دوره برنامه نویسی ربات تلگرام (فصل 3 - جلسه 6) : ادامه ی انواع داده ها و متغیر ها،تشخیص نوع متغیر و توابع تشخیص،مفهوم،تعریف و کاربرد ثابت ها در PHP

‏  1 دقیقه
۰۷ دی ۱۳۹۶
دوره برنامه نویسی ربات تلگرام (فصل 3 - جلسه 6) : ادامه ی انواع داده ها و متغیر ها،تشخیص نوع متغیر و توابع تشخیص،مفهوم،تعریف و کاربرد ثابت ها در PHP

در این جلسه ادامه ی مبحث داده ها و متغیر ها را خواهیم داشت.نحوه ی تشخیص انواع داده و تفاوت کاربرد هر کدام را توضیح خواهیم داد و با تعریف و کاربرد ثابت ها(constants) در زبان PHP آشنا خواهید شد.

:: توجه

این مطلب یک جلسه از دوره برنامه نویسی ربات تلگرام می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره برنامه نویسی ربات تلگرام

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده ایوب ایرازه

جلسات دوره

پایان زمان پشتیبانی

دانشجوی گرامی، بازه پشتیبانی فعال برای این دوره ۳ ماه است که برای شما به پایان رسیده است.

شما هم چنان می توانید سوالات خود را در این قسمت بپرسید اما اولویت پاسخ گویی با دانشجویانی است که بازه پشتیبانی فعال دارند.

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.

نظرات کاربران

ali mohammad zeynali

ببخشید چه فرقی بین متغیر $test=false; و $test=null; و $test=’ ‘; هست در حالی همه خالی هستند!

ایوب ایرازه

خیر همه خالی نیستند. و اینکه نوع متغیر ها تفاوت داره. متغیری که مقدار false داره خالی نیست و یک مقدار boolean داره. متغیری که مقدارش ” هست یعنی یک استرینگ که خالی هست.و متغیر null یعنی یک متغیر که هیچ نوع و هیچ مقداری در حافظه رو در خودش نداره.

ali mohammad zeynali

ببخشید من میتونم تا پایان دوره یه ربات دانلود فایل (فیلم + عکس) بسازم که اد اجباری به چنلم داشته باشه؟

ایوب ایرازه

درود
شما در صورت تمرین و تلاش و فراگرفتن مطالب تدریس شده میتونید هر پروژه ای رو بسته به خلاقیت خودتون انجام بدید و محدودیتی ندارید.

Seyyed Mohammad

یک درخواست . نمیشه در پایان دوره بجای ربات موزیکستان ، ربات ملوبات رو کدنویسی کنیم ؟ چون ملوبات خیلی ویژگی های خاصی داره که توی موزیکستان نیست.

ایوب ایرازه

کلیات مثل هم هست اما ربات ملوبات امکانات پیشرفته ای داره که در سطح دوره نمیگنجه و وارد بحث های پیشرفته تر از پردازش صدا و کار با فایل های صوتی میشه.به همین خاطر بحث روی این ثسمت ها مفید نخواهد بود و در آموزش نتیجه ی عکس خواهد داد.شما در پایان دوره به عنوان یک برنامه نویس خودتون اگر مایل باشید میتونید مطالعات و جستجوی بیشتری روی یک حوزه ی خاص داشته باشید و با مهارتی که پیدا میکنید اونهارو پیاده سازی بکنید.