۳۵٪ تخفیف روی تمامی دوره ها🔥 + دوره زبان تخصصی و مهاجرت با ارزش ۵ میلیون تومان بصورت هدیه
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۱۲ محمد کاظمی
ssh ubuntu server
جامعه لینوکس و دواپس ایجاد شده در ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

با سلام، من میخوام از Ubuntu Desktop به یک Ubuntu Server، ریموت ssh بزنم اما با اینکه در هر دو openssh-server مطابق با آموزش نصب و running می‌باشد. پیغام permission deny دریافت میکنم. برای این مشکل چه کاری باید انجام بدم؟ البته ذکر این نکته هم لازم است که با Ubuntu Desktop به CentOS ارتباط ssh برقرار شد. با تشکر

سلام دوست عزیز

بنده همین شرایطی که میگید رو داشتم و با مک لینوکس و ویندوز به راحتی ssh زدم (اینو گفتم که خیالتون راجت باشه اصل مشکلی نداره)

احتمالا مشکل جای دیگست، اینو یه بررسی کنید و اگر حل نشد اطلاع بدین

محمد گازری ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۳۱

حتی فایروال رو هم چک کردم، ufw پورت 22 کاملا باز هست.

محمد کاظمی ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۰۳

خب الان یه مقدار بیشتر توضیح میدین؟

چون با این توضیحاتی که گفتید متوجه مشکل نمیشم طبیعتا

الان به چه چیزی دارید ssh میزنید

با چه یوزری

چه پورتی

و....

محمد گازری ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۱۱

من دستور زیر رو می‌زنم

ssh root@ip address و می‌خوام که از Ubuntu Desktop به Ubuntu Server با استفاده از ssh که پورت آن 22 می‌باشد، وصل بشم.

محمد کاظمی ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۱۶

توی کانفیگ ssh سرور چک کنید که root مجاز باشه ssh بزنه

محمد گازری ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۱۷

گزینه‌های توی کانفیگ رو دیدم، یکی PermitRootLogin و یکی هم PasswordAuthentication yes که کامنت بود که از کامنت خارج کردم اما مشکل حل نشد و همون پیغام رو میگیرم. این دو تغییر رو برگردونم به حالت کامنت؟

محمد کاظمی ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۲:۵۲

PermitRootLogin رو داخل sshd_config برابر yes بذارید و بعدش سرویس sshd رو restart کنید

محمد گازری ۲۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۳:۰۸

با سلام

این عبارت کامنت شده در کانفیگ PermitRootLogin prohibit-password، آیا prohibit-password حذف کنم و yes بنویسم؟

محمد کاظمی ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۵:۰۰

سلام محمد عزیز

بر روی yes میتونید بذارید

اما بهتره برای پیشرفت بیشتر روی مهارت‌های جستجوتون نیز کار کنید

موفق باشید ?

محمد گازری ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۵:۳۵

با سلام مجدد، مطمئن باشید که ابتدا در این مورد سرچ و راه حل‌ها را پیاده سازی کردم اما نتیجه ای نگرفتم که اینجا سوالم رو مطرح کردم گرچه با توجه به اینکه در این کلاس و دوره ثبت نام کردم به نظرم اینجا باید اولین جایی باشه که بشه حتی ابتدایی‌ترین سوالات رو هم به راحتی پرسید. ممنونم از وقتی که گذاشتید اما تا به این لحظه پاسخ‌های شما هم کمک کننده جهت حل مشکل نبوده است. از این به بعد به همون سرچ‌های خودم اکتفا می‌کنم.

محمد کاظمی ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۶:۴۷

محمد جان شما هرچقدر هم که بخواید میتونید سوال بپرسید و بنده و همکارانم در کنارتونیم

اگر هم میگم توانایی‌های سرچتون رو قوی‌تر کنید تنها و تنها برای خودتون و پیشرفتتون هست نه چیز دیگه ای

طبق تجربه ای که توی آکادمی داشتم و توی همین ۶ ماه کلی پاسخ ارسال کردم الان این حرف رو به شما میزنم

باز هم اگر سوالی داشتید بدونید ما در کنارتونیم ♥️، من در بالا پاسخ شما رو دادم بعدش گفتم که روی توانایی جستجوتون کار کنید که فکر نکنم جمله غلط یا اشتباهی بوده باشه!، صرفا مشاوره ای هست که به تمام دانشجوها میدم و بعدا بارها سودش رو بردن و این رو بهم بازخورد دادن!

محمد گازری ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۷:۳۴

محمد عزیز با شما تماس گرفته شد پاسخ ندادید

محمد گازری ۲۷ شهریور ۱۴۰۱، ۰۷:۴۸