۱ محمود نیک زاد
حل تجربی مشکل ارور بیلد پروژه در امولاتور
محمود نیک زاد حل شده توسط محمود نیک زاد

با سلام دوستان مطمئنا هرکدوم از ما زمان زیادی با سروکله زدن با وی پی ان و بیلد شدن پروژه از دست میدیم

من با این کارهایی که انجام دادم تونستم پروژه را روی امولاتور ران بگیرم a6cd-Screenshot_8.jpg

اولین و مهمترین پیش نیاز یه VPN خوب. سایتی مثل AndroidDeveloper وی پی ان بیخودی هارو تشخیص میده باز نمیکنه یا اینکه لوکیشن سرور وی پی ان امریکا قرار بدین دوباره امتحان کنید

موردی که باید توجه کنید اینه که اگر نرم افزار VPN قابلیت تونل داره که میتونید برخی برنامه هارو بهش معرفی کنید که از اتصال VPN استفاده نکنه این قابلیت روش فعال کردین غیرفعال کنید و امتحان کنید من تونل فعال میکنم دیگه پروژه بیلد نمیشه باین که روی فقط یه مرورگر فعالش کرده بودم

اول دستور flutter doctor بزنید موارد مورد نیاز تیک میخوره یا نه ممکنه طبق اموزش‌ها لایسنس اندروید فعال نباشه

دستور flutter run بزنید اگه روی Running Gradle task 'assembleDebug' گیر کرد و درنهایت ارور داد و تیک سبز نخورد احتمال زیاد مشکل VPN هست

b0d2-Screenshot_10.jpg

fcb4-Screenshot_1.jpg

ممکنه مشکل ورژن jdk هم باشه داخل ترمینال دستور cd android میزنید

4d30-Screenshot_2.jpg

دستور  gradlew clearn build/. وارد کنید شاید عنوان کرد که ورژن jdk با ورژن گردل پروژه کامپتیبل نباشه یه سرچ بزنید ببنید ورزن jdk گردل پروژه ساپورت میکنه یا نه

dc86-Screenshot_5.jpg

در غیر اینصورت jdk ورژن بالاتر دانلود کنید در فولدر jdk سیستم بذارید و به آدرس JAVA_HOME اضافه کنید

برای اینکه ورژن گردل هم تغییر بدین از این مسیر فایل گردل باز کنید

b7a3-Screenshot_6.jpg

ورژن گردل تغییر بدین و یه ران بگیرید ورژن مورد نظر خودش دانلود میکنه و تغییر میکنه

خواستم باهاتون به اشتراک بذارم با در نظر گرفتن این موارد مشکل من حل شد

کم کم میخواستم برم سمت وی پی ان هایی که با سرورهای اختصاصی راه اندازی میشه که هزینه بالایی داره ولی این روش امتحان کردم و من جواب گرفتم

وی پی انی که دارم روی ویندوز به سختی متصل میشه ولی روی گوشی بدون مشکل متصل میشه

از طریق این روش وی پی ان گوشی با ویندوز به اشتراک گذاشتم

https://www.youtube.com/watch?v=67qeeCWVvlk

خوشبختانه پروژه بدون دردسر بیلد میشه فقط غیر از تنظیمات بالا پروکسی داخل vscode هم ست کنید

1c15-Screenshot_11.jpg

بهترین پاسخ
محمود نیک زاد ۰۸ بهمن ۱۴۰۱، ۱۳:۵۲