پیشنهاد های بوت استرپ برتر سال 2018

از زمانی که بوت استرپ (Bootstrap) تبدیل به یکی از مشهورترین فریم ورک‌های فرانت اند شده است و جزو لیست برترین‌های توسعه دهندگان قرار گرفته است، مدت زمان زیادی می‌گذرد. بوت استرپ یک مجموعه عالی برای ساخت ظاهر وب سایت‌ها و برنامه‌های وب می‌باشد. وقتی حرف از طراحی وب سایت‌های فرانت اند عالی می‌شود، فریم ورک‌های زیادی در بازار وجود ندارند که قابلیت‌های مشابه با بوت استرپ داشته باشد. درست است که بدون شک بوت استرپ در کاری که انجام می‌دهد بی نظیر است، اما فریم ورک‌های دیگری نیز وجود دارد که به طور یکسان خوب هستند و شاید همچون بوت استرپ مناسب نیاز شما باشند. در ادامه تعدادی پیشنهاد طراحی وب فرانت اند آورده شده است تا آنها را ارزیابی کنید.

Bluma

Bluma حدود 3 سال قبل وارد بازار شد و سریعا شهرت جهانی کسب کرد. Bluma یکی از اولین فریم ورک های CSS است که یک شبکه فلکس باکس جدید و کامل را اجرا کرده است. علاوه بر آن، این فریم ورک یک انتخاب بزرگ از کامپوننت هایی دارد تا هر نوع وب سایتی را کدگذاری کند.Bluma همراه خود یک محدوده زیبا از رنگ‌های خارج از عرف آورده است، بنابراین می‌توان آن را به عنوان زیباترین فریم ورک بازار نامید. برای داشتن وب سایت‌های زیبا می‌توان به راحتی و با کمترین تلاش از این فریم ورک مستقیما استفاده کرد.

تنها نقطه ضعف آن در مقایسه با بوت استرپ این است که آن فقط یک فریم ورک زبان CSS (نه زبان JavaScript) است. بنابراین شما باید JavaScript یا Jquery خود را بنویسید تا تعاملات ابتدایی را اجرا کنید. به طور کلی Bluma یک پیشنهاد عالی برای بوت استرپ است که اغلب به روز رسانی می‌شود.

بوت استرپ

Skeleton

Skeleton یک فریم ورک زبان CSS سبک وزن بوده که بیشتر به خاطر شبکه متحرک 12 ستونی خود مشهور می‌باشد. این شبکه شامل ستون‌ها و ردیف هایی مشابه به شبکه های CSS دیگر می‌شود. نسخه جدیدتر Skeleton رویکرد اول-موبایل را اتخاذ می‌کند که به طرح این اجازه را می‌دهد تا صرف نظر از اندازه صفحه نمایش، مرکز جذابیت باشد. با توجه به اینکه Skeleton سبک وزن است، می‌تواند پردازش توسعه فرانت را سرعت دهد. اگر می‌خواهید یک چیز کوچک و اصل ایجاد کنید، Skeleton یک پیشنهاد عالی برای بوت استرپ است. Skeleton برای توسعه دهنده، کامپوننت‌های اساسی از قبیل دکمه ها، فرم ها، جدول‌ها و غیره فراهم می‌کند که برای شروع کافی هستند.

بوت استرپ

Pure

Pure.css یک گروه فریم ورک CSS از ماژول های CSS است که با یکدیگر دسته بندی شده اند. معمای Pure در وزن آن قرار دارد. Pure به طرز غیرقابل باورنکردنی سبک است و بسیار مناسب گوشی‌های موبایل بوده که فایل‌های سایز کم در آن ضروری هستند. Pure به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا با استفاده از شبکه ها، منوها، فرم ها، دکمه‌ها و غیره، طراحی‌های مسئول ایجاد کنند. این فریم ورک کوچک اما مفید، وقتی نوبت به گوشی‌های موبایل می‌رسد، بهتر از بوت استرپ عمل می‌کند.

