حل مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس

اگر علاقه ی زیادی با طراحی سایت به وسیله ی سیستم وردپرس دارید حتماً می‌دانید که یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس می‌باشد. این مشکل می‌تواند شما را در حین طراحی سایت بسیار اذیت کند. به همین علت قصد داریم در این مطلب توضیحات کاملی را درباره ی پیوندهای شکسته شده در وردپرس و نحوه ی حل کردن آن‌ها بدهیم تا بتوانید این مشکل را به راحتی حل کنید.

مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس چه زمانی رخ می‌دهد؟

پیوندهای شکسته شده در وردپرس زمانی رخ می‌دهد که در وب سایت شما یک یا چند محتوا جابه جا شود و یا این که آدرسی از مطالب شما تغییر کند. در این شرایط ممکن است امکان انتقال یک محتوا به یک آدرس جدید وجود نداشته باشد و باعث شود تا مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس رخ دهد که در چنین موقعیت هایی معمولاً بر روی صفحه ی مرورگرتان خطای 404 یا همان عدم پیدا کردن صفحه ی مورد نظر را می‌بینید که یک خطای بسیار مشهور در طراحی سایت می‌باشد. در صورتی که چنین مشکلی برای شما پیش بیاید می‌تواند بسیار دردسر ساز شود و رتبه بندی شما را در لیست موتورهای جست و جو کاهش دهد و از بازدیدکنندگان شما به مقداری بسیار زیادی بکاهد. به همین علت باید مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس را به خوبی بشناسید و بتوانید آن را بیابید و در صدد حل آن بر بیایید.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

مشکلات عمده در پیوندهای شکسته شده در وردپرس

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید بدانید این است که پیدا کردن پیوندهای شکسته شده در وردپرس همواره آسان نیست و در صورتی که نتوانید این پیوندها را پیدا کنید، مشکلات بزرگی برای شما پیش خواهد آمد. دانستن تعداد پیوندهای شکسته شده در وردپرس نیز کار سختی است و دانستن تعداد این پیوندها نیز بسیار مهم است. شاید گمان کنید که سخت بودن یافتن پیوندهای شکسته شده در وردپرس باعث می‌شود که آن‌ها را به حال خود رها کنیم. در حالی که چنین نیست و برای پیدا کردن آن‌ها روش هایی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

یافتن پیوندهای شکسته شده در وردپرس

همان طور که گفته شد یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که به طراحی سایت با وردپرس مشغول هستند، یافتن پیوندهای شکسته شده در وردپرس می‌باشد. یکی از راحت‌ترین روش‌های یافتن پیوندهای شکسته شده در وردپرس استفاده از ابزاری به نام Google webmaster Tools می‌باشد. اگر از این ابزار استفاده کنید می‌توانید به راحتی وارد حساب کاربری خود شوید و در قسمت Crawl وارد قسمت Crawl Errors شده و وارد قسمت Not Found شوید تا بتوانید به راحتی لینک‌ها و پیوندهای شکسته شده در وردپرس را مشاهده کنید و طبق نکاتی که در ادامه ذکر می‌شود، اقدام به از بین بردن این پیوندها کنید. یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن لینک‌ها و پیوندهای شکسته شده در وردپرس استفاده از افزونه ی Broken Link Checker می‌باشد که در ادامه بیشتر با این افزونه آشنا می‌شویم.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

ویژگی‌های افزونه Goolgle webmaster Tools

یکی از مهم‌ترین و بهترین ویژگی‌های این افزونه این است که می‌توانید به صورت مستقیم بر لینک‌ها و پیوندهای خودتان نظارت داشته باشید و حتی به سایر قسمت‌های وب سایت خود از جمله برگه ها، پست ها، نظرات و سایر زمینه‌های سفارشی نظارت داشته باشید. با استفاده از این افزونه همچنین می‌توانید تصاویر از دست رفته ی وب سایت خود را نیز بررسی کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این افزونه ی وردپرسی، اطلاع رسانی فوق العاده سریع آن است. در این افزونه وردپرسی می‌توانید انواع لینک‌ها را جست و جو کنید و متن‌های مشابه آن‌ها را نیز بیابید. ویژگی آخر این افزونه وردپرسی نصب و استفاده بسیار سریع و راحت از آن می‌باشد.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

حل مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس

حال که با روش‌های پیدا کردن پیوندهای شکسته شده در وردپرس آشنا شدید، بهتر است روش‌های از بین بردن این لینک‌ها و همین طور حل این مشکل را نیز فرا بگیرید. به صورت کلی دو روش برای حل این مشکل وجود دارد  که هر یک از این روش‌ها برای یک لینک خاص می‌باشد. روش اول برای مقابله با مشکل پیوندهای شکسته شده در وردپرس روش منتقل کردن و یا ریدایرکت کردن می‌باشد که معمولاً زمانی از آن استفاده می‌کنید که آدرس یک مطلب با خطای 404 روبه رو شده باشد. در این صورت باید این آدرس را ریدایرکت کرد. روش دوم برای مقابله با پیوندهای شکسته شده در وردپرس، حذف کامل آدرس می‌باشد که زمانی از این روش استفاده می‌کنید که مطلب شما حذف شده باشد و آدرس آن با خطای 404 روبه رو شود.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

جلوگیری از ایجاد پیوندهای شکسته شده در وردپرس

اگر دوست دارید که به هیچ وجه کاربران با صفحه 404 مواجه نشوند، می‌توانید از روش هایی استفاده کنید که از ایجاد لینک‌ها و پیوندهای شکسته شده در وردپرس جلوگیری کنید. یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای این کار این است که وقتی یک آدرس را به هر دلیلی حذف کردید دیگر با آن روش کار نکنید تا این آدرس دوباره تولید نشود. متأسفانه بسیاری از کاربران و طراحان سایت با وردپرس به این نکته دقتی ندارند و همواره به مشکلات بسیار زیادی برخورد می‌کنند.

 پیوندهای شکسته شده در وردپرس

نکات پایانی درباره پیوند شکسته شده در وردپرس

متأسفانه بسیاری از طراحان سایت با وردپرس هیچ گونه توجهی به لینک‌ها و پیوندهای شکسته شده در وردپرس ندارند و از خطرات آن‌ها برای وب سایتشان و تأثیرات آن‌ها در سئو وب سایت آگاهی کاملی ندارند. سعی کنید به صورت مداوم وجود این لینک‌ها را چک کنید و در صورت وجود آن‌ها را با روش‌های گفته شده به صورت کامل حذف کنید. بسیاری از افراد از طولانی بودن این پروسه ترس دارند و به همین دلیل سعی می‌کنند به پیوندهای شکسته شده در وردپرس بی توجهی کنند. اما با چند بار انجام دادن این مراحل آن را به صورت کامل فرا می‌گیرید و در دفعه‌های بعدی این کار را در مدت زمان کوتاه‌تری انجام می‌دهید. بنابراین بدون ترس به سراغ مقابله با این مسئله بروید.

 

نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟

ثبت درخواست مشاوره رایگان:
 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: