دوره برنامه نویسی ربات تلگرام (فصل 3 - جلسه 6) : ادامه ی انواع داده ها و متغیر ها،تشخیص نوع متغیر و توابع تشخیص،مفهوم،تعریف و کاربرد ثابت ها در PHPvisibility  
mode_comment   ۶

در این جلسه ادامه ی مبحث داده ها و متغیر ها را خواهیم داشت.نحوه ی تشخیص انواع داده و تفاوت کاربرد هر کدام را توضیح خواهیم داد و با تعریف و کاربرد ثابت ها(constants) در زبان PHP آشنا خواهید شد.

info توجه

این مطلب یک جلسه از دوره برنامه نویسی ربات تلگرام می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره برنامه نویسی ربات تلگرام

comment دیدگاه کاربران
Seyyed Mohammad replyپاسخ

یک درخواست . نمیشه در پایان دوره بجای ربات موزیکستان ، ربات ملوبات رو کدنویسی کنیم ؟ چون ملوبات خیلی ویژگی های خاصی داره که توی موزیکستان نیست.

ایوب ایرازه

کلیات مثل هم هست اما ربات ملوبات امکانات پیشرفته ای داره که در سطح دوره نمیگنجه و وارد بحث های پیشرفته تر از پردازش صدا و کار با فایل های صوتی میشه.به همین خاطر بحث روی این ثسمت ها مفید نخواهد بود و در آموزش نتیجه ی عکس خواهد داد.شما در پایان دوره به عنوان یک برنامه نویس خودتون اگر مایل باشید میتونید مطالعات و جستجوی بیشتری روی یک حوزه ی خاص داشته باشید و با مهارتی که پیدا میکنید اونهارو پیاده سازی بکنید.

ali mohammad zeynali replyپاسخ

ببخشید من میتونم تا پایان دوره یه ربات دانلود فایل (فیلم + عکس) بسازم که اد اجباری به چنلم داشته باشه؟

ایوب ایرازه

درود
شما در صورت تمرین و تلاش و فراگرفتن مطالب تدریس شده میتونید هر پروژه ای رو بسته به خلاقیت خودتون انجام بدید و محدودیتی ندارید.

ali mohammad zeynali replyپاسخ

ببخشید چه فرقی بین متغیر $test=false; و $test=null; و $test=’ ‘; هست در حالی همه خالی هستند!

ایوب ایرازه

خیر همه خالی نیستند. و اینکه نوع متغیر ها تفاوت داره. متغیری که مقدار false داره خالی نیست و یک مقدار boolean داره. متغیری که مقدارش ” هست یعنی یک استرینگ که خالی هست.و متغیر null یعنی یک متغیر که هیچ نوع و هیچ مقداری در حافظه رو در خودش نداره.

ارسال نظرات

کاربر گرامی، امکان ارسال نظر و پشتیبانی برای دوره های مجازی فقط برای دانشجویان این دوره امکان پذیر می باشد.