آموزش استفاده از Grunt برای مدیریت وظایف تکراری - Grunt (جلسه 11) - معرفی بسته های Grunt - قسمت 5

‏  2 دقیقه
۱۲ مرداد ۱۳۹۵

در این مطلب با ادامه آموزش Grunt در خدمتتون هستیم.

grund

در جلسه قبل تعدادی از پلاگینهای موجود برای grunt رو قرار دادیم و برای هر کدوم توضیحاتی رو در نظر گرفتیم. در این جلسه هم میخایم تعدادی پلاگین دیگه رو خدمتتون عرض کنیم و شما با اونا آشنایی مقدماتی پیدا کنید.

پلاگین 11 : grunt-contrib-clean

grunt-contrib-clean

با استفاده از این ابزار میتونین روی فایلها و فولدر‌ها مدیریت کامل داشته باشید و مواردی که مد نظرتون هست رو بر روی اونا اعمال کنید. مثلا میتونین کاری کنید که تمام پوشه‌های خالی پاک بشن و یا اینکه فایلهایی که مورد استفاده قرار نمیگیرن حذف بشن. هر کاری بخواید میتونین با این ابزار انجام بدین.

پلاگین 12 : grunt-contrib-copy

grunt-contrib-copy

با استفاده از این پلاگین میتونین مدیریت کاملی بر روی کپی کردن فایلها و پوشه‌ها داشته باشید و به هر صورت که بخواید فایلها و پوشه‌های مورد نظرتون رو در مقصد مورد نظرتون کپی کنید.

پلاگین 13 : grunt-contrib-watch

grunt-contrib-watch

با استفاده از این پلاگین میتونین کاری کنید که نیازی نباشه هر دفعه که کدهاتون رو تغییر بدین، با استفاده از cmd، دستورات grunt رو بنویسید و خروجی بگیرید. این ابزار این کار رو برای شما بصورت اتوماتیک انجام میده و با فعال کردن اون، فایلها و فولدرهای مورد نظر رو زیر نظر میگیره و با هر تغییری در اونا، دستورات grunt رو اجرا میکنه و خروجی رو در اختیار شما قرار میده.

پلاگین 14 : grunt-contrib-connect

grunt-contrib-connect

با استفاده از این پلاگین میتونین یک سرور بر روی کامپیوتر خودتون بسازید و خروجی کدهاتون رو در مرورگر ببینید و با هر بار تغییر که در پروژتون انجام میشه، این ابزار بصورت اتوماتیک صفحه مرورگر رو رفرش و بروزرسانی میکنه و شما میتونین خروجی تغییرات رو در اون ببینید.

در جلسات بعدی بیشتر در مورد Grunt صحبت میکنیم.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق باشید

یا علی

Source

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده محمد اسفندیاری
بسیار به طراحی وب علاقمندم و به سرعت در حال یادگیری تمام مباحث پیشرفته هستم و دوست دارم که به دیگران هم یاد بدهم.

جلسات دوره

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.

نظرات کاربران

اولین دیدگاه این پست رو تو بنویس !