دوره مفاهیم شی گرایی (جلسه آخر) : اصول طراحی شی گرا - SOLID چیست؟

‏  1 دقیقه
۱۹ دی ۱۳۹۷
دوره مفاهیم شی گرایی (جلسه آخر) : اصول طراحی شی گرا - SOLID چیست؟

شاید شما هم از خودتان پرسیده باشید که SOLID چیست؟ در آخرین جلسه از دوره برنامه نویسی شی گرا به بررسی اصول طراحی در شی گرایی خواهیم پرداخت . در مورد طراحی خوب و بد در توسعه نرم افزار صحبت می کنیم و مزیت استفاده از اصول SOLID رو بیان می کنیم. در این جلسه با 5 اصل اساسی طراحی شی گرا که به اصول SOLID معروف هستند خواهیم پرداخت و آن ها را توضیح خواهیم داد.

یاداوری :

سه مینی پروژه برای دوره تعریف شده که هر هفته یکی از آن ها بر روی سایت قرار خواهد گرفت تا استفاده عملی و کاربردی از اصول شی گرایی را هم در قالب پروژه فرا بگیرید.

 

:: توجه

این مطلب یک جلسه از دوره مفاهیم شی گرایی می باشد و برای مشاهده آن باید در دوره ثبت نام کنید.

ثبت نام در دوره مفاهیم شی گرایی

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده لقمان آوند
بیش از 15 سال هست که برنامه نویسی می کنم و از بین همه زبون هایی که کار کردم جاوا، اسمبلی و php رو دوست دارم. دانشجوی دکترای نرم افزارم و توی دانشگاه روی پردازش بیگ دیتا و پردازش موازی کار کردم و عاشق چالش از هر نوعیش هستم! سون لرن مثل بچه منه که 12 سال براش وقت گذاشتم، اینجا همه تلاش می کنیم از شروع یادگیری تا ورود به بازر کار حوزه برنامه نویسی و IT همراهتون باشیم.

جلسات دوره

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.

نظرات کاربران

SMAHDI HP

سلام و خدا قوت
دوره مناسبی بود و رضایت دارم از بابت مطالب
متشکرم جناب آوند.
فقط اسلاید این جلسه و برخی از جلسات دردسترس نیست، لطفا لینیکی بدید ه دریافت کنیم و تا هربارنیاز نباشه بریم سراغ ویدیو برای یاد اوری

SMAHDI HP

خیلی متشکرم

لقمان آوند

ممنونم
اسلاید های این جلسه اضافه شد
می تونید استفاده کنید