آموزش لاراول

برای ثبت نام در به روز ترین نسخه از آموزش های برنامه نویسی به آکادمی سون لرن مراجعه کنید.
مشاهده و ثبت نام در جدیدترین نسخه آموزش

لاراول چیست ؟

لاراول فریم ورکی مبتنی بر معماری MVC است که به صورت رایگان و متن باز ارائه شده است. این فریم‌ ورک امکانات هوشمندی در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد و برنامه‌ نویسی را برای آن ها لذت بخش تر می‌کند. آموزش لاراول برای برنامه نویسانی که با زبان PHP آشنایی دارند، بسیار آسان خواهد بود.

این فریم ورک در بین سایر فریم ورک های PHP از امنیت و سرعت توسعه بیشتری برخوردار است. از طریق لاراول شما قادر خواهید بود بدون اینکه تغییری در کدهای اصلی ایجاد کنید، عملکرد بسیاری از بخش ها را تغییر دهید. لاراول کتابخانه های بسیار متنوعی دارد و از اغلب کتابخانه های فریم ورک سیمفونی نیز استفاده می کند. همچنین این فریم ورک سرویس های مختلفی را برای برنامه نویسان ارائه می دهد. به عنوان مثال سرویس هایی همچون تأیید هویت، دسترسی‌های کاربران، کنسول Artisan، پرداخت و صورتحساب، کش، مجموعه‌ها و ... تنها گوشه ای از سرویس هایی است که این فریم ورک در اختیار برنامه نویسان قرار می دهد.

پیش نیازهای آموزش لاراول

 • آشنایی با HTML و CSS
 • آشنایی با PHP
 • آشنایی با دیتابیس
 • آشنایی با شی گرایی (OOP)
 • آشنایی با معماری MVC
 • آشنایی با دستورات خط فرمان
 • آشنایی با Composer

چرا آموزش لاراول سون لرن را بخریم ؟

 • یادگیری لاراول و بروز رسانی آسان فریم ورک لاراول
 • آسان‏ سازی کارهای معمول در روند برنامه ‎نویسی نظیر احراز هویت، روتینگ، جلسات و کَش
 • راه ‎اندازی سریع و آسان محیط‎ ها و روابط چندگانه
 • بهره ‎گیری از ریموت کامپوننت
 • محدود‎کردن Eloquent با دستورات ساده
 • بهبود سرعت و افزایش ۱۰۰ درصدی سرعت مسیرها
 • دلپذیر کردن فرآیند توسعه برای توسعه ‎دهندگان بدون به خطر انداختن قابلیت‎های برنامه
 • استفاده از شیوه استاندارد Bundle در  نسخه ‎های اولیه و استفاده از پکیج ‎ها در نسخه جدید
 • اجرای آزمایش‎ های واحد متعدد با دستورات بسیار ساده
 • دسترسی ساده به دیتابیس و سهولت در تغییر وکنترل کدها و بروز رسانی و توسعه برنامه ‎ها
 • استفاده از موتور تپملیت Blade

سرفصل های آموزش لاراول سون لرن

آموزش آماده سازی محیط کار در لاراول

در این قسمت مقدمات و محیط برنامه نویسی برای شروع آموزش لاراول را پیاده سازی میکنیم

مقدمه ای بر شی گرایی ( تفاوت کدنویسی رویه ای و شی گرا) در لاراول

در این جلسه در مورد شی گرایی و موارد اون صحبت می کنیم. در ابتدای جلسه در مورد visibility خاصیت ها و نحوه استفاده اونها صحبت می کنیم. در ادامه به ارث بری و کاربرد های اون در برنامه های بزرگ می پردازیم و در نهایت مبحث interface ها رو آموزش میدیم تا برای کلاس ها قراردادهایی رو پیاده سازی کنیم که باید از این قرارداد ها پیروی کامل بکنند.

