دانلود کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی پایتون

  ‏سطح ساده
‏  3 دقیقه
۰۵ تیر ۱۴۰۰
دانلود کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی پایتون

اخیرا افراد زیادی به یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون علاقه‌مند شده‌اند و دلایل خوبی هم دارند. پایتون با داشتن یک جامعه رو به رشد در زمینه‌های علم داده، یادگیری ماشین، هوش مصنوعی، توسعه وب و موارد دیگر، دسترسی ما را دنیای برنامه نویسی باز می‌کند. بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا از این زبان استفاده می‌کنند و همواره تقاضا برای همکاری با برنامه نویسان پایتون چه در ایران و چه در کشورهای دیگر، رو به افزایش است. این موضوع باعث شد تا ما کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی پایتون را گردآوری کنیم تا در پیمودن این مسیر شما عزیزان را راهنمایی کنیم. در ادامه این کتاب را به شما معرفی خواهیم کرد.

فهرست محتوای این مقاله

سرفصل‌های کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی پایتون

مطالب پوشش داده شده در کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی نویسی پایتون عبارتند از:

  • چرا پایتون را انتخاب کنم؟
  • منابع یادگیری پایتون
  • موضوعات مهم در پایتون
  • یادگیری مبانی و دستور (SYNTAX) زبان پایتون
  • یادگیری مفاهیم شی گرایی، ساختارهای داده و مباحث کاربردی پایتون
  • فریمورک‌های پایتون برای توسعه‌ی وب
  • ساخت برنامه‌های دسکتاپ با پایتون
  • تحلیل داده‌ها با پایتون
  • یادگیری ماشین با پایتون
  • ساخت پروژه‌ی پایتون

کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی نویسی پایتون مناسب برای چه افرادیست؟

این کتاب برای تمامی افرادی که به یادگیری برنامه نویسی پایتون علاقه‌مند هستند اما نمی‌دانند که برای قدم گذاشتن در این حرفه باید چه مباحثی را بیاموزند، مناسب است. شما با مطالعه این کتاب در مسیر استاندارد یادگیری برنامه نویسی پایتون قرار می‌گیرید. در صورتی که اگر در ابتدای راه، مسیر صحیح را نشناسید، در ادامه با درگیر شدن با مباحث سنگینی که یادگیری آن‌ها لزومی ندارد، انرژی خود را از دست می‌دهید و آن را در نیمه رها می‌کنید. پس این کتاب را به هیچ وجه از دست ندهید.

توجه داشته باشید که در این کتاب، برنامه نویسی پایتون آموزش داده نمی‌شود؛ بلکه به موارد لازم برای ورود به این حوزه و مسیر صحیح یادگیری پرداخته می‌شود.

چرا برنامه نویسی پایتون را یاد بگیریم؟

دلیل اصلی این که پایتون یک انتخاب عالی برای مبتدیان است، سادگی ذاتی آن است. درک کدهای پایتون بسیار آسان است چراکه سینتکس آن شبیه زبان انگلیسی است. به طور کلی، یادگیری پایتون نسبت به هر زبان دیگری، به زمان کوتاه‌تری نیاز دارد. علاوه بر این، پایتون برای هر حوزه و کاربردی، کتابخانه مخصوصی دارد و به راحتی می‌توانید با کمک مستندات مربوط به هر کدام، از آن‌ها استفاده کنید.

به منحنی رشد سوالات پرسیده شده با موضوع پایتون در وب سایت Stackoverflow (انجمن پرسش و پاسخ برنامه‌نویسان سراسر جهان) نگاه کنید:

نمودار رشد پایتون

با توجه به کاربردهای پایتون در بسیاری از صنایع و اپلیکیشن‌ها و اخیراً استفاده انفجاری از آن در علم داده، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، این زبان در مسیر یک رشد بزرگ قرار دارد.

Stackoverflow با آنالیز تعداد بازدیدکنندگان در مقابل سوالات مربوط به یک موضوع خاص، پایتون را به عنوان سریع‌الرشدترین زبان اصلی برنامه نویسی معرفی کرده است.

اگر قصد دارید یادگیری زبان پایتون را هر چه سریع‌تر شروع کنید، کتاب نقشه راه یادگیری برنامه نویسی پایتون را از دست ندهید!

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده نازنین گودرزی
زندگی پر از زیبایی است، به آن توجه کن، به زنبور عسل، به کودک کوچک و چهره های خندان دقت کن، باران را نفس بکش و باد را احساس کن، زندگی ات را زندگی کن و برای رویاهایت مبارزه کن.
ارسال دیدگاه
خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :

 

نظرات کاربران

مهدی

عالی ! سپاس

meysam

سلام
وقتی نام و ایمیل را واررد میکنیم و دریافت را می زنیم پیام میده که ایمیلتونو چک کنین ولی چیزی نفرستاده.

نازنین کریمی مقدم

درود. بررسی کنید تو پوشه اسپم رفته یا خیر؟
اگر پیدا نشد بفرمایید لینکش رو براتون قرار بدم.

احمدی

متأسفانه در ورود ایمیل فیلترگذاری نامناسبی شده
و اجازه ورود ایمیل را نمیدهد

نازنین کریمی مقدم

سلام.
من هفته قبل مشکلتون رو ارجاع دادم. هنوز نمیتونید ایمیل تون رو وارد کنید؟

پژمان آزاد

سپاس از زحمات شما.
Big Like

amin

عالی

ما در سون لرن با محدودسازی دسترسی آزاد به اینترنت مخالفیم     اطلاعات بیشتر