مراحل شروع یادگیری طراحی سایتvisibility  
mode_comment   ۱۰۵

یادگیری طراحی سایت : بسیاری از دانشجویان سون لرن از ما سوال می‌کنند برای طراحی سایت از کجا شروع کنیم، مراحل یادگیری طراحی سایت چیست و چطور باید در این مسیر قدم بگذاریم. در واقع دغدغه اصلی کسانی که می‌خواهند طراحی سایت را شروع کنند نداشتن نقشه راه و ندانستن مسیر است. خیلی از طراحان وب در شروع کار، راهشان را با آزمون و خطا پیدا می‌کنند که این مورد باعث می‌شود زمان زیادی را از دست دهند و در طول مسیر سردرگم شوند. ما در این مطلب بررسی می‌کنیم که یک طراح سایت باید چه چیزهایی را یاد بگیرد و از چه ابزارهایی استفاده کند تا به یک متخصص در این زمینه تبدیل شود.

برای یادگیری طراحی سایت چه چیزهایی نیاز است ؟

سال‌ها تجربه آموزش برنامه نویسی در سون لرن مخصوصا برنامه نویسی وب، به ما دید مناسبی نسبت به مراحل یادگیری این گرایش داده است. ما به خوبی نیازهای افرادی که به تازگی وارد طراحی سایت می‌شوند را درک می‌کنیم. بسیاری از افراد نمی دانند که از کجا و به چه شکل باید شروع به کار کنند و همیشه با سوالاتی زیادی در حال دسته و پنجه نرم کردن هستند. سوالاتی از قبیل یادگیری چه زبانی را باید شروع کنند؟، از چه ابزاری های برای طراحی سایت باید استفاده کنند و چگونه می توانند به صورت حرفه ای به طراحی وب بپردازند؟ به همین خاطر در این مطلب قصد دارین به صورت مرحله به مرحله توضیح دهیم که چه مسیری را باید طی کنید تا به یک طراح سایت تبدیل شوید.

گام اول : یادگیری زبان HTML

مراحل شروع یادگیری طراحی سایت

 اگر به چند سال قبل برگردیم و نگاهی به اولین سایت‌های منتشرشده در وب بیندازیم، می‌بینیم که صفحات آن‌ها تنها از چند المان ساده و ابتدایی تشکیل شده‌اند. از گذشته تا امروز، تکنولوژی‌های مختلفی در جذاب کردن فرآیند طراحی وب تاثیرگذار بوده‌اند، اما شاید ندانید که تمام این تکنولوژی‌ها به زبان HTML منتهی می‌شوند. زبان نشانه گذاری HTML اولین چیزی است که طراحان وب باید یاد بگیرند.

بزرگترین برنامه نویسان وب، یک روز کار خودشان را با HTML شروع کردند. HTML مخفف Hyper Text Markup Language است و در فارسی به آن زبان نشانه‌ گذاری ابرمتن می‌گویند. دقت کنید که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه یک زبان نشان‌گذاری یا Markup language به حساب می‌آید.

از زبان HTML برای ایجاد بدنه اصلی و ساختار کلی صفحات وب استفاده می شود. این زبان با تگ ها کار می‌کند و این تگ ها هستند که مشخص می‌کنند در صفحه وب از چه عناصری استفاده شده است. در واقع تگ ها عناصری هستند که وظایف گوناگونی دارند و با فراخوانی هر کدام کارشان شروع شده و با بستن تگ کارشان تمام می‌شود. اگر قصد دارید به به صورت کامل تر این زبان را بشناسید و اولین قدم برای تبدیل شدن به یک طراح وب سایت را بردارید، مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید.

more  بیشتر بدانید : HTML چیست و چه کاربردی دارد؟

گام دوم : یادگیری زبان CSS

روشهای طراحی سایت

با استفاده از زبان HTML شما تنها قادر به ساختن ساختار و چهارچوب کلی صفحه وب خواهید بود، اما این قطعا این صفحات ظاهر کاربر پسندی نخواهند داشت. زیرا زمانی که برای ایجاد این صفحات وب فقط از زبان HTML استفاده می کنید، دسترسی شما به تعداد محدودی از عناصر تعریف شده در زبان HTML محدود می شود. پس نیاز به ابزار و یا به عبارت بهتر زبانی دیگری خواهید داشت تا ضعف های زبان HTML را پوشش دهد. زبانی که به منظور زیبا سازی و فرم دهی به صفحات وب استفاده می شود، CSS نام دارد.

دومین قدم برای کسی که قصد دارد به طراحی وب بپردازد، CSS است. CSS مخفف عبارت Cascading Style Sheets و به معنی "برگه های آبشاری" است. این زبان مانند HTML یک زبان نشانه‌ گذاری است که اجازه می‌دهد ساختار صفحات وب را از چیدمان عناصر گرفته تا تغییر رنگ‌بندی و فونت‌ها شکل دهید. به کمک CSS می توانید خصوصیاتی مثل رنگ‌ها، فونت‌ها، ابعاد، سایزها، نحوه چیدمان عناصر و غیره را در صفحات وب مشخص کنید. اگر می خواهید با این زبان کاربردی در دنیای وب بیشتر آشنا شوید، به مطالعه مطلب زیر بپردازید.