بوت استرپ

Groundwork

Groundwork یک فریم ورک فرانت اند انعطاف پذیر، سبک وزن و پاسخگو می‌باشد که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد وب اپلیکیشن‌های قابل اندازه گیری و قابل دسترس ایجاد کنند. Groundwork از یک سیستم شبکه متحرک پاسخگو، قابل انطباق و قابل تنظیم استفاده می‌کند که به فریم ورک اجازه می‌دهد بر روی هر نوع صفحه نمایشی (نوبت بوک‌های گوشی موبایل و حتی صفحه نمایش‌های بزرگ) کار کند.

فریم ورک Groundwork را می‌توان به آسانی تنظیم کرد و می‌توانید آن را به سبک خود در آورید و برای کارکرد بیشتر تنظیم کنید. این فریم ورک در راس Sass و Compass ساخته شده است و شامل ابزارهایی می‌شود که یک فرد برای ساخت سرفصل ها، بلوک‌های متن و جدول‌ها به آن نیاز دارد.

بوت استرپ

Cardinal

Cardinal یک فریم ورک CSS است که برای عملکرد بالا، مقیاس پذیری و قابلیت نگهداری ساخته شده است. این فریم ورک اول-موبایل این امکان را می‌دهد که توسعه دهندگان بتوانند به آسانی ULs، اپلیکیشن‌ها و وب سایت‌های پاسخگو را بسازند، اندازه گیری کنند و حفظ کنند.

این فریم ورک تعدادی کلاس کمک کننده برای کاربرد سریع استایل‌ها دارد و زمان توسعه را کاهش می‌دهد. Cardinal همچنین برای بیشتر مرورگرهای مدرن، از قبیل گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس، سافاری، آی او اس سافاری و اندروید پشتیبانی فراهم می‌کند. رویکرد اول-موبایل این فریم ورک و مدل CSS Box، آن را تبدیل به یک پیشنهاد عالی برای بوت استرپ می‌کند.

بوت استرپ

Powertocss

Power to css یک فریم ورک فرانت اند سبک وزن است که براساس اصول معماری ماژولار و قابل مقیاس CSS (SMACSS) طراحی شده است و CSS  شما را تکرار نمی‌کند. این فریم ورک را به راحتی می‌توان با نام‌های کلاس ساده و راحت مانند .button ، .column و غیره یاد گرفت.

این فریم ورک کوچک در مقایسه با فریم ورک‌های مشهور بازار، بسیار سریع می‌باشد و بر اصل یادگیری سریع، بارگذاری سریع و توسعه سریع کار می‌کند. Power to css بر اساس یک تکنولوژی اپن سورس ساخته شده است، قابل تنظیم بوده و می‌توانید تم‌های خود را به آن اضافه کنید.

بوت استرپ

سخن پایانی راجع به پیشنهادهای بوت استرپ

با توجه به این که گزینه‌های انتخابی زیادی وجود دارد، پیدا کردن یک فریم ورک مناسب کمتر از یک کار پر مشقت نیست؛ اما پیدا کردن فریم ورکی که مناسب نیازهای شما است مانند تکه آخر یک پازل است و بسیار ضروری می‌باشد. پیشنهاد‌های بوت استرپ سال 2018 که در این مقاله مطرح شد، نقاط ضعف و قوت خود را دارند، اما می‌توانند بهترین انتخاب بوت استرپ برای شما باشند. با وجود اینکه بوت استرپ هنوز فریم ورک فرانت اند پرطرفدار است، اما پیشنهاد‌های بوت استرپ دیگری نیز وجود دارند که به سرعت در حال کسب شهرت می‌باشند.

 
ارسال دیدگاه
ما همه سوالات و دیدگاه ها رو می خونیم و پاسخ میدیم
اولین بودن همیشه جذابه، همین الان اولین دیدگاه رو ثبت کن: