تخفیف ویژه

معرفی کتاب طراحی ساده و کارآمد برای طراحان رابط کاربری

  ‏سطح ساده
‏  4 دقیقه
۰۷ فروردین ۱۴۰۰
معرفی کتاب طراحی ساده و کارآمد برای طراحان رابط کاربری

کتاب Simple and Usable Web, Mobile, and Interaction Design، عظمت ساده بودن را به ما یادآوری می‌کند همان‌طور که استیو جابز هم عاشق سادگی بود و تاکید زیادی بر روی ساده نگه‌داشتن محصولات اپل داشت. ساده بودن پیچیده‌تر از چیزیست که تصور می‌کنیم و برای همین تسلط طراحان رابط کاربری بر اصول حفظ سادگی در نرم‌افزار بسیار مهم است. در این مطلب همراه ما باشید تا به کمک این کتاب فوق‌العاده اهمیت حفظ سادگی در نرم‌افزار را کمی بررسی کنیم.

فهرست محتوای این مقاله

مشخصات کتاب طراحی ساده و کارآمد

این کتاب 200 صفحه‌ای در سال 2010 توسط گیلز کولبرن (Giles Colborne) نگارش و چاپ شده است. گیلز کولبرن بیش از 20 سال است که در حوزه طراحی انسان محور فعالیت می‌کند و با تعدادی از بهترین کمپانی‌های دنیا همکاری داشته است. او با چاپ این کتاب تصمیم داشت بر لزوم حفط سادگی که یکی از مهم‌ترین اصول طراحی است تاکید کند.

خلاصه کتاب طراحی ساده و کارآمد

کتاب Simple and Usable Web, Mobile, and Interaction Design به اهمیت حفظ سادگی در طراحی می‌پردازد زیرا این مهم‌ترین اولویت کاربران هنگام استفاده از محصولات ما است. یکی از تصورات اشتباه به‌خصوص در بین طراحان جوان این است که خلاقیت را متضاد سادگی می‌دانند و ممکن است ساعت‌های زیادی از وقت خود را صرف طراحی یک دکمه متفاوت و زیبا کنند. در این کتاب می‌آموزیم که زیبایی در خدمت سادگی است زیرا کاربر چنین می‌پسندد و بر در اصل مهم یعنی:

  • راهکارهای حفظ سادگی در نرم‌افزار
  • شناخت کاربران و تمرکز بر طراحی انسان محور

اشاره می‌کند. باید ویژگی‌های موردنیاز کاربران را بشناسید و با حذف، جابجایی و یا تغییر عناصر طراحی استفاده از محصول را بهینه و ساده کنید.

سعی کنید نمونه‌های موفق طراحی ببینید، رقبای کسب‌وکار خود را بررسی کنید و شناخت بسیار خوبی از کاربران محصولات خود داشته باشید. واقعیت این است که هرچه میزان استفاده مردم از سایت و اپلیکیشن‌ها افزایش پیدا می‌کند، آن‌ها بی‌حوصله‌تر نیز می‌شوند بنابراین سرعت ارائه خدمات اهمیت زیادی پیدا می‌کند که مسئولیت آن برعهده سادگی و استفاده راحت است.

کتاب Simple and Usable Design برای چه افرادی مناسب است؟

طراحان رابط کاربری که علاقه‌مند به یادگیری مهم‌ترین تکنیک‌های طراحی هستند.

طراحانی که در پی رهایی از وسواس‌های زیباشناختی و بهینه‌سازی طراحی‌های خود هستند.

برای کسانی که نمی‌دانند چگونه باید درباره اهمیت حفظ سادگی در طراحی با کارفرمای خود صحبت کرده و او را قانع کنند.

لطفا شما کتاب Simple and Usable Design را نخوانید اگر:

به طراحی رابط کاربری علاقه ندارید.

یک طراح حرفه‌ای هستید و مطمئنید که طراحی‌های شما بی‌نقص است.

چرا باید کتاب طراحی ساده و کارآمد را مطالعه کنیم؟

کتاب Simple and Usable Web, Mobile, and Interaction Design به ما یاد می‌دهد که یکی از ارکان خلاقیت، طراحی محصولات مطابق با چیزی‌ست که کاربر انتظار دارد تا ما را بر رقبا ترجیح دهد. از آنجا که تنوع محصولات و خدمات هر محصول پیچیدگی‌های زیادی دارد، طراحان رابط کاربری می‌توانند به‌تنهایی نقطه قوت یا ضعف یک محصول باشند.

در این مقاله به معرفی یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌های حوزه رابط کاربری پرداختیم و درون مایه اصلی و مشخصات آن را بررسی کردیم.

به‌نظر شما امروزه طراحی رابط کاربری تا چه حد بر رفتار مشتریان به‌ویژه در سایت‌های فروشگاهی تاثیر دارد؟ خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات خود را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دید؟
نویسنده ریحانه یزدانی
شاید به ساخت یک اثر هنری فکر کنیم و یا بخواهیم بلندترین قله ها را فتح کنیم؛ ما هنوز نمی دانیم از زندگی چه چیزی را بیشتر از همه می خواهیم. پس هر کاری که از دستتان بر می آید برای زندگی انجام دهید و سرانجام قلب تان، این انتخاب بزرگ را انجام خواهد داد...
ارسال دیدگاه
خوشحال میشیم دیدگاه و یا تجربیات خودتون رو با ما در میون بذارید :

 

نظرات کاربران

هادی خلیلی

سلام مطالب زیاد و خوبی دارید تشکر

ما در سون لرن با محدودسازی دسترسی آزاد به اینترنت مخالفیم     اطلاعات بیشتر