مقدمه ای بر شی گرایی ( کلاس، ارث بری و interface ) در لاراول

در این جلسه در مورد شی گرایی و موارد اون صحبت می کنیم. در ابتدای جلسه در مورد visibility خاصیت ها و نحوه استفاده اونها صحبت می کنیم. در ادامه به ارث بری و کاربرد های اون در برنامه های بزرگ می پردازیم و در نهایت مبحث interface ها رو آموزش میدیم تا برای کلاس ها قراردادهایی رو پیاده سازی کنیم که باید از این قرارداد ها پیروی کامل بکنند.

مقدمه ای بر شی گرایی (بخش سوم و آخر - static و abstract و trait ) در لاراول

در این جلسه در مورد کلاس های abstract و استفاده اونها و هم چنین تفاوت اونها با interface ها صحبت می کنیم. در ادامه در مورد فیلد ها و متدهای static صحبت می کنیم و در انتها trait ها رو بررسی می کنیم.

آموزش بررسی ساختار laravel و migration ها در لاراول

در این جلسه ساختار دایرکتوری های پروژه ای که با laravel ایجاد شده رو بررسی میکنیم . در ادامه به بحث migration ها و کاربرد آنها در مدیریت جدول های دیتابیس می پردازیم

آموزش آشنایی با Routing فریمورک Laravel در لاراول

در برنامه های وب اپلیکیشن یه قسمتی وجود داره برای کنترل و هدایت درخواست های کاربران که بهش میگن مسیر یابی . این مسیر یابی در واقع آدرس هایی رو تعریف میکنه که کاربر میتونه از اونها اطلاعات بخونه یا اطلاعات بفرسته. لاراول هم به عنوان یک فریمورک پیشرفته از یک سیستم routing قوی و ساده استفاده می کنه که در این جلسه کامل به اون می پردازیم

آموزش آشنایی با Blade و مدیریت فایل های View در لاراول

طراحی برنامه های تحت وب  یکی از مهم ترین بخش های برنامه view ها هستند. view ها بخش خروجی سایت و مواردی که کاربر نهایی می بینه رو هندل میکنه. از بخش پنل کاربری و مدیریت گرفته تا بخش خروجی اصلی سایت که اطلاعات در اونجا نمایش داده میشه. در این جلسه با استفاده از موتور قالب Blade این قسمت از برنامه رو مدیریت می کنیم.

فضاهای نام در controller ها در لاراول

 controller ها وظیفه اصلی مدیریت درخواست ها رو بر عهده دارند و این درخواست ها در بخش های مدیریت و سمت کاربر باید به صورت جداگانه پیاده سازی بشه. در این جلسه قصد داریم این نوع پیاده سازی رو آموزش بدیم تا کدهای بهتری رو برای کنترلر ها داشته باشیم.

Model و ذخیره سازی اطلاعات در لاراول

برای ذخیره سازی داده ها در جدول های دیتابیس از model ها می شود که وظیفه برقراری ارتباط با دیتابیس و مدیریت تراکنش ها و کوئری ها را بر عهده دارند. در لاراول مدل ها توسط کلاس های خاصی تعریف شده که متد ها و ویژگی های خاصی دارند که در این جلسه بررسی می شوند.

آموزش اعتبار سنجی داده های فرم در لاراول

اعتبار سنجی داده های فرم ها همیشه از دغدغه های توسعه دهندگان وب بوده و دردسر های خودش رو داشته. فریمورک های پیشرفته مثل laravel به راحتی این موارد رو هندل می کنن. در این جلسه با بحث اعتبار سنجی فرم های لاراول آشنا می شیم و موارد مختلف اون رو بررسی می کنیم.

آموزش اعتبارسنجی با Form Request و نمایش لیست داده ها در لاراول

در بحث اعتبار سنجی داده ها در جلسه قبل با استفاده از متد validation در کنترلر این کارو انجام دادیم و در این جلسه با FromRequest ها آشنا میشیم که کدهای اعتبار سنجی رو از بخش کنترلر ها جدا میکنه و هم چنین قابلیت استفاده مجدد در بخش های دیگه رو بهمون میده.