گام سوم : یادگیری زبان جاوا اسکریپت

آموزش مراحل طراحی سایت

زمانی که به زبان های HTML و CSS مسلط شدید، می توانید صفحات وب ایستا (Static) را طراحی کنید. اما امروزه کمتر سایتی را می توانید پیدا کنید که ایستا باشد. زیرا کاربران به دنبال سایت های تعاملی و داینامیک هستند و دوست دارند از امکانات مختلف آن ها استفاده کنند. پویا کردن سایت ها حس بهتری از تجربه کاربری را در بازدیدکنندگان و کاربران ایجاد می کند.

یکی از محبوب‌ترین زبان های برنامه نویسی که برای پویا کردن سایت ها استفاده می شود، جاوا اسکریپت است. جاوا اسکریپت زبانی سطح بالا، داینامیک، مبتنی بر شی و تفسیری است که از شیوه های مختلف برنامه نویسی پشتیبانی می کند.

سومین گام برای تبدیل شدن به یک طراح وب، یادگیری و تسلط بر زبان جاوا اسکریپت است. این زبان از نظر محبوبیت و کاربرد رشد بسیار بالایی دارد و از آن می توان برای برنامه نویسی سمت سرور (Server Side)، اپلیکیشن های موبایل، بازی و اپلیکیشن های دسکتاپ استفاده کرد. بنابراین می توان اینگونه برداشت کرد که زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت ، یک زبان همه فن حریف است.

کار با جاوا اسکریپت بسیار شیرین است، اما لذت کار با آن را زمانی درک می‌کنید که از Library های این زبان مثل Jquery یا React.js استفاده کنید. شما می توانید در مطلب زیر اطلاعات بیشتری را در مورد این زبان برنامه نویسی به دست آورید.

more  بیشتر بدانید : جاوا اسکریپت چیست؟

گام چهارم : یادگیری یک زبان برنامه نویسی سمت سرور مثل PHP

چهارمین گام در مسیر طراحی سایت، استفاده از یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است

زمانی که شما سه گام قبلی را طی کنید، به راحتی می توانید یک سایت را به صورت کامل طراحی کنید. اما امروزه سایت ها علاوه بر ظاهر زیبا نیازمند منطق صحیح هم هستند، به همین دلیل باید سایت هایی را بسازید که قادر باشند نیازهای کاربران به درستی اجرا و پردازش کنند. برنامه نویسان وب به دو دسته کلی تقسیم می‌شود.

گروه اول وظیفه دارند به طراحی ظاهری سایت بپردازند که به آن ها برنامه نویس های سمت کاربر (Client-side) می گویند. گروه دوم افرادی هستند که منطق سایت ها را پیاده سازی می‌کنند و به عنوان برنامه نویسان سمت سرور (Server-side) شناخته می شوند. بعضی از برنامه‌نویسان می‌توانند در هر دو حوزه کار کنند که به آن ها برنامه نویسان Full Stack می‌گویند.

فرض کنید به عنوان برنامه نویس سمت کاربر، مثلا یک صفحه تماس با ما را طراحی کرده‌اید، اگر دکمه ارسال فرم‌ها کار نکند نمی‌شود از فرم زیبایی که ساخته‌اید استفاده کرد. همچنین اگر کاربران نتوانند در سایت شما ثبت نام کنند، مشکلاتی مانند احراز هویت به وجود می‌آید. زمانی که می‌خواهیم میان کاربر، پایگاه داده و سرور ارتباط برقرار کنیم، اهمیت استفاده از یک زبان برنامه نویسی سمت سرور به خوبی مشخص می‌شود.

با یادگیری زبان سمت سرور می‌توانید اسکریپت‌هایی بنویسید که از کاربران خود اطلاعات بگیرید و بعد از پردازش این اطلاعات، آن‌ها را به کاربر برگردانید. در پروژه‌های بزرگ تحت وب استفاده از یک زبان سمت سرور ضروری است. به همین دلیل سایتهای مطرحی مثل فیس بوک، ویکی پدیا و غیره در بک اند خود، از PHP استفاده می‌کنند.

ابزارهای مورد نیاز برای یادگیری طراحی سایت

با توجه به سرعت تغییرات و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز، بروز بودن برای برنامه نویس امری غیرقابل چشم پوشی است. بنابراین برنامه نویسان باید به بروزترین و بهترین ابزار برنامه نویسی مجهز شوند. محیط های توسعه برنامه نویسی و ویرایشگر های متن به عنوان ابزارهای اصلی برنامه نویس از این موضوع پیروی می کنند. اگر ابزارهای درستی انتخاب کنیم و به خوبی آن‌ها را به کار بگیریم، مسیر طراحی سایت برای ما جذاب تر و آسان تر می‌شود.

