تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۲ Rasoul
مشکل در انتخاب تکنولوژی و فهم پروژه
جامعه ری اکت ایجاد شده در ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام وقت بخیر

من دوره رو کامل دیدم و یه پروژه‌ای تعریف کردم به عنوان رزومه و تمرین.

یک وب‌سایت فروشگاه محصولات دیجیتال هست مثل فروشگاه کارت شارژ که محصول دریافتی بصورت دیجیتال و یا ممکنه دانلودی باشه.

این وب سایت سه قسمت مختلف داره :

• پنل داشبورد ادمین که تنظیمات و محصولات و ... تعریف میشه ( نیاز به ایندکس شدن نیست )
  • صفحات وبسایت که کاربر میبینه مثل ایندکس و محصولات SSR داشتن برای سئو اهمیت داره
  • پنل کاربری کاربر که بتونه خرید‌هاش رو ببینه و پشتیبانی تیکت و امثال این موارد ( نیاز به ایندکس شدن در گوگل نیست )

تصوری که خودم دارم اینه ( و اصلا هم نمیدونم درسته یا نه و فقط طبق برداشت و درک الانم هست‌ ) : صفحات محصولات و ... رو با next بزنم که بتونم روی سئو کار کنم - داشبورد رو با خود react و دیزاین سیستم‌ها و کامپوننت‌های آماده کار کنم که سریعتر بتونم توسعه بدم و در نهایت.

پنل کاربری کاربر در اینجا باید با کدوم پروژه همراه باشه ، یعنی تو همون next باید ادامه‌ش بدم یا ری اکتی که قراره داشبورد رو بزنم و یا پنل کاربری یوزر هم در قالب یک پروژه‌ی جدا باید اجرا بشه ؟

بک اند پروژه node-express هست.

سلام وقت بخیر .

ببینید این موارد تا مقدار بسیار زیادی به نیاز پروژه و تصمیمات طراح و مشتریان پروژه برمیگرده و نسخه ثابتی نداره .

ولی در پروژه‌های بزرگ معمولا بخش اصلی سایت از پنل ادمین جدا میشن .

در مورد اینکه گفتید بعضی جاها رو با next و بعضی رو react بزنید باید به این توجه کنید که next خودش react framework محسوب میشه و بسته به اینکه نیازتون چی هست میتونید از امکانات مختلف next استفاده کنید یا نکنید .

مثلا در مورد همین مثالی که زدید اگر صفحه هایی از پروژتون نیاز به ssr یا ssg ندارن میتونید client side دیتا رو دریافت کنید . (یعنی از ویژگی‌ها next استفاده نکنید ) و لزوما نیاز ندارید که پروژتون رو به دو قسمت تقسیم کنید .

اگر موضوع براتون روشن نشد بفرمایید بیشتر توضیح بدم .

بهترین پاسخ
علیرضا ایمانی ۲۷ مرداد ۱۴۰۱، ۰۸:۵۶

سلام

اینکه next بیشتر برای زمانی که سئو رو لازم داریم شناخته میشه، ولی به این معنا نیست که فقط کاربردش محدود برای همین مورد هست. و برای داشبورد هم میشه از اون استفاده کرد

اینکه یه بخش هایی با هم زده بشه به عوامل مختلفی بستگی داره ولی الان چون که صرفا پروژه تستی هست به نظرم میتونی با همون پروژه اصلی سایت که با next پیاده سازی بکنی

البته اگر قرار اون خودش خیلی بزرگ بشه هم میتونی جداش بکنی که فکر نمیکنم برای شرایط فعلی شما نیازی به این کار باشه

مجتبی سوری ۲۷ مرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۰۰