آموزش استفاده از Grunt برای مدیریت وظایف تکراری - Grunt (جلسه 10) - معرفی بسته های Grunt - قسمت 4

‏  2 دقیقه
۱۱ مرداد ۱۳۹۵

در این مطلب با ادامه آموزش Grunt در خدمتتون هستیم.

grund

در جلسه قبل تعدادی از پلاگینهای موجود برای grunt رو قرار دادیم و برای هر کدوم توضیحاتی رو در نظر گرفتیم. در این جلسه هم میخایم تعدادی پلاگین دیگه رو خدمتتون عرض کنیم و شما با اونا آشنایی مقدماتی پیدا کنید.

پلاگین 7 : grunt-contrib-jade

grunt-contrib-jade

با استفاده از این ابزار میتونین فایلهای jade خودتون رو کامپایل کرده و خروجی html از اونا بگیرید. همونطور که میدونید jade یک template engine برای html هست. اخیرا نام جدیدی برای اون در نظر گرفته شده و از jade به pug تغییر نام پیدا کرده. پس باید از بسته grunt-contrib-pug استفاده کنیم. فرمت این زبان pug هست و خروجی اون بصورت html میشه.

پلاگین 8 : grunt-contrib-imagemin

grunt-contrib-imagemin

با استفاده از این پلاگین میتونین تصاویر png و jpg و gif و svg خودتون رو فشرده سازی و بهینه کنید و از حجم اونا بکاهید. این ابزار برای هر کدوم از فرمتهای بالا از یک ابزار معروف استفاده میکنه و کیفیت خروجی رو در بهینه‌ترین حالت نگه میداره. همونطور که میدونید یکی از عواملی که سرعت لود سایت رو زیاد میکنه، همین تصاویر هستن که میتونین با استفاده از این ابزار حجم اونا رو کاهش و سرعت لود سایت خودتون رو افزایش بدین.

پلاگین 9 : grunt-contrib-csslint

grunt-contrib-csslint

با استفاده از این پلاگین میتونین بر روی کدهای Css و صحیح و استاندارد نوشتن اونا نظارت داشته باشید و اونا رو مدیریت کنید. با اینکار هر جا که مشکلی وجود داشته باشه این ابزار به ما میگه و ما میتونیم مشکل رو حل کنیم. این ابزار برای اینکار از csslint استفاده میکنه.

پلاگین 10 : grunt-contrib-jshint

grunt-contrib-jshint

با استفاده از این پلاگین میتونین بر روی کدهای Javascript و صحیح و استاندارد نوشتن اونا نظارت داشته باشید و اونا رو مدیریت کنید. با اینکار هر جا که مشکلی وجود داشته باشه این ابزار به ما میگه و ما میتونیم مشکل رو حل کنیم. این ابزار برای اینکار از jshint استفاده میکنه.

در جلسات بعدی بیشتر در مورد Grunt صحبت میکنیم.

امیدوارم از این جلسه خوشتون اومده باشه.

موفق باشید

یا علی

Source

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده محمد اسفندیاری
بسیار به طراحی وب علاقمندم و به سرعت در حال یادگیری تمام مباحث پیشرفته هستم و دوست دارم که به دیگران هم یاد بدهم.

جلسات دوره

نیاز به لاگین

برای ارسال دیدگاه و یا پرسیدن سوال خود در این قسمت، باید در سایت لاگین شوید.

نظرات کاربران

اولین دیدگاه این پست رو تو بنویس !