در زمان انتخاب ابزار توسعه برنامه نویسی شما دو گزینه برای انتخاب خواهید داشت، IDE ها و Text Editor ها! بسیاری از برنامه نویسان تفاوت بین آن ها را نمی دانند. هر یک از این ابزارها مزایا و معایبی دارند که باید با توجه به اهدافی که برنامه نویس دارد یکی از آن ها را انتخاب کند. اگر می خواهید با تفاوت هر یک از این ابزارها آشنا شوید و بتوانید بهترین ابزار توسعه برنامه نویسی را انتخاب کنید، مطلب زیر را مطالعه کنید.

ویرایشگرهای کدنویسی برای یادگیری طراحی سایت

برای نوشتن کدها می‌توانید از ادیتورهای پیشرفته استفاده کنید. البته فراموش نکنید که حتی در نرم افزاری مثل Notepad می‌توان کدنویسی کرد، اما دیگر خبری از قابلیت‌های جذاب مثل کامل کردن خودکار کد، رنگ گذاری کلمات کلیدی، تشخیص خطاها، فرمت‌بندی کدها نیست. ویرایشگرهای کد با امکانات متنوعی که دارند، هم کدنویسی را لذتبخش کرده هم در وقت برنامه نویسان صرفه جویی می‌کنند. در ادامه برخی از معروف‌ترین Code Editor ها را معرفی کرده‌ایم:

  • PhpStorm
  • Microsoft Visual Studio
  • Microsoft Expression Web
  • Notepad++
  • Adobe Dreamweaver
  • Komodo Edit
  • NetBeans

نرم افزارهای گرافیکی

در مفاهیم فرانت اند، طراح رابط کاربری با برنامه نویسی رابط کاربری متفاوت است. زیرا برای طراحی این صفحات وب در حقیقت طراح رابط کاربری صفحات وب را طراحی می کند، ولی وظیفه برنامه نویس سمت فرانت اند است که آن ها را به فرمت وب تبدیل کند. البته شما هم می‌توانید به کمک نرم افزارهای گرافیکی، یک نمونه از ایده خود طراحی کنید. سپس این ایده طراحی شده را با زبان های سمت کاربر برنامه نویسی کنید.

مزیت دیگر استفاده از نرم افزارهای گرافیکی در طراحی سایت این است که شما یک به یک طرح کلی می‌رسید. دیگر لازم نیست زمان کدنویسی همه چیز را اول در ذهن خود بسازید و فقط باید فایل‌های طراحی شده را مرور کنید. یک از معروف‌ترین نرم افزارهای گرافیکی دنیا Sketch است که برای طراحی رابط کاربری از آن استفاده می شود.

جمع بندی

یادگیری طراحی سایت مسیر پرفراز و نشیبی دارد. اگر در این مسیر از قدم‌های بعدی خود اطلاع نداشته باشید، کار کمی دشوار می‌شود. به همین خاطر داشتن یک نقشه راه مانند نقشه گنج است که شما را تا رسیدن به هدفتان همراهی می‌کند. پس بهتر است ابتدا تصمیمتان را بگیرید و مسیر خود را مشخص کنید. اگر طراحی قالب را دوست دارید فرانت اند مناسب شما است و اگر دوست دارید تعامل کاربر با سایت را ممکن کنید و به پیاده سازی منطق آن بپردازید، یادگیری برنامه نویسی بک اند، گزینه مناسبی است، البته همانطور که گفتیم بعضی از برنامه نویسان در هر دو زمینه فعالیت می کنند. شما هم می‌توانید به هر دو بخش مسلط شوید، اما بهتر است بر اساس استعداد و علاقه خود تصمیم بگیرید. شما کدام مسیر را برای یادگیری طراحی سایت انتخاب کرده اید؟

متخصص PHP
دوست داری از طریق برنامه نویسی کسب درآمد کنی؟ اگر می خوای با برنامه نویسی وب و موبایل کسب درآمد کنی، جایی استخدام شی و یا حتی اینکه درامد ارزی داشته باشی، حتما دوره های متخصص سون لرن رو یه نگاه بنداز : متخصص شو arrow_back
7Learn Experts
comment دیدگاه کاربران
kiansoft2000 replyپاسخ

با سلام

واقعا عالی بود! خلاصه و مفید

مدتها بود که که سایتهای مختلف دنبال این میگشتم که یکی به زبان ساده بگه که بابا مراحل طراحی وب چیه و از چه ابزاری استفاده میشه.

لقمان آوند

ممنون از دیدگاه مثبتت . موفق باشی .

restless replyپاسخ

ممنون لقمان جان که اینقد به فکردوستداران برنامه نویسی هستی،ازخداپنهون نی،ازشماچه پنهون،من HTML – CSS – Java Script – ASP.Net روبلدم،البتهPHP فک کنم 40 درصد و جاوااسکریپت رو هم40 درصد بلدباشم،ASP.Net روهم شاید60درصد،ولی اچ تی ام ال و سی اس اس و حول حوش 90 درصد هستم خداروشکر،درکل قربون معرفتت،بامعرفت!!! 😉

لقمان آوند

میثم جان این مطلب برای شما علما نیست 🙂
دوستان زیادی هستند که دوست دارند طراح وب بشن ولی نمیدونند از کجا و چطور شروع کنند …

