پیام رسان تلگرام با استفاده از لاراول (laravel)

دسته بندی: آموزش
زمان مطالعه: 3 دقیقه
۰۹ بهمن ۱۳۹۷

پیام رسان تلگرام یک سرویس پیام رسانی فوری مبتنی بر وب است. تلگرام به طور رسمی پلت فرم ربات را در تاریخ 24 ژوئن 2015 منتشر کرد. ما می توانیم از API Telegram Bot برای ارسال پیام ها به یک کانال یا یک گروه از طریق ربات تلگرام خود استفاده کنیم. ما می توانیم از ربات برای اطلاع رسانی برنامه و خطاها یا گزارش های ماهانه استفاده کنیم. در این مقاله با استفاده از بسته تلگرام بات laravel php به ایجاد ربات و دیگر استفاده های تلگرام می پردازیم. لازم به ذکر است که لاراول (laravel)  یک چارچوب پی اچ پی برای توسعه نرم افزارهای وب بر پایه معماریMVC می باشد که برای طراحی و گسترش برنامه ها استفاده می شود. با نصب یکی از نسخه های لاراول به سادگی می توانید ربات تلگرام خود را راه اندازی کنید.

پیام رسان تلگرام

فهرست محتوای این مقاله

نمایی دیگر از لاراول و پیام رسان تلگرام

وب نویسان برای ایجاد یک پیام گروهی، فرم های نظرسنجی، فرم های تصاویر، ثبت نام کاربر، پرداخت جدید، خطاهای اضطراری و دیگر قابلیت ها از لاراول به سرور پیام رسان تلگرام متصل می شوند و با استفاده از دستورهای کد نویسی بسیار ساده چند بات تلگرام را طراحی و از آنها استفاده می کنند. که چند دستور کاربردی را به صورت ساده در ادامه شرح خواهیم داد.

ایجاد یک ربات تلگرام

برای ایجاد یک ربات تلگرام ابتدا برنامه تلگرام را نصب کنید و با استفاده از @botfather  می توانید یک ربات تلگرام ایجاد کنید. بعد از شروع کردن مکالمه با ربات پدر برای شروع یک ربات جدید عبارت /newbot را وارد کنید سپس ربات پدر از شما می خواهد که اسم ربات خود را وارد کنید. بعد از انجام این مراحل ربات پدر خواستار وارد کردن نام کاربری می باشد که این نام کاربری باید با کلمه bot  تمام شود. شما همچنین می توانید گزینه های دیگری مانند نام، توضیحات، تصویر نمایه و سایر گزینه ها را با ارسال دستورات به botfather تغییر دهید.

پیام رسان تلگرام

ایجاد کانال اطلاعیه ها در پیام رسان تلگرام

برای اطلاعیه ها می توان هم از گروه و هم از کانال استفاده کرد. برای این کار بهتر است از کانال استفاده کنید و پس از ایجاد آن ربات خود را به عنوان ادمین در کانال پیام رسان تلگرام انتخاب کنید. از این کانال  برای دریافت پیام های مربوط به ربات خود می توانید استفاده کنید.

بدست آوردن CHAT_ID گروه در پیام رسان تلگرام

برای ارسال پیام به افراد یا گروه ها در تلگرام نیاز به دانستن CHAT_ID داریم که شماره منحصر به فرد پیام یا موضوع مورد نظر است که بدست آوردن آن راه دشواری است. بنابراین با استفاده از متد getUpdates در لاراول، پیام رسان تلگرام، تمامی فعالیت های مربوط به ربات را برای ما ارسال می کند. از این رو ما می توانیم بفهمیم که ربات در چه گروه هایی عضو است و CHAT_ID گروه ها را بدست آوریم.

نظرات کاربران

neyvid

بسیار عالی…ممنون

Vidafatehi

سلام من می‌خوام ی سایت کاری برای کسب کار راه اندازی کنم لطفاً راهنمایی کنید

ارسال دیدگاه
خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :

 
گزارش مشکل