آموزش پیاده سازی operation های لیست کاربران در لاراول

 در نمایش لیست کاربران به یک سری عملیات ها نیاز داریم که برای هر کاربر به صورت جداگانه اتفاق میفته. حذف کردن و ویرایش و ... نمونه هایی از این عملیات ها هستند. در این جلسه در این مورد صحبت می کنیم و عملیات هایی رو در بخش لیست کاربران پیاده سازی می کنیم.

آموزش ویرایش کاربر و اعتبار سنجی آن در لاراول

در ادامه جلسی قبلی در مورد اضافه کردن عملیات هایی به لیست کاربران قصد داریم بخش ویرایش کاربر رو تکمیل کنیم. در این جلسه مواردی رو برای به روز رسانی کلمه عبور خواهیم گفت و هم چنین اعتبار سنجی فرم ویرایش کاربر رو هم آموزش میدیم.

آموزش لیست فایل ها در لاراول

در این جلسه قصد داریم لیست فایل ها در بخش مدیریت رو نمایش بدیم. نمایش اطلاعات بخش های مختلف در بخش ادمین به صورت روتین انجام میشه. در ادامه هم فرم اضافه کردن فایل جدید رو خواهیم داشت که نکات تکمیلی اون در جلسه بعدی مطرح میشه.

آموزش ذخیره سازی فایل در لاراول

 ذخیره سازی فایل های و هندل کردن اونها همیشه یکی از مهمترین بخش های در برنامه های وب بوده. در این جلسه قصد داریم ببنیم لاراول برای این مورد چه امکاناتی در اختیار ما قرار میده.

آموزش پیاده سازی طرح های اشتراکی در لاراول

در این جلسه قصد داریم تا بخش طرح های اشتراکی برای خرید و دانلود فایل ها رو پیاده سازی کنیم. بخش های مختلف شامل لیست طرح ها و اضافه و حذف کردن  طرح ها در این بخش پیاده سازی میشه.

آموزش آشنایی با رابطه های چند به چند و پیاده سازی پکیج های فایل در لاراول

علاوه بر بحث طراحی های اشتراکی برای فروش فایل از طرح پکیج های فایل هم استفاده می کنیم. در این جلسه در مورد پیاده سازی بخش پکیج ها و هم چنین رابطه های چند به چند (پکیج و فایل) صحبت خواهیم کرد.

آموزش ذخیره سازی اطلاعات فایل ها برای پکیج در لاراول

در این جلسه قصد داریم اطلاعات مرتبط با پکیج ها و فایل ها در جدول مربوطه که در جلسه قبل ایجاد کردیم ذخیره کنیم. روش دریافت اطلاعات مرتبط با متدهای مربوطه و آشنایی با متدها attach , detach و symc رو در ایم جلسه آموزش خواهیم داد.

آموزش پیاده سازی payments در لاراول

پرداخت های وب سایت ها همیشه یکی از مسائلی هستش که توسعه دهنده گان باهاش روبرو هستند . در این جلسه قصد داریم این سیستم رو در لاراول پیاده سازی کنیم البته این بخش مربوط به بحث ذخیره سازی اطلاعات پرداخت ها هستش و در قسمت های آینده بخش درگاه های بانکی مورد بررسی قرار میگیره.

آموزش پیاده سازی پکیج های خریداری شده کاربر در لاراول

در ادامه جلسه قبل که در مورد بحث پرداخت ها و سیستم خرید طرح ها دانلود فایل صحبت کردیم در این جلسه در مورد خریداری پیکج های فایل و نحوه پیاده سازی سیستم آن و برای کاربران صحبت خواهیم کرد.

لیست پکیج های کاربر و بررسی دیتابیس دسته بندی ها در لاراول

در این جلسه قصد داریم لیست پکیج های کاربر رو در یک صفحه جدید به صورت لیست نمایش بدیم در این صفحه اطلاعات پکیج خریداری شده به همراه قیمت و تاریخ پرداخت رو نمایش میدیم.

