تابستون داره تموم میشه ها، فرصت‌ها محدودن کلی آفر جذاب در کمپین تابستون🔥👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
۶ شهریار حسین زاده
تغییر زبان
جامعه فلاتر ایجاد شده در ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

سلام و درود

فرض بفرمایید که ویجت ما یک جای دیگری باشد و اصلا نمیتوانیم با Function‌ها Local داخل عوض کنیم

داخل ویجت‌های دیگر به چه صورت میتوانیم این کار و انجام بدهیم ؟

سلام وقتتون بخیر

اگر میشه یه مقدار بیشتر برام توضیح بدید تا راهنمایی کنم به خوبی متوجه منظورتون نشدم

محمد حسین سخایی ۰۵ خرداد ۱۴۰۱، ۰۵:۴۱

ببینید سوال بنده در واقع ۲ تاست

۱ - بنده از سرور دارم یک سری status‌ها رو میگیرم

خب اینها باید با تغییر زبان تغییر کنن

مثلا از سرور به این صورت status‌ها میان

status : {active , deActive ,}

این active و deActive میشن key‌های داخل فایل language یا همون فایل app_en.arb

خب به چه صورت باید جایگزین کنم که مثلا داخل زبان‌های دیگه به صورت داینامیک بخونه ؟

بنده همین active و deactive را داخل مثلا فایل app_nl.arb هم نوشتم و value را translate کردم به هلندی

ولی وقتی از سرور مثلا دارم این شکلی میگیرم

filter['status']

به چه صورت باید بنویسم

سوال دوم :‌

برای استفاده از فایل language باید توی بیلد همه ی کلاس هام بنویسم

var language = AppLocalizations.of(context)!;

به چه صورت میشه این و یک جا تعریف کرد و جاهای دیگه فقط از متغییر variable استفاده کنیم ؟

شهریار حسین زاده ۰۷ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۰۹

سلام وقتتون بخیر

در رابطه با سوال دومتون اول بگم که میتونید یه کلاس تعریف کنید به نام utils تمامی چیزایی که میخواید در سطح کل اپتون بهش دسترسی داشته باشید رو داخل اون کلاس هندل کنید اون کلاس خودش باید از جنس abstract و جنریک باشه بعد این کلاس utils رو همه جا extend میکنید و ازش استفاده میکنید .

درمورد سوال اولتون خدمتتون عارضم که یکی از راه هایی که الان به نظرم میرسه ولی باید امتحان بشه این هست که یه مدل تعریف مییکنید این مدل دقیقا شبیه مدلی هست که شما در نظر دارید برای ترجمه status هاتون حالا هرچی از سرور میگیرید رو به مدل خودتون map میکنید (این مفهوم map کردن با data structures map متفاوته)

محمد حسین سخایی ۰۸ خرداد ۱۴۰۱، ۰۹:۴۰

سلام و درود مجدد در رابطه با صحبت‌های اولیتون , چون AppLocalizations به context احتیاج داره

به چه صورت باید براش کلاسی بنویسم که بتونم جاهای دیگه ازش استفاده کنم ؟؟؟؟؟

اگر میشه مثالشو بزنید ممنون میشم

چون من یه کلاس نوشتم context هم بهش دادم وقتی برنامه میاد بالا و میخواهم از instance که از کلاسی که برای Applocalizations نوشتم استفاده کنم میگه خالیه

برای قسمت دوم صحبتتون هم که فرمودین یه مدل بنویسم

بنده فرض بفرمایید مدل هم نوشتم به چه صورت از Applocalizations.of(context)! f بگیرمش ؟؟؟؟

عرض کردم خدمتتون فرض بفرمایید از سرور به این صورت میگیرم filter['status']

که میتونه active , deactive , .... باشه

حالا داخل فایل ترجمه (arb)

من زدم

"فعال" : "active"

مدل هم تعریف کنم باز هم نمیتونم به صورت داینامیک از Applocalizations.of(context)! استفاده کنم

مگر اینکه switch بزنم

از این پکیجی که خود فلاتر داده بعیده یعنی تا حالا کسی به این مشکل نخورده ؟؟؟؟؟

شهریار حسین زاده ۰۹ خرداد ۱۴۰۱، ۰۶:۴۳

؟؟؟؟؟

شهریار حسین زاده ۲۷ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۱۰

سلام شهریار جان بنده سوالت رو خوندم و واقعیتا متوجه نشدم اگر که وقت داشتی و مشکل هنوز حل نشده بود، حتما به من داخل تلگرام پیام بده

متین عفتی ۰۳ تیر ۱۴۰۱، ۱۱:۲۲