تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ محمد عرفان گائینی
faker و رویه پروژه‌های واقعی
جامعه ری اکت ایجاد شده در ۰۹ بهمن ۱۴۰۱

سلام استاد عزیزخسته نباشید ممنون از آموزش خیلی خوبتون.

دوتا سوال داشتم..

این ورژن از faker که استفاده کردید ورژن قدیمی ای هست تقریبا الان من ورژن جدید faker رو نصب کردم و یک سری چیزها مثل uuid و firstName حذف شدن و به من ارور میده...

میشه لطفا راهنمایی کنید که دیگه از چه روشی میشه ارتباط بین دو چیز رو برقرار کرد؟ مثل همین پست و یوزرز

سوال دومم این هست که توی ی پروژه واقعی از سمت سرور این دیتا‌های ما مثل پست و یوزر ارتباطشون برقرار میشه یا ما باید اینکارو انجام بدیم؟؟ چون اگه اشتباه نکنم توی پروژه واقعی ما دیگه فایل db نداریم و این برای تمرین ماست و میخواستم بدونم که توی پروژه‌های واقعی روند به چه صورت هست و این ارتباط‌ها چجوری صورت میگیره!؟

خیلی ممنون ??

شبیه سازی که در این جلسه انجام شده شبیه به پروژه واقعی هستش و ارتباط بین دو تا پست و یوزرز رو معمولا با آیدی یا یک مطلب مشترکی که دارند انجام میدیم البته بستگی داره که دیتا هامون رو هم نرمالایز کرده باشیم یا نه

emad ta ۰۹ بهمن ۱۴۰۱، ۲۳:۵۳

خیلی ممنون از پاسختون.

استاد توی فایل db.js یوزرز و پست هارو ارتباطشون رو برقرار کردن ولی اگه بخوایم اینکار رو بیرون از فایل db انجام بدیم باید چیکار کنیم؟؟

من سرچ زدم چیزی پیدا نکردم، چون توی پروژه واقعی فک کنم ما فایل db نداشته باشیم و مستقیماً درخواست سمت سرور بزنیم و دیتارو دریافت کنیم، بعد میخواستم بدونم که جدا از فایل db با چه روش دیگه. ای میشه ارتباطشون رو برقرار کرد

ممنون میشم راهنمایی کنید

محمد عرفان گائینی ۱۰ بهمن ۱۴۰۱، ۰۳:۳۷

ببین کلن همین db که استفاده میکنی یک شبیه ساز هستش از بک شما که حالا برای این شبیه سازی یا میایم و db.json مدلی که گفته شده استفاده میکنی یا هم میای و از api fake ‌ها مثل https://fakestoreapi.com/docs

استفاده بکنی

emad ta ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۰۰:۰۹