۱ رضا عظیم وند
نوشتن منطق در لایه view
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۳۱ مرداد ۱۴۰۱

باسلام واحترام

من آموزش مربوط به mvp و پروژه ای که استاد انجام دادن رو دیدم

موضوعی که کامل برام شفاف شد این هستش که view باید با لایه model در ارتباط نباشه و اصلا نباید کاری به این داشته باشه که داده‌ها از کجا میاد یا قراره کجا ذخیره بشه

ولی مورد بعدی که استاده اشاره کردند در مورد منطق بود، که لایه view نباید منطق داشته باشه، میخواستم بدونم view در چه حد باید بی منطق باشه:) مثلا جایی در پروژه که میخوایم یک نمونه از وظیفه بسازیم و ذخیره کنیم، عنوان وظیفه را به یکی از متدهای presenter پاس میدهیم و آن متد داخل خودش، بررسی میکند که آیا عنوان خالی است یا خیر اگر خالی بود show erro را از View فراخوانی میکند اگر نبود هم از طریق لایه model داده را ذخیره میکند، سوال من این هستش که اگر ما نمونه ای را میخواستیم بسازیم که فقط عنوان نداشت و ده فیلد داشت یا بیشتر، آیا همه آنها را باید از طریق متد به presenter پاس بدهیم وpresenter بررسی کند که ایا بدرستی وارد شده اند یا خیر، آیا از لحاظ قوانین mvp مشکلی دارد که این بررسی‌ها داخل خود view انجام شود(چون ممکن است ما بخواهیم هر فیلدی که خالی است error را داخل خودش نمایش دهیم، ولی وقتی این بررسی‌ها توسط presenter انجام میشود دیگر به راحتی نمیتوان اینکار را کرد)

ببخشید طولانی شد

باتشکر از تیم سون لرن عزیز

سلام

در حین انجام یک پروژه با معماری mvp به این نتیجه رسیدم این موضوعی که گفتم مقداردهی یک آبجکت از ورودی‌های کاربر، رو ویو میتونه خودش انجام بده و بصورت object به presenter پاس بده

و به طور کلی ویو یک کانال ارتباطی برای ارسال و دریافت داده‌ها از کاربر به presenter و بالعکس هستش

رضا عظیم وند ۱۲ شهریور ۱۴۰۱، ۱۹:۴۱