آخرین فرصت برای تهیه دوره با قیمت سابق و حتی ۳۰٪ تخفیف😮 تغییراتی در ساختار دوره‌ها و افزایش قیمت در راه است 👇
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت

وبینار ارتباط بین DevOps و Agile

طول دوره ۱ ساعت آموزش
پشتیبانی در جامعه برنامه‌نویسی
مسیح امید
مدرس: مسیح امید
وبینار ارتباط بین DevOps و Agile به جامعه متخصصین سون‌لرن بپیوندید...

آشنایی با دوره وبینار ارتباط بین DevOps و Agile

Agile چیست؟

درحالی که دواپس نوعی سبک تعاملی بین تیم‌های مختلف است، متدولوژی چابک (Agile) نوعی راهکار متمرکز بر توسعه نرم‌افزار است که تیم توسعه از آن استفاده می‌کند. در این متدولوژی فرایند توسعه محصول به بخش‌های کوچکتر تقسیم شده و با کنترل انجام هر بخش و تست آن، محصول برای تست و توسعه نهایی آماده می‌شود. بنابراین شما با کمک Agile می‌توانید پروژه‌های پیچیده را مدیریت کرده و در نهایت یک نرم افزار تولید کنید.

اگر که با مفاهیم برنامه نویسی آشنا نیستی و قصد شرکت در وبینار ارتباط بین DevOps و Agile را داری ، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا در دوره آموزش برنامه نویسی از صفر لقمان آوند را شرکت کنی و بعد از آن مسیر یادگیری برنامه نویسی را به درستی انتخاب کنی.

 

DevOps چیست؟

اگر به چند سال قبل برگردیم، متوجه می‌شویم که بسیاری از شرکت‌های نرم‌افزاری برای توسعه فرایندهای خود، تیم‌های جداگانه‌ای تحت عنوان توسعه (Development) و عملیات (Operations) داشتند. هدف تیم توسعه ارتقای محصول و ویژگی‌های آن و هدف تیم عملیات کنترل و ارزیابی وضعیت محصولات بود و این موضوع باعث ایجاد چالش‌های ارتباطی بین این دو تیم می‌شد. برای حل این چالش‌ها، مفهومی به‌نام DevOps شکل گرفت تا با افزایش تعامل موثر، شکاف بین تیم‌ها را از بین برده و سرعت انجام کارها را افزایش دهد.

دواپس نوعی فرایند تولید نرم افزار است که بر همکاری و ارتباط میان تیم‌های توسعه نرم افزار و تیم‌ اجرایی تمرکز دارد. دواپس تلاش می‌کند تا ارتباط موثرتری بین تیم توسعه و تیم عملیات برقرار کرده و به‌دنبال راه حلی برای مدیریت ارتباطات کاری است تا فرایند انتشار نرم‌افزار را سریع و امن کند.

 

نگاهی کوتاه به CI/CD Pipeline

یکی از شیوه‌های متداول پیاده‌سازی فرایند توسعه نرم‌افزار در تیم‌های DevOps استفاده از پایپ لاین CI/CD است که به ما کمک می‌کند تغییرات کدها را به‌طور مداوم کنترل و ارزیابی کنیم. بیایید این سه مفهوم مهم را جداگانه بررسی کنیم:

پایپ لاین یا خط لوله، فرایندی متشکل از ماژول‌های ساخت، توسعه، تست و دیپلوی کردن کد است که هدف از آن کاهش خطای انسانی در فرایند توسعه نرم افزار، اتومات کردن فرایندها و کنترل و نظارت بر فرایند توسعه است.

CI یا (Continuous Integration) یا یکپارچه سازی مداوم، شامل اقداماتی‌ست که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند به صورت مداوم تغییرات کوچک را روی کدها پیاده‌سازی کرده و تغییرات مختلف را رصد کنند. این کار فرایند یکپارچه سازی کدها و تایید (Validation) را تسهیل می‌کند.

CD یا (Continuous Delivery) یا تحویل مداوم، شامل اقدماتی‌ست که پس از اتمام هر مرحله از CI انجام می‌شود تا کدها وارد فرایند تست شده و برای دپلوی شدن روی سرور آماده شوند. به کمک CD شما می‌توانید به‌روزترین نسخه نرم‌افزار را در هر زمان در اختیار کاربر نهایی قرار بدهید.

