با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ مجیب اق‌اتابای
نقشه راه برای ورود به دانشگاه و همچنین برنامه نویسی.
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۲۶ دی ۱۴۰۱

با سلام و خسته نباشید

سوالی داشتم راجب ورود به این عرصه

بنده 17 سالمه و هییچ آشنایتی با برنامه نویسی ندارم ولی تو خودم میبینم قشنگ که کار، کار خودمه

ولی یه مشکلی این وسط هست.میخوام واسه کارشناسی برم ایتالیا درس بخونم رشته علوم کاربردی کامپیوتر_هوش مصنوعی

تو هوش مصنوعی هم به ماشین لرنینگ علاقه دارم

سوالم اینه از شما که الان وارد بخش برنامه نویسی بشم یا بشینم اول درسمو بخونم واسه ارشد برم اونور.

و اگه بخوام وارد برنامه نویسی بشم از الان چه زبانی انتخاب کنم که پیش زمینه ای شه واسم تو دانشگاه.

با سپاس.

درود

بهترین مسیر قبولی در رشته مهندسی کامپیوتر در ده دانشگاه برتر و بعد تحصیل ارشد در اروپاست.

برای اپلای دانشگاه کارشناسی خیلی مهم هست، پس این یکسال تمرکز خودتون رو روی کنکور بگذارید تا رتبه تون نهایتا زیر ۲۰۰۰ باشه و دولتی ده دانشگاه برتر قبول شید(شریف-تهران-امیرکبیر-علم و صنعت-بهشتی-خواجه نصیر و... نهایتا تا صنعتی اصفهان). دقت کنید که این موضوع خیلی مهمه و با قبولی کارشناسی ۵۰ درصد راه رو رفتید.

در مرحله بعد و در تابستان بعد از کنکور و قبل دانشگاه مبحث الگوریتم و فلوچارت و زبان سی یا سی پلاس پلاس رو استارت بزنید چون درس مبانی کامپیوتر ترم اولتون با این دو زبان خواهد بود و با همین شروع میکنید.

نازنین کریمی مقدم ۲۶ دی ۱۴۰۱، ۲۳:۱۴

یعنی پیشنهاد نمی‌کنید از همون اول برم؟

چون واسه ارشد رفتن تا جایی که خوندم یکم سخته از دانشگاه‌های ایران

مجیب اق‌اتابای ۲۶ دی ۱۴۰۱، ۲۳:۵۱

راستش برای کارشناسی خیلی سخت تره و هزینه تقریبا کامل پای خودتون هست.

اما از کارشناسی به ارشد اگر دانشگاه تراز اول باشه مشکل خاصی نخواهید داشت. همچنین برای ارشد میتونید فاند بگیرید و شرایط سربازی و خرید مدرک و... رو با سابقه کار اوکی کنید تا هزینه هاتون کمتر شه.

نازنین کریمی مقدم ۲۷ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۳۷