تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۳ سید مهدی غفاری
set کردن token در ssr
جامعه ری اکت ایجاد شده در ۰۶ مرداد ۱۴۰۱

سلام استاد خسته نباشید من token رو روی localStorage یا cookie ذخیره کردم ولی برام توی درخواست هایی ssr که نیازه token رو بفرستم خطای عدم دسترسی میده . لطفا اگه میشه راهنماییم کنید چیکار کنم .

سلام وقت بخیر .

باید دقیقا شیوه ای که استفاده کردید و خطایی که دقیقا دریافت میکنید رو بفرمایید تا بتونیم راهنماییتون کنیم .

اگر بخواید در سمت سرور به token در localstorage دسترسی داشته باشید که در حالت عادی امکانش نیست و باید با استفاده از روش‌های دیگه مثل cookie انتقال بدید .

لطفا در مورد مشکل و کدتون و نحوه ی استفاده توضیح بیشتری بدید (چه شیوه ای استفاده میکنید ، منظورتون از خطای دسترسی چیه و ...) تا بتونیم راهنماییتون کنیم .

موفق باشید .

علیرضا ایمانی ۰۶ مرداد ۱۴۰۱، ۰۵:۲۱

من token رو داخل localStorage ذخیره کردم و با axios بصورت interceptor توکن رو برای هردرخواست ست کردم و توی صفحه اصلی هم یه api دارم که به صورت getStaticProps به سرور درخواست میده و نیاز به ارسال توکن هست ولی توی لاگی که برمیگردونه header authorization بصورت undefinde آیا میشه توکن رو توی interceptor axios از cookie گرفت و برای هردرخواست فرستاد ؟ شما چه راه حلی پیشنهاد میکنین ؟

سید مهدی غفاری ۰۶ مرداد ۱۴۰۱، ۰۵:۲۷

ببینید شما وقتی در getStaticProps از سرویس axios خودتون استفاده میکنید چون این کد در سمت سرور برنامه next اجرا میشه به localStorage دسترسی ندارید که بخواد بخونه براتون .

به نظرم از صفحه auth خود next استفاده کنید که بهترین متد‌های احراز هویت رو توضیح داده و منابعشم براتون معرفی کرده .

پیشنهاد خودم استفاده از next-auth هست ولی خب ممکنه تغییرات بیشتری نیاز داشته باشه تو پروژتون .

این صفحه رو مطالعه کنید اگر کمکی لازم داشتید بفرمایید راهنمایی کنیم .

علیرضا ایمانی ۰۶ مرداد ۱۴۰۱، ۲۲:۲۶