ فروردین ۱۴۰۲، ۰۰:۵۴

خیلی خیلی ممنون لطف کردید

Haider ۱۰ فروردین ۱۴۰۲، ۰۸:۱۰