تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۶ aliblue
nullpointerException
جامعه جاوا (اندروید) ایجاد شده در ۱۳ خرداد ۱۴۰۱

سلام

من دقیقا با این مشکلی که در استک گذاشته شده مواجه شدم. ولی متاسفانه اونجا هم جوابی برای این خطا داده نشده ممنون میشم کمک کنید بفهمم دلیل خطا چی هست؟

https://stackoverflow.com/questions/70811719/navigationui-setupwithnavcontroller-get-java-lang-nullpointerexception

سلام علیرضا جان

این خطایی که در این تاپیک گفته شده مربوط به پروژه همون شخص بوده و طبیعتا اگر من بخام راهنمایی کنم چون از پروژه شما دیدی ندارم پاسخ با حدس گمان هست

ممنون میشم بفرمایید کجای پروژه دارید خطا دریافت میکنید ؟ و برای اون قسمت که null دریافت میکنید ایا break point ی گذاشتید؟

در هر حال ارور و اون قسمت کدی که دارید ارور رو دریافت میکنید بفرستید تا راهنماییتون کنم

پوریا شفیعی ۱۴ خرداد ۱۴۰۱، ۰۶:۱۰

f529-Screenshot 2022-06-04 105328.jpg

aliblue ۱۴ خرداد ۱۴۰۱، ۰۶:۲۵

05e2-Screenshot 2022-06-04 123804.jpg

aliblue ۱۴ خرداد ۱۴۰۱، ۰۸:۰۸

علیرضا جان دلیلی این خطا این هست که navHostFragment دیتای null داره

اگر بفرمایید این کدوم قسمت از پروژه هست بررسی میکنم یا اینکه میتونید سورس کد رو از قسمت پیوست‌ها دانلود و با کد خودتون تطبیق بدید

پوریا شفیعی ۱۵ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۰۸

بله میدونم نال میده و نال بودنش رو دارم هر دفعه چک میکنم بازم خطا میداد ولی رفعش کردم اما الان باز فرگمنت‌ها رو نشون نمیده یعنی خطایی برای bottom و navhost ندارم ولی باز فرگمنت‌ها رو نشون نمیده ای دی منو هم با ای نویگیشن‌ها یکیه

aliblue ۱۵ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۱۱

علیرضا جان پروژه نایک یه پروژه کوچیک حساب نمیشه و بایستی کد هایی که ازشون خطا دریافت میکنید رو بفرستید تا من بتونم بررسی کنم در غیر این صورت پاسخ با حدس گمان هست (شبیه پرسش در استک اور فلو)

البته قبل از این موارد حتما پیشنهاد میکنم خودتون مشکل پروژه تون رو پیدا و حل کنید اگر نشد یک بار با پروژه پیوست شده تطبیق بدید اینطوری مهارت حل مسءله شما افزایش پیدا میکنه موردی که در این سرفصل توجه بهش خیلی مهم هست چرا که اخرین سرفصل هست و شما رو اماده میکنه که با پروژه‌های واقعی رو به رو بشید?

پوریا شفیعی ۱۵ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۲۷