آموزش پیاده سازی دسته بندی های با Many To Many Polymorphic Relations در لاراول

 پیاده سازی مواردی که برای entity های مختلف یکسان محسوب میشن همیشه دارای دردسر های خاصی هستش، دسته بندی ها و تگ های جز این مورارد هستند که نیاز دارند تا به روش خاصی پیاده سازی بشن. در این جلسه در این مورد صحبت خواهیم کرد.

آموزش مدیریت دسته بندی ها در لاراول

در جلسه قبلی بخش دسته بندی ها رو با استفاده از polymorphic relation پیاده سازی کردیم و در این جلسه دسته بندی ها رو در بخش مدیریت سایت پیاده سازی می کنیم.

آموزش استفاده از select2 برای دسته بندی ها در لاراول

در جلسه قبلی بخش دسته بندی ها رو با استفاده از polymorphic relation پیاده سازی کردیم و بخش مدیریت رو هم ایجاد کردیم و در این جلسه قصد داریم با پلاگین جی کوئری select2 دسته بندی ها رو در بخش ایجاد و نمایش پکیج نمایش بدیم.

آموزش مدیریت فایل های css و js با gulp در لاراول

مدیریت فایل های استاتیک شامل کدهای css و js وب سایت همیشه یکی از دغدغه ها در بحث طراحی سایت بوده. در این جلسه با استفاده از gulp  می تونیم مدیریت راحتتری در کدهای سمت کاربر داشته باشیم.

آموزش طراحی بخش خروجی وب سایت - نمایش فایل ها و پکیج ها در لاراول

در این جلسه قصد داریم صفحات اصلی وب سایت رو برای نمایش کاربر طراحی کنیم. در این جلسه صفحه اول رو پیاده سازی می کنیم و فایل ها و پکیج ها رو در اون نمایش می دهیم

آموزش نمایش اطلاعات فایل در خروجی وب سایت در لاراول

پیاده سازی بخش اطلاعات کامل تک فایل. در این صفحه قرار اطلاعات فایل مورد نظر مشاهده بشه و در صورتی که کاربر اشتراک دانلود داشته باشه بتونه اونو رو دانلود کنه.

آموزش ایجاد صفحه نمایش طرح های اشتراکی در لاراول

در جلسه قبل بخش نمایش جزئیات فایل رو پیاده سازی کردیم. در این جلسه برای ثبت نام کاربر در طرح اشتراکی صفحه نمایش لیست طرح ها رو پیاده سازی می کنیم.

آموزش ثبت نام کاربر در طرح اشتراکی در لاراول

بخش ثبت نام کاربر در سیستم اشتراکی رو بنویسیم و کاربر بتونه بر اساس طرحی که انتخاب کرده در سیستم subscribe بشه.

آموزش محدودیت دانلود فایل ها بر اساس طرح اشتراکی در لاراول

پیاده سازی بخش دانلود فایل ها و ایجاد محدودیت های لازم بر اساس طرح های اشتراکی.

آموزش پیاده سازی سیستم ثبت نام و ورود در لاراول

پیاده سازی ثبت نام و ورود در وب سایت با استفاده از ابزار های لاراول.

آموزش آشنایی با Guard و Middleware و پیاده سازی دسترسی مدیریت در لاراول

با پیاده سازی بحث Guard و Middleware و آشنایی با کاربرد آنها. هم چنین در این جلسه یک Middleware برای محدودیت دسترسی به بخش ادمین سایت پیاده سازی می کنیم.

آموزش پیاده سازی درخواست های Ajax در لاراول

با استفاده از Ajax و نحوه پیاده سازی اون در فریمورک لاراول . برای این جلسه قصد داریم تا بخش ارسال گزارش خرابی فایل رو توسط درخواست های Ajax پیاده سازی کنیم.

آموزش آشنایی با Event ها و Listener ها و پیاده سازی آنها در لاراول

 آشنایی با رویداد ها و نحوه پیاده سازی و استفاده از آنها. رویداد ها اتفاقاتی هستند که در برنامه تحت وب ما رخ می دهند و ما قصد داریم در موقع رخ دادن این اتفاق های خاص کارهای خاصی انجام دهیم.