00maryamgh replyپاسخ

من باید یک وب سایت کوچک درست کنم ولی بر روی موبایل،امکانش هست که راجع به زبان و محیط برنامه نویسی راهنماییم کنید،تجربه ای ندارم و واقعا نمیدونم از کجا شروع کنم

لقمان آوند

سلام
پیشنهاد من انجام این مراحله :
– خرید دامنه (نام سایت) و هاستینگ برای میزبانی سایت
– نصب یک سیستم مدیریت محتوا (پیشنهاد : وردپرس)
– طراحی یا نصب یک قالب مناسب کارتون
– شروع به افزودن مطلب به سایت

00maryamgh replyپاسخ

با تشکر
واسه هاست و دامنه چطور اقدام کنم؟( سوالم خیلی ناشیانه:( است )

لقمان آوند

سلام
کافیه تو گوگل یه سرچ در مورد فروش هاست و دامنه یا خدمات هاستینگ انجام بدید . به اینجا هم میتونید سری بزنید .

00maryamgh replyپاسخ

یه سوال دیگه:
من به جاوا و html میتونم بنویسم؟یا واسه موبایل فرق داره؟

لقمان آوند

مراحلی که من بهتون پیشنهاد دادم نیازی به کدنویسی نداره . وردپرس رو که نصب کردید میتونید از یک تم مخصوص موبایل استفاده کنید و برای ویرایشش هم می تونید کدهای html و جاوااسکریپت به کار ببرید .

00maryamgh replyپاسخ

سلام
منظورتون از قالب مناسب چیه؟ برای اینکه رو موبایل باشه هیچ اقدامی نباید انجام بدم؟
بالاخره باید موبایل و کامپیوتر فرق داشته باشه دیگه؟

لقمان آوند

خیر
وردپرس که نصب کنید خودش قالب مخصوص موبایل داره و نیاز به کمی ویرایش داره فقط .

Hadi Shabani replyپاسخ

برای من بسیار عالیست .تشکر.

mohsen122 replyپاسخ

اگه میشه یک آموزش در قالب PDF برای طراحی قالب وبلاگ
تهیه کنید.

لقمان آوند

سلام
اگر وقت شد سعی می کنم این کار رو انجام بدم .

mohsen122 replyپاسخ

من یک قالب با فتوشاپ CS5 طراحی کردم اما نمیدانم که چگونه باید ان را در وبلاگم قرار دهم؟

لقمان آوند

Salam
Ghaleb bayad shamele codhaye servise weblogdehitoon bashe ke loxblog hast
Ax haye morede niaz ghaleb ro ye jayi uploud konid va az addresseshoon to ghaleb estefade kon

mohsen122 replyپاسخ

لطفا اگه میشه آموزش بدید که چطور میتونم دکمه گوگل پلاست رو در گوشه صفحه وبلاگم قرار بدم که اگر بازدید کننده صفحه وبلاگم را بالا و پایین کرد دکمه جابه جا بشه مثل سایت خود شما

لقمان آوند

سلام
سعی میشه در آینده مطلبی مربوط به این موضوع در سایت قرار داده بشه …

وحید replyپاسخ

کدام هاستینگ را پیشنهاد می کنید
من می خوام یه سایت طراحی کنم که یه بشه اعضا در اون ثبت نام کنند و همچنین خرید اینترنتی در اون توسط سرور بانک صورت بگیره

لقمان آوند

سلام
در همه ی هاستینگ های موجود میشه اینکارا رو کرد . من از hostdl گرفتم و بسیار راضیم . البته یکم گرونه . میهن وب هاست و هاست ایران هم خوبن . قیمتاشون به صرفه تره .

bahram replyپاسخ

salam agha loghman
omidvaram be ja beyari
agha loghman webe jadidamo bebin
www.downloadina.tk
ghalebesh edame matlab nadare va man hamin ghaleb ro doost daram – az sisteme modireyate mohtavaye nukelearn estefade mikonam
va yeki az hosthaye raygan ke mishe goft kami shabihe website hast
be nazare shoma az koja edame matlab behesh ezafe konam?
va che kodi too koja bezaram?
mamnoon misham age javab bedin

لقمان آوند

سلام دوست عزیز
من با نیوک لرن کار نکردم .
باید به خود سایتش مراجعه کنی و اونجا ببینی این امکانو داره و اگه داره آموزشش رو پیدا کنی یا اینکه در انجمن اونجا بپرسی .

hamid7 replyپاسخ

عالی بود 😳

dws-dxd replyپاسخ

agha loghman salamon alaykom
belakhare manam site gereftam
www.tikdownload.ir

لقمان آوند

سلام بهرام جان
خوشحال شدم . برات آرزوی موفقیت می کنم .

