تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ محمد عرفان گائینی
ارتباط بین پست و یوزرز
جامعه ری اکت ایجاد شده در ۱۲ بهمن ۱۴۰۱

سلام استاد خسته نباشید

ببخشید استاد من توی برقراری ارتباط بین دو چیز مثل پست و یوزر مشکل دارم

شما توی فایل db.js یوزرز و پست هارو ارتباطشون رو برقرار کردین ولی اگه بخوایم اینکار رو بیرون از فایل db انجام بدیم باید چیکار کنیم؟؟

من سرچ زدم چیزی پیدا نکردم، چون توی پروژه واقعی فک کنم ما فایل db نداشته باشیم و مستقیماً درخواست سمت سرور بزنیم و دیتارو دریافت کنیم، بعد میخواستم بدونم که جدا از فایل db با چه روش دیگه. ای میشه ارتباطشون رو برقرار کرد؟

"مثلا": اگه ما بخوایم یک سری کتاب اضافه کنیم(تقریبا مثل ی اپ تودو) با نویسنده هاش، باید نویسنده‌ها جدا باشن لیست کتاب‌ها هم جدا، اگه از قبل هم هیچ دیتایی نباشه و بدون فایل db بخوایم توی همون reducer اینکار رو انجام بدیم باید چیکار کنیم

ممنون میشم راهنمایی کنید

داخل یک پروژه واقعی ما فایل db.json رو دیگه سمت فرانت نداریم بلکه کل محتوای اون رو از بک به صورت api میگیرم این db.json یک ابزار برای تست گرفتن و شبیه سازی api امون هستش

emad ta ۱۴ بهمن ۱۴۰۱، ۲۱:۵۶

ارتباطشون هم همون سمت سرور انجام میشه؟

محمد عرفان گائینی ۱۵ بهمن ۱۴۰۱، ۰۶:۰۴

بله

ولی بازم بستگی داره مثلا شما شاید نیاز داشته باشی بر اساس API که میگیری بیای و یکسری تغیرات رو ایجاد کنی و به کاربر نمایش بدی ببین اصل موضوع اینه شما api رو از سرور میگیری حالا نمایش و پروسس این داده‌ها با شما سمت کلاینت که بخای چطوری به کاربر نشون بدی و لازم باشه ی ارتباط بین اون‌ها برقرار کنی یا نه

بهترین پاسخ
emad ta ۰۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱۵:۳۱