کامنت ها در HTML5

این تاپیک 0 پاسخ و 1 مشارکت کننده دارد . آخرین آپدیت توسط :  سارا دولوپر ،‏ 1 سال و 3 ماه پیش .

۵۱۶ visibility
نویسنده پست
یکشنبه ، ۳ تیر ۱۳۹۷     ۷:۱۶ ق.ظ #


سارا دولوپر

Subscriber
0 پست1 تاپیک

<!–   –>

اگر بخواهید یادداشت هایی به فایل کد خود اضافه کنید، که در مرورگر پس از اجرای کد قابل مشاهده نباشد، می توانید از کامنت استفاده کنید. نحوه نوشتن کامنت را در زیر مشاهده می کنید:

<!-- comment goes here -->

کامنت نوشتن در کدها، ایده خوبی است زیرا زمانی که دوباره به کدها مراجعه می کنید، می توانید به راحتی متوجه کارهایی که قبلاً انجام داده اید، شوید. یا اینکه اگر شخص دیگری به کدها نگاه کند، راحت تر می تواند آن ها را بفهمد.

این کامنت ها هرچند در صفحه مرورگر قابل مشاهده نیستند، اما اگر شخصی source code صفحه را باز کند، می تواند آن ها را ببیند. در یک صفحه طولانی، اغلب کامنت های مورد استفاده برای نشان دادن جاهایی که بخش های صفحه شروع شده یا پایان می یابند، به کار می روند.

کامنت ها می توانند در اطراف بلوک های کد نیز استفاده شده تا نمایش کد در مرورگر را متوقف نمایند. در مثال پائین لینک ایمیل بصورت کامنت درآمده است:

<!-- start of introduction -->

 <h1>Current Exhibitions</h1>

 <h2>Olafur Eliasson</h2>

 <!-- end of introduction -->

 <!-- start of main text -->

 <p>Olafur Eliasson was born in Copenhagen, Denmark in 1967 to Icelandic parents. </p>

 <p>He is known for sculptures and large-scale installation art employing elemental materials such as light, water, and air temperature to enhance the viewer's experience. </p>

 <!-- end of main text -->

 <!-- <a rel="nofollow" href="mailto:info@example.org">Contact</a>

 -->

در تصویر زیر مشاهده می کنید، بخش هایی از کد که به صورت کامنت نوشته شده اند، در صفحه مرورگر قابل مشاهده نیستند:

همانطور که بیان شد در سورس کد، کامنت ها دیده می شوند:
DOCTYPES
در هنگام شروع کدنویسی به منظور طراحی سایت، نوشتن تگ <!doctype html> در ابتدای فایل html یک اعلامیه راهنما برای مرورگر است که نشان دهنده نسخه پنجم از HTML می باشد. و در واقع به مرورگر کمک می کند استاندارد صحیح را برای صفحه وب اعمال کرده و یک صفحه را به درستی ارائه دهد. به محل قرارگیری آن در کدها دقت کنید:

<!DOCTYPE html>

<html>

<head>

<title>espinas</title>

</head>

<body>

<p> Espinas web </p>

</body>

</html>

ویژگی id
هر المان در HTML می تواند ویژگی id را داشته باشد. این ویژگی برای شناسایی آن عنصر از سایر عناصر صفحه به کار می رود. مقدار آن باید با یک حرف یا خط زیر شروع شود (از عدد یا سایر کاراکترها نمی توان به عنوان کاراکتر شروع استفاده کرد). به یاد داشته باشید که هیچ دو عنصر در HTML نباید از شناسه id مشابه استفاده کنند.

پست 1 تا 1 (از مجموع 1 پست)

برای پاسخ دادن به این تاپیک باید وارد سایت شوید .