تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱ ناره دروغکاسیان
frame , slice
جامعه طراحی رابط و تجربه کاربری ایجاد شده در ۲۷ دی ۱۴۰۱

سلام استاد.من متوجه نشدم کاربرد دقیق frame؟(به جز کشیدن artboard دلخواه)لینکی که ارسال کرده بودین خوندم اما جواب سوالم نگرفتم . یه سوال دیگه تفاوت export کردن slice , frame که.توی ویدیو مثال زدن چیه!من امتحان کردم اما متوجه تفاوت نشدم

سلام وقتتون بخیر.

Section: به شما کمک میکنه تا تمام طرح هاتون که مرتبط به یک بخش خاص هستند کلاس بندی کنید و title ای به صورت یکجا به اون بخش با طرح‌های زیر مجموعه ش اختصاص بدین. این فیچر موقعی که درگیر طرح‌ها و پروژه‌های بزرگ و پیچیده ای، خیلی بهت کمک میکنه تا خوب همه چیو سازماندهی کنی و هم تیمی هات هم بهتر متوجه رویه کارت میشند. در بخش پرتوتایپ هم به شما کمک میکنه.

نگاهی به لینک زیر هم بندازین:

https://help.figma.com/hc/en-us/articles/9771500257687-Organize-your-canvas-with-sections

Frame: فریم‌ توی صفحه، parent همه عناصرته، parent یعنی اینکه میتونه هر child یا عنصر کوچیکی که توی خودش داره تحت تاثیر قرار بده، شبیه group هست اما یک سری ویژگی‌های بیشتر با خودش بهمراه داره، مثلا تو از طریق بخش constraints سمت راست، میتونی پوزیشن عناصر توی اون فریم ( child ) هارو تعیین کنی و این موضوع توی رسپانسیو کردن خیلی به تو و سرعت عمل تو کمک میکنه، فریم به تو عملکردهای زیر رو هم میده:

• گرید بندی کردن
  • استفاده از constraints
  • استفاده از auto layout
  • Prototyping

همچنین شما مثلا الان یک فریم ایجاد کن، دو تا فریم‌کوچیکتر هم داخل فریم ت قرار بده ( حتی slice )، با زدن آیکون ( resize to fit ) سمت راست و یا زدن کلید میانبر ctrl+alt+shift+R میتونی سایز فریم بزرگت رو shrink/grow کنی، یعنی در حد بیرونی‌ترین بخش اون فریم‌های ( child )، میتونی فریم اصلی رو تغییر سایز بدی. پس یه خاصیت دیگه هم تا اینجا این شد که میتونی در یک فریم چند فریم دیگه هم ایجاد کنی.

Slice: یه عکس توی صفحه پروژت بیار ومثلا با slice یک مربع کوچیک روش ایجاد کن، الان از بین لایه هات همون slice رو انتخاب کن و بعد بیا سمت راست export. رو بزن، چیزی که دانلود شده، بازش کن ببین چی میبینی، میبینی که عکس به اون بزرگی که تو وارد پروژت کردی، فقط در حد ابعاد اون slice یه قسمتش خروجی گرفته شده، با slice کارهای دیگه هم میتونی بکنی مثل component ساختن و mask کردن و...

هیبا آزاد ۲۷ دی ۱۴۰۱، ۱۱:۴۷