آموزش آشنایی با Queue ها و کاربرد آن در لاراول

خیلی از مواقع در برنامه های تحت وب کارهایی پیش میاد که زمان بر هستند و این کارها ممکنه باعث کندی برنامه ی ما بشه. در این موارد Queue ها کار ما رو راحتتر میکنه.

آموزش آشنایی با Mail و ارسال ایمیل برای خرید طرح در لاراول

. خیلی از مواقع در برنامه های تحت وب کارهایی پیش میاد که زمان بر هستند و این کارها ممکنه باعث کندی برنامه ی ما بشه. در این موارد Queue ها کار ما رو راحتتر میکنه.

آموزش بررسی expire شدن طرح خریداری شده و نمایش لیست فایل های یک پکیج در لاراول

در این جلسه در مورد expire شدن طرح های خریداری شده کاربر و هم چنین نمایش لیست فایل های یک پکیج و قابلیت دانلود مستقیم و دانلود غیر مستقیم اونها صحبت خواهیم کرد.

آموزش نمایش دسته بندی ها و فایل های و پکیج های آن + محبوب ترین فایل ها بر اساس تعداد دانلود در لاراول

در این جلسه در مورد نمایش فایل ها و پکیج های یک دسته بندی صحبت می کنیم و هم چنین ابزارکی برای نمایش محبوب ترین فایل ها بر اساس دانلود ایجاد خواهیم کرد.

آموزش نمایش آمار تعداد دانلود های فایل های به صورت روزانه با استفاده از Chartjs در لاراول

ایجاد نمودار و نمایش داده ها با آن یکی از مواردی هست که در اکثر اپلیکیشن های وب مورد نیاز هست. در این جلسه در این مورد صحبت می کنیم و تعداد دانلود ها بر اساس روز را در قالب نمودار نشان خواهیم داد.

آموزش استفاده از session و cookie در لاراول

در این جلسه در مورد کاربرد سشن و کوکی در لاراول صحبت می کنیم و توضیح خواهیم داد به چه روش هایی میشه به سشن و کوکی دسترسی پیدا کرد.

آموزش نصب پکیج های لازم برای کدنویسی در لاراول

در این جلسه در مورد نصب پکیج های ضروری برای توسعه لاراول صحبت می کنیم.

آموزش پیاده سازی درگاه پرداخت آنلاین - بخش اول  در لاراول

در این جلسه پیاده سازی درگاه آنلاین در فریمورک لاراول صحبت خواهیم کرد و از درگاه آنلاین بانک ملت استفاده خواهیم کرد.

آموزش پیاده سازی وب سرویس Rest در لاراول

در این جلسه در مورد امکانات لاراول برای پیاده سازی وب سرویس های Rest که با فرمت json داده ها رو منتقل می کنن صحبت می کنیم.

آموزش استفاده از Json Web Token در پیاده سازی وب سرویس ها در لاراول

 بحث امنیت و دسترسی به منابع یک وب سرویس همیشه دغدغه برنامه نویسان بوده، در این جلسه در مورد json web token برای پیاده سازی token در وب سرویس ها صحبت می کنیم.

آموزش آماده سازی سرور VPS و پیاده سازی لاراول بر روی آن در لاراول

در جلسه آخر دوره مجازی لاراول در مورد پیاده سازی برنامه بر روی یک سرور VPS صحبت خواهیم کرد.

برای ثبت نام در به روز ترین نسخه از آموزش های برنامه نویسی به آکادمی سون لرن مراجعه کنید.
مشاهده و ثبت نام در جدیدترین نسخه آموزش

نظر دانشجویان دوره های سون لرن

جناب آقای صالحی هم مدرس و هم انسان خوبی هستن و در تمامی دوره هایی که داشتن بسیار مناسب پاسخگوی سوالات و ... بودند

حمیدرضا کریمی

با سلام و عرض ادب خیلی عالی و جامع بود استاد دلسوزانه و با حوصله توضیح می دادند خیلی آموزش ها ی جامع و مفیدی بود بنده هیچ نقصی رو ندیدم در آموزش ها تون مجکر از زحمات تون

reza sani!