Deathmaster replyپاسخ

جناب آوند،فرق ASP.net با PHP چیه؟
از نظر سختی نه از نظر طراحی؟

لقمان آوند

سلام
ASP.net رو مایکروسافت ساپورت میکنه . روی سرورهای لینوکسی (که اکثر سرورهای سایت های دنیا هستند) قابل اجرا نیستند ، کدهاش سریعتر از php اجرا میشن ، با microsoft visual stedio برنامه رو توسعه میدند و …
Php منبع بازه ، رو سرورهای لینوکسی و ویندوزی قابل اجرا هستند ، توسعه برنامه ها با PHP هم راحتتره .
در گوگل با واژه های PHP vs ASP.NET یه سرچ بکن بیشتر بدونی …

raoof replyپاسخ

سلام من طراحی بنر و هدر میکنم ولی همیشه درست میکردم میدادم به مشتری ولی الان چند وقتی هست ک سایت کار میکنم سیستمم وردپرس هست نمیدونم چجوری بزارم فایل فلش رو در سایتم به عنوان نمونه کار که متحرک باشه اگر میشه برام بگید چجوری میتونم این کارو کنم؟؟؟
البته میدونم باید با کد بزارم برام بگید کدو کجا بزارم و چجوری؟؟؟
ممنون میشم اگه زود جواب بدین.یا علی سر میزنم

لقمان آوند

این مطلبو بخونید .

raoof replyپاسخ

این مطلبو خوندم قبلا ولی میخام بدونم این کدو کجا بزارم که نشون بده فایل فلشو تو قسمت ارسال مطلب یا تو قسمت کد نویسی کجا برام بگید لطفا ممنون؟؟

لقمان آوند

تو قسمت html ارسال مطلب و توی قالب هردوجا می تونید بزارید …

raoof replyپاسخ

اگه بخام تو قسمت HTML بزارمش کجا باید برم؟؟؟
لطفا ایمیلتونو بدین؟

لقمان آوند

در کنترل پنل مدیریت وردپرستون ، از قسمت نمایش ، ویرایش پوسته رو بزنید و در فایلی که می خواید (مثلا آخر فایل header) بزارید .

raoof replyپاسخ

من الان انم

raoof replyپاسخ

سلام ببخشید دوباره مزاحم شدم من کدو در ارسال مطلب گزاشتم ولی کدو نشون میده نه عکسو در قسمت HTML هم نمیدونم کجا بزارمش؟؟؟

لقمان آوند

دوست عزیز
توی صقحه ارسال مطلب روی ویرایش HTML کلیک کنید و در اون قسمت کد رو کپی کنید .

raoof replyپاسخ

ببخشید من همش مزاحم میشم ولی این کارم کردم ولی بازم کار نکرد یعنی جای کد رو خالی میزاشت ولی عکسو نشون نمیداد.؟؟؟

zani replyپاسخ

با سلام خسته نباشید
دادشی به صورت کاملا ضروری به کمکت نیاز دارم
من خیلی چیزا توی وب سایت تو یاد گرفتم و الان خودم کم کم شروع کردم به کد نویسی میخواستم اول از همه بابت همه کمکات و اموزش هات ازت تشکر کنم
و درباره ازت کمک بگیرم: من میخوام یه کد بنویسم که کاربرم با کلیک روی یه باتن بتونه از هاستم یه اکانت ftp بگیره لطفا کمکم کن دارم تمومش میکنم وب سایتمو فقط این جاشو نمیدونم بسازم بازم ممنون 😳 😳 😳

لقمان آوند

سلام
در این زمینه خیلی نمی تونیم کمک کنم . اطلاعاتم کامل نیست .

محمدسینا معراجیان

دوست عزیز فک نمی کنم اینکار کار شما باشه اگه زیاد کار نکردید بهترین راه حل به نظرم اینه که از اسکریپت استفاده کنید!

ANiTA replyپاسخ

سلام
ببخشید یه سوال داشتم……….
این نرم افزارایی که معرفی کردین باهاشون میشه برای وب سایت های ایرانی(مثل بلاگفا)قالب طراحی کرد یا نرم افزار های دیگه ای برای این کار وجود داره؟
درضمن……..اگر کد نویسی بلد نباشیم میتونیم قالب طراحی کنیم؟

لقمان آوند

سلام
آره با این نرم افزارها همه جور صفحه وب و قالب میشه طراحی کرد ، منوط به اینکه طراحی وب و کدنویسی وب بلد باشید . هم اکنون در سایت آموزش های طراحی قالب در حال قرار گیری است . پیگیری کنید …

Mohammad Arabiyan replyپاسخ

با عرض سلام وخسته نباشید
میشه بفرمایید فرق بین PhpStorm و WampServer چیست؟
با تشکر فراوان 😳

محمدسینا معراجیان

اساسا ربط زیادی به هم ندارند از اولی برای نوشتن برنامه استفاده میشه و از دومی برای راه انداختن سرور

Mohammad Arabiyan

یعنی بجای phpstrom میتوان از نرم افزار Notepad++ هم استفاده کرد,درسته؟

Mohammad Arabiyan

من نرم افزار phpstrom را نصب کردم ولی نمیدونم چه کار باید کرد. ایا فایل اموزشی برای کار با این نرم افزار دارید؟
با سپاس

