تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۴ ندا صابری
بحث لایو بودن تغییرات
جامعه جاوا اسکریپت ایجاد شده در ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر

من برای حفظ کردن اینکه "کدوم آبجکت بصورت لایو تغییر میکنه کدوم نه" نیاز به راهنمایی دارم. مثلا تو دقیقه ی 11:30 ویدئو میبینیم که myDiv بصورت لایو تغییر کرد ولی myDiv.innerHTML تغییر نکرد. کلن درک نمیکنم کحاها لایوه کجاها خیر. من حافظم ضعیفه و نیاز دارم منطقشو درک کنم . میتونید کمکی بکنید؟

سلام،

سؤالتونو متوجه نشدم، منظورتون تفاوت بین innerHTML و OuterHTML هست؟

یادگیری برنامه نویسی بحث حافظه نیست، مهم اینه منطق اون موضوع رو یادبگیریم تا ازونجا به بعد اگر هم از حافظه پرید با یک سرچ میشه فهمید. یک سری از موضوعات هم انقدر کاربردین و در برنامه نویسی مدام تکرار میشن که ملکه ذهن میشن.

محسن موحد ۲۰ بهمن ۱۴۰۱، ۱۶:۱۹

سلام مجدد

خیر سوالم ربطی به outerHTML و innerHTML نداره. سوالم دقیقا درمورد لایو بودن تغییرات هست. اینکه کجا لایوه کجا لایو نیست. اگه دقیقه ی 11:30 همین ویدئو رو مشاهده کتید متوجه سوالم میشید.

ممنون

ندا صابری ۲۰ بهمن ۱۴۰۱، ۲۲:۳۱

عذرخواهی میکنم دقیقه ی 9:30 تا 11:45

ندا صابری ۲۰ بهمن ۱۴۰۱، ۲۲:۳۵

ببینید اینجا موضوعی که اتفاق افتاده بخاطر console.log هست که passed by reference عمل میکنه و بصورت live تغییراتو میبینید. برای همین موضوع درون اسکریپت نوشته شده، console.log اولی و آخری نتیجه یکسانی دارن. برای اینکه از تستی که میگیرید نتیجه بهتری بگیرید و متوجه تغییرات بشید inspect رو باز کنید و داخل تب console کدهارو یکی یکی خودتون اجرا کنید.

یعنی ابتدا این دستور:

let myDiv = document.querySelector('div');

بعد این:

console.log(myDiv);

و بقیه کدها ...

همچنین اگر داخل یک صفحه میخواید یکجا اجرا بگیرید میتونید از document.write استفاده کنید.

محسن موحد ۲۲ بهمن ۱۴۰۱، ۱۰:۴۰