پخته‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات آموزشی سون‌لرن را با آفرهای ویژه تهیه کنید🔥
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۵ Reza.tb
خطای material button
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۲۳ بهمن ۱۴۰۱

سلام... توی سؤال قبلی گفتم که هنگام اضافه کردن استایل به Text Input Layout, پیش نمایش از دسترس خارج میشه و موقع اجرا، برنامه crash میکنه و علت رو یکی از خط‌های کد در Task Dialog نشون میده، اما من تست کردم دیدم که با اضافه کردن material button هم برنامه crash میکنه... بنابراین با حذف دستور style و material button برنامه اجرا شد ، اما دیگه دکمه رو نمیتونم استفاده کنم... پیشنهاد شما چه چیزی هست؟

در اصل تمام این خطاها وقتی هست که من روی دکمه اضافه کردن وظیفه جدید کلیک میکنم

ببخشید که تعداد سؤالات زیاد شد

لطفا کداتون رو بفرستین (فایل xml و کلاس دیالوگ همچنین فایل styles یا themes)

مهرداد فدایی ۲۴ بهمن ۱۴۰۱، ۰۷:۱۴

https://www.uplooder.net/files/b48c2a07d2824ce66ed44c0c2e856cb2/todolist.rar.html

Reza.tb ۲۶ بهمن ۱۴۰۱، ۱۹:۳۲

وقتی شما از کامپوننت‌های متریال استفاده می‌کنید باید تم اصلی شما از Theme.MaterialComponents ارث‌بری کنه. شما از AppCompat استفاده کردین.

برای دیالوگ هم در این تاپیک خدمتتون عرض کردم از طریق onCreateView ویو مورد نظرو inflate کنید.

public class TaskDialog extends DialogFragment {
    @Nullable
    @Override
    public View onCreateView(@NonNull LayoutInflater inflater, @Nullable ViewGroup container, @Nullable Bundle savedInstanceState) {
        return inflater.inflate(R.layout.dialog_task, container, false);
    }
}

مهرداد فدایی ۲۷ بهمن ۱۴۰۱، ۰۷:۴۲

سلام...

ممنون درست شد... فقط بعد از اینکه اینکارا رو کردم ، یعنی داخل xml‌ها style و mateial button رو استفاده کردم، وقتی که روی دکمه ذخیره میزنم برنامه crash میکنه و این خطا‌ها رو میده

به ترتیب خطا‌ها عکس‌های کد مربوطه رو فرستادم

5f98-1.jpg

273f-1.1.jpg

361c-2.jpg

9083-3.jpg

Reza.tb ۳۰ بهمن ۱۴۰۱، ۰۹:۲۶

متن کرشی که میده از لاین اولش شات بدین. این عکسی که فرستادین مشخص نیست

مهرداد فدایی ۳۰ بهمن ۱۴۰۱، ۱۸:۴۵