تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۵ آیدا قاسم پور
meta_viewport
جامعه جاوا اسکریپت ایجاد شده در ۱۰ خرداد ۱۴۰۱

سلام وقتی یک فایل در ویزوال می‌سازم بعد از نوشتن < DOCTYPE! html> با خطا رو به رو می‌شوم که باید meta charset وlang و هم meta_viewport را تعریف کنم می‌خواستم بدونم meta_viewport چی هستش ؟و باید چگونه و بر چه اساسی تعریف شود؟. و کلا این مشکل هست یا نه چگونه برطرف می‌شود؟

سلام وقتتون بخیر .

اولین مورد اینکه احتمالا در نوشتن ورژن خطای تایپی دارید که باید به این صورت باشه :

html>

نکته بعد اینکه قرار دادن این تگ هایی که گفتید با اینکه اهمیت زیادی داره ولی اجباری نیست و اگه ارور میگیرید احتمالا مشکل از جای دیگه ای هست .

در واقع در html قرار دادن هیچ تگی به غیر از html , head ,body اجباری نیست و همین هارو هم اگر در یک فایل html قرار ندید باز هم در حالت معمولی اروری نمیگیرید .

meta viewport هم در مورد این هست که تنظمیات کلی نمایش app خودمون رو به مرورگر بشناسونیم که برای طراحی‌های responsive خیلی لازمه مثل عرض اولیه و پیشفرشمون ، میزان بزرگ نمایی اولیه و ... . اگر اطلاعات بیشتری لازم داشتید اینجا رو مطالعه کنید .

موفق باشید.

علیرضا ایمانی ۱۰ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۴۲

سلام ممنون خیلی لطف کردید توضیحات عالی بود فقط اگر مشکل حل نشد ممکنه دیگه مشکل از کجا باشد؟

آیدا قاسم پور ۱۳ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۵۴

برای پیدا کردن مشکل باید کدی که مشکل داره رو بررسی کنم . ولی فکر نمی‌کنم بخش دیگه ای مشکل ایجاد کنه .

اگر نیاز به کمک بیشتری دارید کدتون رو پیوست کنید و در موردی ارور هم بیشتر توضیح بدید تا کمکتون کنیم.

علیرضا ایمانی ۱۳ خرداد ۱۴۰۱، ۱۵:۲۱
  • سلام تصویر برنامه را فرستادم مانند تصویر سوم وقتی ساده می‌نویسم خطا میگیره که عنوان خطا‌ها هم در تصاویر دیگر مشخصه ،حتما یاب lang و utf و .. را وارد کنم تا خطا رفع شود، نمیدونم چه مشکلی داره ؟e289-Screenshot (505).png93cb-Screenshot (506).pngdd2a-Screenshot (508).pngs2e2c-Screenshot (507).png
آیدا قاسم پور ۱۶ خرداد ۱۴۰۱، ۱۳:۲۹

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه .

احتمال میدم شما افزونه ای روی vscode نصب کردید که به خاطر اون ارور میگیرید .

روی vscode افزونه ای به اسم microsoft edge tools دارید ؟ اگر دارید اون رو پاک کنید . دوباره امتحان کنید .

در حالت کلی کدتون مشکلی نداره و باید بدون مشکل اجرا بشه.

بهترین پاسخ
علیرضا ایمانی ۱۶ خرداد ۱۴۰۱، ۱۴:۳۷