۳۵٪ تخفیف روی تمامی دوره ها🔥 + دوره زبان تخصصی و مهاجرت با ارزش ۵ میلیون تومان بصورت هدیه
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱۰ نسیم افتخارپور
با سلام من در نصب jdk8 به مشکلی برخوردم،
جامعه جاوا (وب و دسکتاپ) ایجاد شده در ۲۹ اسفند ۱۴۰۱

لطفا در صورت امکان راهنمایی کنین وقتی دستور choco install jdk8 رو زدم تا حدی پیش رفت، بعد رفت سراغ سایت www.javadl.oracle.com که چند دقیقه همونطور موند و نهایتن حدس زدم باید فیلتر شکنمو روشن کنم، بازم نتیجه نداد، بعد از این، پنجره رو بستم دوباره باز کردم، (بصورت admin) زدم java --version اصلن جاوا رو نمی‌شناخت، و فک کردمحتمن نصب jdk8 مشکل داشته مجدد choco install jdk8 زدم، اما پیغام می‌داد که قبلن install شده،

توی cmd

java -versio این دستور رو تایپ کنید

> where Java با این دستور میتونید ببینید اگه جاوا نصب شده در کدوم دایرکتوری هست

Ali Erfagh ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۰۹:۴۰

ممنون. اما همون خطا رو می‌ده

java is not recognized

نسیم افتخارپور ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۰۹:۴۳

مشکلی نیست باید آدرس جاوا (bin ) تون رو توی قسمت environment variables

ست کنید اگر متوجه نشدید بهم بگید با جزئیات کامل براتون توضیح بدم

Ali Erfagh ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۰۹:۵۸

https://www.javatpoint.com/how-to-set-path-in-java

در این لینک نحوه ست کردن گفته شده اگر بازم مشکلی بود من در کنارتون هستم موفق باشید

Ali Erfagh ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۰:۰۱

ممنون از پیگیریتون، من لینک رو دیدم، موضوع اینکه توی cmd این دستور رو که می‌زنم where java، بهم این پیغام رومی ده

INFO: Could not find files for the given pattern(s).

و این رو هم خدمتتون بگم، من طبق آموزش فقط از طریق chocolaty دستور install رو زدم، و نگفته شده بود در environment varaible ست کنم، و متاسفانه الان نمی‌تونم مسیری که jdk8 اونجاست رو پیدا کنم

حالا که شما فرمودین توی فولدر‌ها سرچ کردم دیدم یه jdk8 نصب شده توی یه مسیری، اما داخلش bin و لیب‌ها نیست، برای طریقه ی ست کردن نیاز به دایرکتوری bin هست و چیزای دیگه...الان تو این مسیر چیزی نیست، ببینید من عکسش رو هم می‌ذارم.

نسیم افتخارپور ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۰:۲۱

خواهش میکنم ، یه نکته بهتون بگم که باید پاور شل رو حالت ادمین بیارید بالا، اگه بازم مشکلی بود توی گروه تلگرام پیام بزارید یه تایم ست میکنیم توی میت مشکل تون رو برسی میکنیم

Ali Erfagh ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۹:۲۸

مواردی که قبلا نصب شده پاک کنید دوباره روی حالت ادمین پاور شل رو بیارید بالا تست کنید اگر میخواید هم میتونید کنار 8، ورژن 11، یا 17 رو هم امتحان کنید

Ali Erfagh ۲۹ اسفند ۱۴۰۱، ۱۹:۳۱

سلام خیلی ممنونم، حتمن تست می‌کنم برای پاک کردن و مجدد تست کردن،

لطفا منو تو گروه تلگرام اد می‌کنید.

نسیم افتخارپور ۰۱ فروردین ۱۴۰۲، ۰۵:۵۲

خواهش میکنم ، حتما با vpn هم تست کنید.

Ali Erfagh ۰۱ فروردین ۱۴۰۲، ۰۶:۱۷

لینک تلگرام براتون

تلگرام براتون ارسال شد

Ali Erfagh ۰۱ فروردین ۱۴۰۲، ۰۶:۲۸

سلام نسیم جان،

معذرت بخاطر پاسخ دیر به سوالتون.

باید کامند رو به این تغییر بدین :

Chco install openjdk8

به خاطر محدودیت‌های ایران دیگه شکلاتی از داخل کار نمیکنه. اگر هنوز مشکل دارید بگید که حل کنیم.

سپهر نامدار ۱۶ فروردین ۱۴۰۲، ۲۰:۲۳