بنابراین اصطلاح CI/CD Pipeline به معنای استفاده از مجموعه قواعدی‌ست که به تیم توسعه کمک می‌کند کدها را به شکلی بهینه تغییر و توسعه داده و در سریع‌ترین زمان به کاربر نهایی برسانند. این متد در راستای روش‌های Agile است و به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا با اتومات کردن بسیاری از فرایندهای توسعه روی مواردی مانند کیفیت، امنیت کد و به‌روزرسانی‌ها تمرکز کنند.

در این وبینار جذاب قصد داریم علاوه‌بر آشنایی با این مفاهیم مهم، ارتباط بین Agile و DevOps را بررسی کرده و ببینیم که تیم‌های توسعه نرم‌افزار در بزرگ‌ترین کمپانی‌های دنیا، چه رویکردی را برای توسعه محصولات نرم‌افزاری خود انتخاب می‌کنند.

نمایش بیشتر
سرفصل‌های دوره
وبینار Agile and DevOps ۱ جلسه
  • جلسه اول ویدیوی وبینار ۵۶ دقیقه
نمایش بیشتر
با خیال راحت آموزش ببینید
ضمانت بازگشت وجه
ضمانت بازگشت وجه خرید و ثبت نام شما در دوره‌های بلندمدت سون لرن بدون ریسک مالی خواهد بود
آموزش مهارت محور
آموزش مهارت محور از مدرسین متخصص و با تجربه در بهترین شرکت‌های ایران مهارت مورد نیاز بازار کار را یاد می‌گیرید
رفع اشکالات و پشتیبانی فنی
جامعه برنامه نویسی فعال پشتیبانی و پاسخ به سوالات خود را در جامعه برنامه نویسی فعال سون لرن دریافت می‌کنید
ارزیابی فنی و رتبه بندی
ارزیابی فنی و امتیازدهی برای فعالیت‌ها و آزمون‌های خود، امتیازات مختلفی برای ارزیابی مهارت دریافت می‌کنید (از آذر 1402)
معرفی برترین‌ها به بازار کار
معرفی برترین‌ها به بازار کار دانشجویان فعالی که مستمر و منظم محتوای دوره‌ها را دنبال می‌کنند، در اولویت معرفی به بازار کار هستند
دسترسی دائمی و بدون محدودیت
دسترسی راحت و همیشگی شما بعد از تهیه دوره به محتوای دوره و آپدیت‌های محتوایی دسترسی خواهید داشت
نتایج دوره‌های متخصص

در ۱۷ سال اخیر بیش از ۳۵ هزار نفر در سون لرن به صورت تخصصی آموزش برنامه نویسی دیده اند و هزاران نفر از این عزیزان در شرکت‌های مختلف استخدام شده اند.

مهمترین عامل موفقیت دانشپذیرانی که موفق به استخدام و کسب درآمد پس از دوره‌های سون لرن بوده اند، نظم و استمرار در پیگیری محتوای دوره و انجام تمرین‌ها و چالش پذیری آن‌ها بوده است.

اسنپ دیجی کالا علی بابا تخفیفان کافه بازار ژاکت
+ ده‌ها شرکت مطرح دیگر
مدرس و منتورهای دوره
مسیح امید مسیح امید

ثبت‌نام در وبینار ارتباط بین DevOps و Agile

سرمایه‌گذاری روی مهارت‌هایتان، یک تصمیم هوشمندانه است!
زمان را از دست ندهید
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
0.099 ۶۹ هزار تومان
ثبت نام می‌کنم
کمپین reloaded شروع شد!
۰ ثانیه
۰ دقیقه
۰ ساعت
  • ۱ ساعت آموزش
  • پشتیبانی در جامعه برنامه‌نویسان
  • گارانتی بازگشت کامل وجه
  • با تدریس مسیح امید ،
  • آموزش منطبق بر نیاز بازار کار
30٪ تخفیف
در کنار شما هستیم مشاوره ثبت‌نام در دوره وبینار ارتباط بین DevOps و Agile