تخفیف ویژه

دلایل انتخاب لاراول به عنوان فریم ورک اول 2017

‏  6 دقیقه
۱۸ مهر ۱۳۹۷

همانطور که می‌دانید یکی از بهترین فریم ورک‌های زبان برنامه نویسی پی اچ پی فریم ورک لاراول می‌باشد، زبان برنامه نویسی پی اچ پی دارای فریم ورک‌های بسیار زیادی است که تعدد این فریم ورک‌ها می‌تواند کمی برای شما گیج کننده باشد ولی در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر با فریم ورک لاراول آشنا شویم تا بتوانیم اطلاعات بیشتری درباره این فریم ورک و دلایل انتخاب آن به عنوان فریم ورک اول سال 2017 بدست بیاوریم.

فهرست محتوای این مقاله

Authorization یا تکنیک مجوزها

یکی از مهمترین دلایل انتخاب فریم ورک لاراول به عنوان بهترین فریم ورک سال 2018 این است که این فریم ورک از تکنیک مجوزها در ساختارش استفاده کرده است و علاوه بر این استفاده از این تکنیک را نیز بسیار ساده کرده است که خیلی سریع می‌توانید آن را فرا بگیرید. به صورت کلی فریم ورک لاراول 2 راه را برای تکنیک مجوزها برای برنامه نویسان وب فراهم کرده است. در روش اول می‌توانید برای این کار از gate استفاده کنید که به دروازه نیز آن را می‌شناسند و در روش دوم می‌توانید این کار را از طریق سیاست‌ها انجام دهید. مثالی واقعی از کارکرد این مسیرها و کنترلرها می‌باشند که در آن دروازه‌ها تنها یک دریچه ساده را فراهم می‌کنند در حالی که سیاست‌ها منطق آن دروازه را دسته بندی و منظم می‌کنند.

استفاده از کتابخانه‌های شی گرا در فریم ورک لاراول

از دیگر دلایل برتری فریم ورک لاراول در سال 2017 این است که این فریم ورک از کتابخانه‌های شی گرایی استفاده کرده است که برنامه نویسی را برای طراحان سایت راحت‌تر کرده است، این امکان در بسیاری از فریم ورک‌های دیگر وجود ندارد و شما نمی‌توانید از آن در سایر فریم ورک‌ها استفاده کنید. پکیج‌های بسیار زیادی که جامعه توسعه دهندگان فریم ورک لاراول طراحی کرده اند باعث شده است که کار برنامه نویسی سایت بسیار راحت‌تر شود و برنامه نویسان ارتباط بهتری را با این فریم ورک می‌گیرند. به همین دلیل استفاده کنندگان از فریم ورک لاراول چند برابر شد و در نهایت باعث اول شدن این فریم ورک در بین سایر فریم ورک‌های پی اچ پی در سال 2017 شد.

پشتیبانی از سیستم mvc

اگر در دنیای برنامه نویسی فعالیت هایی داشته باشید می‌دانید که یکی از بهترین سیستم‌ها برای برنامه نویسی گرافیکی استفاده از سیستم  mvc می‌باشد، در این ساختار شما می‌توانید به صورت جداگانه برای منطق برنامه خود و قسمت‌های گرافیکی برنامه نویسی کنید. یکی از مزیت‌های بسیار بزرگ فریم ورک لاراول در استفاده کرده از سیستم mvc است، استفاده از این سیستم در فریم ورک لاراول باعث شده است که کارایی سایت‌های طراحی شده با این فریم ورک بیشتر شود و می‌توانید مستندات بیشتری را در این فریم ورک داشته باشید.

امنیت بالای فریم ورک لاراول

یکی از مهمترین دغدغه‌های برنامه نویسان وب و اپلیکیشن‌ها همواره امنیت بوده است، ایمن کردن اپلیکیشن‌ها کاری بسیار سخت می‌باشد که به سادگی ممکن نیست و برای آن باید زحمت بسیار زیادی را کشید. یکی از مهمترین ویژگی‌ها و مزایای استفاده از فریم ورک لاراول این است که امنیت بالایی را برای کاربران خود فراهم کرده است چرا که در فریم ورک لاراول از الگوریتم Bcrypt hashing استفاده می‌شود که یک فضای ایمن را برای برنامه نویسی شما فراهم می‌کند. در این الگوریتم متن‌ها و محتوای شما هیچگاه به صورت عادی در دیتابیس ذخیره نمی‌شوند، یکی دیگر از مزیت‌های لاراول این است که با استفاده از تگ هایی همچون <script> باعث می‌شود از نفوذ کاربران جلوگیری می‌کند.

استفاده از Migration در دیتابیس

یکی از بهترین ویژگی‌های فریم ورک لاراول استفاده از Migration در دیتابیس می‌باشد، با استفاده از این مکانیسم شما می‌توانید همواره دیتابیس خود را در بین ماشین‌های توسعه همگام سازی کنید. یکی از مزیت‌های بسیار عالی این سیستم این است که شما بعد از ساعت‌ها کار کردن تغییرات بسیار زیادی را بر روی دیتابیس خود ایجاد می‌کنید و استفاده از MySQL گزینه مناسبی برای همگام سازی اطلاعات در دیتابیس نمی‌باشد، به همین علت می‌توانید با استفاده از مکانیسم Migration به راحتی اطلاعات خود را همگام سازی کنید. بی شک این عامل را میتوان جزو مهمترین عواملی دانست که باعث انتخاب لاراول به عنوان فریم ورک اول 2017 شده است، شما با استفاده از این سیستم می‌توانید به راحتی توسط دستورهای Artisan تغییرات مورد نظر خود را اعمال کنید.

موتور قالب بندی Blade

یکی از ویژگی‌های بصری فوق العاده فریم ورک لاراول که باعث شده است لاراول فریم ورک اول 2017 شود موتور قالب بندی Blade  می باشد، به وسیله این سیستم می‌توانید از کدهای پی اچ پی و اچ تی ام ال به شکل بهینه‌تری استفاده کنید. بسیاری از طراحان وب سایت‌ها این مشکل را همواره با موتورهای قالب بندی داشته اند و به دنبال راه حلی برای حل این مشکل بوده اند که با اضافه شدن این موتور قالب بندی به فریم ورک لاراول این مشکل تا حد بسیار زیادی برای طراحان سایت حل شده است. یکی از مهمترین کاربردهای این موتور قالب بندی این است که فرض کنید می‌خواهید در صورت درست بودن شرطی یک کتابخانه را به کدهای خود اضافه کنید و در صورت غلط بودن یک کتابخانه دیگر را، این کار را به راحتی می‌توانید با استفاده از این موتور قالب بندی انجام دهید.

منابع آموزشی فوق العاده فریم ورک لاراول

یکی دیگر از عواملی که باعث شده است لاراول بهترین فریم ورک 2017 باشد این است که فریم ورک لاراول دارای منابع آموزشی بسیار غنی است که باعث شده است یادگیری آن برای طراحان سایت آسان‌تر شود، این امکان را شما در کمتر فریم ورکی مشاهده می‌کنید و معمولا برای یادگیری فریم ورک‌ها نیاز به سختی بسیار زیادی است. یکی از بهترین سایت هایی که در زمینه آموزش فریم ورک لاراول فعالیت دارد سایت Laracast می‌باشد که ویدیوهای آموزشی فوق العاده ای را هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی در اختیار کاربران قرار داده است که طراحان سایت بتوانند با مشاهده این ویدیوها به سادگی فریم ورک لاراول را فرا بگیرند.

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
ارسال دیدگاه
خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :

 

نظرات کاربران

afshinirani

خیلی ممنون. با تشکر