لقمان آوند

خیر متاسفانه آموزش این نرم افزار رو نداریم

محمدسینا معراجیان

خوب نه phpstorm فایل php رو هم ران می کنه

مجید replyپاسخ

لقمان جان واقعا مارتون عالیه. خسته نباشید 😳 😳

لقمان آوند

ممنون . مار خودت عالیه عزیز 😀

مجید replyپاسخ

سوتی دادم 😥 ببخشید کارتون

کد خود را در اینجا قرار دهید …
😳 😳

مصطفی replyپاسخ

سلام
چند وقتی به سایت سر نمیزدم مطالبتون خیلی جالبه ممنون
ی سوال داشتم.من برای طراحی سایت سراغ کدوم زبان برم؟php یا asp.net
ی سوال دیگه اینکه حقوق ی طراح سایت php کار چقدره؟
مرسی

لقمان آوند

سلام
php و asp هر دو قوی و کاملن . یادگیری php آسونتره و کاربردشم همینطور . در مورد php vs asp.net یه سرچ بکن ا مقایسشون رو ببینی .
حقوق هم بستگی به نوع کار (ساعتی ، ماهی ، پروژه ای و …) ، تجربه و تخصص فرد و شرکتی که می خواد براش کار کنه متفاوته .

R0ni replyپاسخ

سلام
ممنون از مطالب خوبتون
من تازه شروع به یادگیری طراحی وب کردم..Html و Css رو تقریبا تموم کردم و یه چند وقتی هست که دارم PHP میخونم ..میخواستم بدونم قبل از PHP حتما باید جاوا اسکریپت رو یاد بگیرم؟

لقمان آوند

سلام
ممنون ، شما لطف دارید .
این دو رو می تونی همزمان با هم یاد بگیری . هیچ کدوم پیش نیاز دیگری نیست . ولی بهتره که جاوااسکریپت رو اول بلد باشی بعد بری سراغ php . یه سری مفاهیم برنامه نویسی توی هر دوی این زبون ها مشترکند .

R0ni replyپاسخ

ممنون از راهنماییتون

sahar20 replyپاسخ

با سلام
خیلی سایت خوب و مفیدی دارید…تشکر از شما و همکارانتون
اگه ممکن هست آموزش asp.net را هم داشته باشید…البته من تازه عضو این سایت شدم شاید مطلبی در این مورد بوده و من مشاهده نکردم …ممنون می شم راهنماییم کنید….با تشکر

tinah replyپاسخ

وقتی که فیس بوک هک بشه با ید چه کار کرد ازتون ممنون می شم اگر جواب سوالو را بدهید 🙄

هدی replyپاسخ

سلام
میشه کسی در گام اول به سراغ جوملا بره؟

لقمان آوند

اگر فقط می خواید استفاده کنید آره . آموزش های جوملای سایت رو ببینید .

ariaieboy replyپاسخ

سلام دوست عزیز من یک سئوال داشتم من می خوام برنامه نویسی وردپرس یاد بگیرم افزونه و قالب از بزرگان این کار پرسیدم گفتند که واسه افزونه وردپرس پی اچ پی کامل بلد باشی راحت می تونی بنویسی با سی اس اس و از این جور چیزا هم می شه تکمیلش کرد بعد از دوستان دیگه هم پرسیدم در مورد قالب گفتند که اگر پی اچ پی رو یاد بگیرید اچ تی ام ال یاد گرفتنش آسونه آیا به نظرتون من واسه این کار ها هنوز هم باید اولش اچ تی ام ال یاد بگیرم بعد بیام به یادگیری پی اچ پی بپردازم یا نه

سی اس اس یک چیزایی بلدم جاوا اسکریپت هم می تونم یاد بگیرم فقط الان موندم پی اچ پی رو یاد بگیرم کامل یا این که اول اچ تی ام ال رو فرا بگیرم بعد پی اچ پی رو

لقمان آوند

html کلا یادگیریش آسونه و همیشه پیشنهاد میشه برای طراحی وب اولین زبانی باشه که فرا می گیرید .
پس قبل از php برید html رو یاد بگیرید .

سهیلا replyپاسخ

مرسی 😆

sara replyپاسخ

سلام خسته نباشیدو واقعا ممنون از سایت مفید و پرکاربردتون. مشکل من اینه که دقیقات نمیدونم چه نرم افزارهایی رو برای اجرای کدهای php , css و … نصب کنم.یعنی نمیدونم wamp server و xamp رو چیکار باید بکنم. چون من خودم سایت طراحی کردم با نرم افزارهای مختلف و کدنویسی رو بلدم. واقعا ممنون میشم اگر کمکم کنید 😥

سجاد دریس

سلام.
در انجمن مطرح کنید

نیلو replyپاسخ

درآمدتون از طریق وبلاگ نویسی چطور بوده؟

لقمان آوند

سلام
شما وقتی از وبلاگنویسی می تونید درامد داشته باشید که بازدید زیادی داشته باشید تا بتونید تبلیغات بگیرید . دریافت بازدید بالا هم زمان میبره . بازدید هم که بالا بره هزینه های نگهداری سایت بالاتر میره . درامدی که ما از لحاظ تبلیغات داریم خیلی قابل توجه نیست ولی خوب فعلا هزینه های سایت رو درمیاره .

