دوره برنامه نویسی ربات تلگرام (فصل 6 - جلسه 18) : کار با فایل ها در PHP - قسمت دومvisibility  
mode_comment   ۲

بعد از بررسی سرفصل ها تصمیم گرفته شد که برای کامل و جامع تر شدن دوره، دو جلسه به دوره اضافه بشه و در این دوجلسه کار با فایل ها در PHP آموزش داده خواهد شد.این مبحث بسیار جالب و کاربردی هست و توصیه میکنیم این دو جلسه رو به خوبی تمرین و مرور کنید.(قسمت دوم)

info توجه

این مطلب یک جلسه از دوره برنامه نویسی ربات تلگرام می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره برنامه نویسی ربات تلگرام

comment دیدگاه کاربران
iman_k26 replyپاسخ

سلام
وقتتون بخیر
میشه یه مثال در مورد استفاده include و require بزنید؟ چه زمان هایی بهتره از include توی برنامه استفاده کنیم و چه زمان هایی از require؟

ممنون

ایوب ایرازه

درود
به زبان ساده و به صورت خلاصه، از include و require هر دو برای الحاق کردن یک اسکریپت PHP به یک اسکریپت دیگه استفاده میشه. اگر از include استفاده کنید در صورتی که اسکریپت مورد نظر یافت نشه و امکان الحاق اون نباشه، کد شما فقط یک اخطار ساده خواهد داد که جلوی اجرای باقی کد رو نخواهد گرفت. اما اگر از require استفاده بشه و مشکلی در الحاق فایل مورد نظر به وجود بیاد، کل کد شما متوقف میشه و ادامه پیدا نمیکنه و با fatal error مواجه خواهد شد. وقتی که برای مثال در کدتون قسمتی دارید که اگر درست هم کار نکنه روی باقی سیستم تاثیر حیاتی نداشته باشه، میتونید از include استفاده کنید که فقط اون ماژول مورد نظر اضافه نشه و باقی کد و مثلا صفحه ی شما نمایش داده بشه. اگر هم در کدهاتون از یک فایل دیگه استفاده کردید و وجود اون اجباریه و نبود اون باگ های بیشتری رو ایجاد میکنه و روی کل سیستم شما موثره، بهتره که از require استفاده کنید که کدتون همونجا terminate بشه و ادامه پیدا نکنه که مشکلات دیگه ایجاد نشه.
امیدوارم توضیحات مفید بوده باشه. موفق باشید

ارسال نظرات

کاربر گرامی، امکان ارسال نظر و پشتیبانی برای دوره های مجازی فقط برای دانشجویان این دوره امکان پذیر می باشد.