با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۴ عقیل فضلی
شروع برنامه نویسی چطور و از چه دوره ای
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۱۸ دی ۱۴۰۱

سلام. بنده تازه اول راهم. در واقع هیچ آشنایی با برنامه نویسی ندارم ولی بسیار علاقمند به برنامه نویسی . لطفا راهنایی کنید از کجا با چه دوره ای شروع کنم؟ 

در ضمن بند دوره‌ الفبای برنامه نویسی شرکت کردم...

عقیل فضلی ۱۹ دی ۱۴۰۱، ۰۵:۱۱

درود

بفرمایید که به چه حوزه ای علاقه دارید، چند سالتون هست و هدفتون از برنامه نویسی چیه تا بتونم بهتر راهنمایی تون کنم.

نازنین کریمی مقدم ۱۹ دی ۱۴۰۱، ۰۵:۳۸

عرض سلام مجدد

تشکر بابت جوابگویی شما

40 سالم هست و به بیشتر علاقمند برنامه نویسی و طراحی وب و بعد از آن برنامه نویسی موبایل هستم

مطمئنا برا استخدام نیست چون شرط سن ندارم هدفم یادگیری و کسب و کار هستم

ممنون و متشکر از راهنمایی و وقتی که میگذارید... ?

عقیل فضلی ۱۹ دی ۱۴۰۱، ۱۸:۵۷

درود

هر دو زمینه که فرمودید برای کارهای فریلنسری مناسب هست. اما مطالب زیادی باید یاد بگیرید و احتمالا با توجه به مشغله و شرایط زندگی بهتره یکی رو انتخاب کنید و پیش برید.

برای وب باید به html و css و جاوا اسکریپت مسلط باشید و اگر قصد ساخت وب اپ رو داشته باشید بهتره یک فریمورک مثل ری اکت رو هم یاد بگیرید تا کارتون سریعتر پیش بره. دوره‌های این مسیر به ترتیب عبارتند از طراحی وب - جاوا اسکریپت و در صورت تمایل ری اکت

برای موبایل هم باید پلتفرم خودتون رو انتخاب کنید. برنامه‌های آیفون با سوییفت و اندروید با جاوا (دوره برنامه نویسی اندروید) نوشته میشوند و اگر بخواید روی هردو باشید باید تحت وب کار کنید که همون مسیر بالا توصیه میشه.

بهترین پاسخ
نازنین کریمی مقدم ۲۱ دی ۱۴۰۱، ۰۶:۳۵