blue-panther replyپاسخ

ممنون چرا هیچکی نمیاد بگه visual studio 2012 استفاده کیند؟؟ واقعا برنامه عالیههه

محمد انوری

سلام دوست خوبم …
یک نفر اومد گفت و اون یه نفر شما بودید … ممنون از اینکه تجربیاتت رو با سون لرن در میون گذاشتی …

t97 replyپاسخ

خیلی ممنون!
یکی از حرفه ای ترین نرم افزار ها یعنی expression یادتون رفته

محمد انوری

خواهش می‌کنم دوست عزیز …
حق با شماست … متاسفانه به خاطر جامع بودن پست خیلی از مطالب رو نتونستیم بگیم …
موفق باشید …

دوستی replyپاسخ

سلام من میخوام با خرید دامنه و هاست و انتخاب قالب یه وب سایت برای کارم طراحی کنم
اگر می تونید لطفا من رو راهنمایی کنید
تشکر

محمد انوری

سلام دوست عزیز …
خیلی خوبه که می‌خوایید کسب و کارتون رو آنلاین کنید …
هر سوالی دارید بفرمایید در خدمتتون هستیم …

نگار replyپاسخ

سلام،
بعد از یادگیری زبان‌های فرونت‌اند، میشه قالب طراحی شده را به وردپرس بدیم؟ چون من برنامه‌نویسی بک‌اند بلد نیستم و از طرفی هم نمیخوایم از قالب‌های آماده استفاده کنیم. شما پیشنهاد میکنید که قالب را طراحی کنیم و بعد به جای بک‌اند از امکانات وردپرس استفاده کنیم؟ برای یک وبسایت شرکتی که فروش هم میخواهیم از طریق وب داشته باشیم.

محمد انوری

سلام …
سیستم مدیریت محتوای وردپرس از PHP برای بک اند استفاده می‌کنه … اگه با فرانت اند قالب خودتون رو طراحی کردید، باید به کمک توابع وردپرس و زبان PHP قالب رو تبدیل به وردپرس کنید…
پیشنهاد می‌کنم نگاهی به دوره‌های وردپرس ما بندازید …

alireza_parchami replyپاسخ

سلام خسته نباشید اینا مراحل شروع برنامه نویسی وب هست یا یه طراح وی یا دوتاش با هم؟

محمد انوری

سلام ممنون علیرضا جان …
این مراحل برای برنامه نویسی وب هستن …

رضا replyپاسخ

سلام ممنون از سایت عالی و خوبتون من چن وقتی هست سعی بر لین دارم ک شروع کنم ولی نمیدونستم که که زبان های رو باید بلد بشم تا بتونم تمیز و خوب کار کنم حقیقت کار که ی چیزای از html و cssسردز میاوردم ولی بخاطر مشغله کاری نتونستم کامل پیشو بگیرم ولی به لطف شما الان میدونم گه از کجا باید شروع کرد و چه زبان های رو باید به ترتیب تمرین کنم ممنون که وقت گذاشتید و همچین متن مهم و تجربه خالصی رو در اختیار عموم قرار دادید انشالله که به هرچی که میخواید برسید اگه بعد اموختن زبان دیگه ای هم برای توسعه این زبان ها لازم هست اون هارو هم بگید برای ایندگان بعد اینها بازم مرسی

محمد انوری

سلام آقا رضا عزیز … ممنون از دوست عالی و خوبی مثل شما …
خوشحالم واستون مفید بود …

متين replyپاسخ

سلام خیلى ممنون از مطلب خوبتون،
میشه لطفا بفرمایید براى شروع یادگیرى لپ تاپ با چه نوع کانفیگى مناسب تره؟ (همه گزینه هاى کارت گرافیک و رم و پردازنده و صفحه نمایش و هارد و ssd رو در نظر بگیرین).مرسى

محمد انوری

سلام متین جان …
تو این مورد خیلی سخت نگیر … برای شروع کار اصلا نیاز به کامپیوتر پیشرفته با کانفیگ قوی نداری …
برای همه گزینه‌ها که گفتی حداقل‌ها کارت رو راه می‌اندازه …
باز اگه دوست داشتی سخت افزارت رو بگو تا کمکت کنم …

سیلمک replyپاسخ

سلام یه سوال داشتم…برای دانشگاه گفتن که یه سایت طراحی گنیم … خواستم بدونم که الان من سایت قالبشو طراحی کردم دیگه نیاز به کدنویسی بک اند نداره؟ اخه گفتن که هاست لازم نیست نصب کنید… میشه راهنمایی کنید؟

محمد انوری

سلام سیامک جان …
توصیه می‌کنم راجع به پروژه با استادت صحبت کنی … چون گفتن نیازی به هاست نیست اما چیزی راجع به بک اند بهتون نگفتن …

محمدرضا replyپاسخ

سلام
میخوام ورد پرسو به طور کامل یاد بگیرم، برای ساخت ورد پرس کدوم یک از پنج موارد زیر رو حتما باید یاد بگیرم؟
html
css
javascript
php
asp.net
ممنون

شهریار سوزنکار

Html و css لازمه

Php و JavaScript بلد باشین بهتره ولی برای شروع آنچنان لازم نیست ولی اگه میخواین تو وردپرس همه کاره بشید اونوقت حتما لازمه

