با یک تیر دو نشان بزنید🎯 یک هدیه ۳ میلیون تومانی به همراه ۲۵٪ تخفیف روی همه دوره‌های متخصص😍
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۷ رضا اسدی
انتخاب زبان برنامه نویسی
جامعه مبانی و اصول برنامه نویسی ایجاد شده در ۰۲ دی ۱۴۰۱

سلام

من چند وقته که درگیر انتخاب زبان برنامه نویسی هستم

علاقم در زمینه وب هست و هر کس یه جور جواب میده.یکی میگه برو پایتون، یکی میگه #C ،یکی میگه PHP

الان موندم چیکار کنم. لطفا راهنماییم کنید.

با تشکر

درود

بفرمایید که به کدوم بخش وب علاقه مند هستید؟ فرانت اند یا بک اند؟

هدف تون (درآمد در ایران یا مهاجرت) - سن و پیشینه آشنایی با برنامه نویسی تون رو هم بفرمایید تا بتونم کمک تون کنم.

نازنین کریمی مقدم ۰۳ دی ۱۴۰۱، ۱۴:۱۸

full stack علاقه دارم

میخوام وقتی یاد گرفتم یه مدت در ایران کار کنم بعد مهاجرت

سن 22

آشنایی در حد شناخت کمی از زبان ها. تازه شروع کردم به خواندن مطالب برنامه نویسی

رضا اسدی ۰۳ دی ۱۴۰۱، ۱۹:۳۱

اگر به مهاجرت فکر میکنید پیشنهاد میکنم سراغ پایتون برید. برای خارج از کشور به شدت مناسب هست و در داخل کشور هم بازارکار خوبی داره. کلا پایتون زبان آینده دار و پرطرفداری هست.

php بیشتر بازارکار داخل کشور رو هدف گرفته و سی شارپ هم به نسبت پایتون موقعیتهای شغلی کمتری پیدا کرده و بیشتر برای بک اند و یا وب اپها کاربرد داره.

نازنین کریمی مقدم ۰۴ دی ۱۴۰۱، ۰۸:۳۶

طبق توصیه یه استاد دانشگاه گفتند اول سی شارپ یاد بگیر بعد برو سراغ پایتون

چون سی شارپ سخت‌تر هست بعد یاد گرفتن پایتون برات راحت میشه

به نظر شما تا چه حد نظرش درست هست. آیا همچین کاری انجام بدم؟

رضا اسدی ۰۴ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۳۶

استادتون برا این گفته که تقریبا تمام اصول برنامه نویسی رو با یادگیری سی شارپ یاد میگیرید و در دانشگاه هم اغلب با این زبان یا سی پلاس پلاس شروع میکنند.

اما با توجه به شرایط تون بنده با این نظر مخالفم :) این حرف استادتون برای شما مثل این هست که بگن زبان آلمانی سخته اول اون رو یاد بگیر که بعد بتونی انگلیسی رو یاد بگیری.

یه وقتی هست شما تازه وارد دانشگاه شدید و زیر ۲۰ سال دارید و هدفتون برنامه نویس شدن هست (چیزی که بچه‌های مهندسی کامپیوتر چهارسال براش زمان میگذارند) و فرصت هست زبان به زبان پیش برید. اما الان ۲۲ سال دارید و از برنامه نویسی چیزی نمیدونید و هدف کار و بعد مهاجرت هست.

مشخصا اگر بخواید به توصیه ایشون گوش بدید حداقل یکسال روی سی شارپ باید زمان بگذارید و بعد تازه پایتون رو شروع کنید (که اونم حرفه ای بخواید بشید حداقل یکسال میخواد) بعد تازه به ۲۵ سال میرسید بدون سابقه کار و مدرک مرتبط باید با بچه‌های مهندسی یا علوم کامپیوتر یا حتی افرادی ک سابقه کار دارند رقابت کنید و خیلی سخت کار پیدا خواهید کرد. در این فاصله سن تون هم بالا میره و شرایط مهاجرت سختتر میشه.

از اون طرف یسری مباحث توی سی شارپ هست که عملا در پایتون نیست و برعکس چون پایتون فانکشنال شی گرا هست و سی شارپ شی گرا.

باز هرجور خودتون صلاح میدونید بنده براساس تجربه سعی میکنم کمک تون کنم.

نازنین کریمی مقدم ۰۴ دی ۱۴۰۱، ۱۱:۲۱

سلام مجدد

یه راهنمایی میخواستم

کسی که میخواد وب یاد بگیره باید اول html . css یاد بگیره یا زبان برنامه نویسی که انتخاب کرده؟

رضا اسدی ۰۶ دی ۱۴۰۱، ۰۸:۴۹

بهتره حدود دو هفته تا یکماه روی html + css وقت بگذارید و بعد موازی با یادگیری زبان برنامه نویسی سوم پیش برید.

.

درصورتی که جواب بنده براتون قابل قبول بود ممنون میشم تیک تایید پاسخ رو بزنید.

بهترین پاسخ
نازنین کریمی مقدم ۰۶ دی ۱۴۰۱، ۱۰:۵۷