Asp.net اصلا ربطی به وردپرس نداره چون وردپرس رو با php نوشتن

محمد انوری

سلام …
دوست سون لرنی ما به طور کامل بهتون توضیح دادن …
موفق باشید …

امین replyپاسخ

ضمن تشکر از مدیریت سایت بابت ارائه مطالب بسیار مفید،

محمد انوری

سلام امین جان …
ضمن تشکر از شما بابت حضور گرم و انرژی بخشتون …

محمد replyپاسخ

سلام برای اینکه یاد بگیریم سایت پیش بینی بزنیم باید چ زبانی ها رو یاد بگیریم

محمد انوری

سلام محمد جان …
شما برای زدن هر نوع سایتی باید این مراحل رو طی کنید …
بعد از شروع به مرور متوجه می‌شید که تو چه مسیرهایی باید برید …

Artin Souri replyپاسخ

درود بر دکتر آوند
مطالب 7لرن مانند آموزش های ویدیو‌ایش تک و بی‌نظیره

محمد انوری

درود بر شما آرتین جان …
سون لرن ممنونه ازت …

مارال replyپاسخ

ممنون از توضیحاتتون. منم خیلی سردرگم بودم الان متوجه شدم باید از کجا شروع کنم.فقط ممنون میشم درباره بازار کار هم توضیحاتی بدید

محمد انوری

سلام دوست سون لرنی …
خواهش می‌کنم … خوشحالم کمکتون کرد …
بازار کار وب و طراحی سایت، در صورتی که کار رو بلد باشید همیشه خوب هست …

محمدرضا replyپاسخ

سلام جناب آوند
آقای آوند چند تا سوال داشتم از حضورتون
1. نخست اینکه به نظرم پینگ سایتتون خیلی بالاست، خیلی طول میکشه تا صفحه لود بشه! خواهش میکنم اصلاح کنید چون من هر روز به سایتتون مراجعه میکنم و از مقالاتتون استفاده می کنم
2. آقا لقمان اولین سوالم اینه که اگه cms ما وردپرس باشه بازم میشه در طراحی قالب از reactJS و یا VueJs استفاده کنیم؟
2. سوال بعدیم اینه که من یک افزونه دارم برای کروم که نشون میده از چه تکنولوژی ای برای طراحی سایت استفاده شده؛ برای سایت 7learn نشون میده که وردپرس هستش. ولی به قدری قالب زیباست که به نظر نمیاد وردپرس باشه؛ میشه در این زمینه راهنمایی کنید جناب آوند

خیلی خیلی ممنونم آقای آوند من از خیلی خیلی سال پیش شما رو میشناختم زمانی که اینترنتمون dial up بود! عمر چه زود میگذره| آقای آوند منتظر پاسختون میمونم.
یاعلی

محمد انوری

سلام محمدرضا جان …
1. ممنون که پیگیر سرعت لود سایت ما هستی … ولی پینگ سایت ما اصلا بالا نیست و سرعت خوبی داره … پیشنهاد می‌کنم دوباره امتحان کنی …
2. بله. به کمک REST API می‌تونید از کتابخانه‌های مختلف جاوا اسکریپت تو وردپرس استفاده کنید …
3. بله روش‌های زیادی هست که بشه تکنولوژی‌های سایت رو فهمید … می‌تونید به صفحه تشخیص CMS سایت مراجعه کنید … اگر طراح و برنامه نویسی خوبی باشید و ساختار یکنواخت وردپرس رو بشکنید، به یه ظاهر جدید و متفاوت می‌‌رسید …
موفق باشید …

امیر replyپاسخ

سلام ممنون از مطلب خوبتون ببخشید من الان html ,css رو یاد دارم اشکالی داره اول php رو یاد بگیرم بعد javascript نطر شما چیه؟

محمد انوری

سلام امیر جان …
هیچ اشکالی نداره … html و css لازم و ضروری هستن … می‌تونید بعد از PHP سراغ جاوا اسکریپت برید …

hossein replyپاسخ

سلام
آقای دکتر آوند ممنون از مقاله خوبتون
سوالی داشتم در این روند یادگیری طراحی سایت فریمورک هایی مثل بوت استرپ ، سَس و … را در کدام قسمت یاد بگیریم؟
باتشکر

محمد انوری

سلام حسین جان …
ممنون از شما که همراه ما هستید …
بوت استرپ ترکیبی از html، css و جاوااسکریپت هست … پس پیشنهاد می‌کنم اول این زبان‌ها رو یاد بگیرید …
و یه نکته کلی، اول سعی کنید به زبان موردنظرتون مسلط بشید و بعد سراغ فریم ورک‌های اون زبان برید …

فرانک خوابستان replyپاسخ

مرسی بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار دادید

محمد انوری

سلام ممنون از شما که همراهی می‌کنید سون لرن رو …
خوشحالم براتون مفید بود … موفق باشید …

امین replyپاسخ

بسیار مطلب جالبی بود.ممنون

محمد انوری

سلام امین جان …
خوشحالم واست جالب بود …

add_circle ارسال دیدگاه

خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :